piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Koniec (wszech)władzy myśliwych!

Koniec (wszech)władzy myśliwych!

Koniec (wszech)władzy myśliwych!
Data publikacji: 2018-03-19 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 1262 318899

Są w mniejszości, bo stanowią ledwie 0,3 procent społeczeństwa. Jednak - przynajmniej do tej pory - to pod ich dyktando było zmieniane polskie prawo. Mowa o myśliwych, których wszechwładza w naszym kraju właśnie się kończy. "Senat opowiedział się za dobrą zmianą prawa łowieckiego, podtrzymując decyzje podjęte na głosowaniach w Sejmie" - komentują przedstawiciele organizacji pozarządowych, skupieni w koalicji "Niech Żyją!".

Polski Parlament zmienia Prawo łowieckie nie tylko w zakresie wskazanym w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 r. Który orzekł niezgodność z Konstytucją RP artykułów tejże ustawy, upoważniających do "objęcia nieruchomości reżimem obwodu łowieckiego, nie zapewniając odpowiednich prawnych środków ochrony praw właściciela tej nieruchomości" (art. 27 ust. 1 w związku z art. 26). Ale również pod naciskiem opinii publicznej, występującej w obronie praw zwierząt oraz domagającej się ograniczenia przywilejów myśliwych. I jeszcze: pod presją nowych okoliczności prawnych wykreowanych przez większość parlamentarną, czyli tzw. ustawy dezubekizacyjnej (IPN).

Jednak to rządowy, nie zaś przygotowany przez stronę społeczną, projekt zmian w Prawie łowieckim został ostatnio przedstawiony i głosowany w Parlamencie (Sejm - 6 marca, Senat - 14 marca). Stąd ograniczony zakres dobrej zmiany w legislacyjnej ścieżce tejże ustawy, m.in. odmawiający jakiejkolwiek kontroli społecznej nad związkiem łowieckim, jak choćby planami odłowu, dokumentacją kół, ustalaniem listy gatunków podlegających tzw. gospodarce łowieckiej.

- Ale zaczęliśmy wreszcie cywilizować Prawo łowieckie. To ważne. Rzeczywiście dobra to zmiana. Przynajmniej w porównaniu z tym, co było dotychczas. Przecież do tego stopnia zliberalizowano przepisy dotyczące myślistwa, że państwo nad tym sektorem gospodarki kompletnie straciło kontrolę - twierdzi senator Grzegorz Napieralski (Niezrzeszony). ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 marca 2018 r.

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

Komentarze

Daniel
Przyszłe pokolenia nie będą mogły uwierzyć w barbarzyństwo tych ludzi. Jak można żyć ze świadomością, że odebrało się komuś coś co miał najcenniejsze - życie...?
2018-03-20 11:36:56
Do zamaskownych Lewakow
A z czego Wy zyjecie... ze macie na to czas i demonstrujecie ??
2018-03-20 11:01:07
Miś na Miarę
Fajne miejsce sobie wybrali do walk zwierzęcych. Wilki, zające, borsuki a za nimi myśliwi jak z baśni braci Grimm podążali na Zamek (jego resztki) by posłuchać krzyczących Dżesik i Patryczek. Ależ "iwent"!
2018-03-20 10:26:29
gh
"koniec (wszech)władzy myśliwych" - początek wszechwładzy ekologian. Jestem ciekawy kiedy skali narzekań na szkody od zwierzyny na polach, w ogródkach, zwiększającą się liczbę wypadków na drogach. Ekologizm z ekologią niema nic wspólnego poza przedrostkiem eko.
2018-03-20 10:12:26
NO guns
Jak takie cwaniaki niech jada do afryki na lwy ale bez strzelb,a całe okołosrodowisko amerykanskich redneckow i odpowiednikow w innych krajach jest pieknie pokazane w serialu True Detective-season 1 .
2018-03-20 10:08:57
ja
super:) stop warcholstwu i durnej tradycji zabijania dla zabawy! najlepsza wiadomość w tym roku
2018-03-20 09:59:44
obserwator
i ta typiara z kolczykami w każdej części ciała tez była?????????????? wstyd
2018-03-20 07:53:33
Pl
W końcu !!!, myśliwy kątra zwierzę, mysliwy ma super karabinek, super lunetę, super wabiki, super flaszkę żeby nie zmarzł, i siedzi na ambonie i czeka, czeka, czeka!!!!, w końcu wyszły te cholery z lasu !!!, no to sruuuuu !!!. A może by tak wyrównać szanse i dać mysliwemy włócznie i niech pokaże co potrafi !!!!. to w kwesti polowania, a hwała im za to i uznanie wielkie, że dokarmiaja zwierzynę w zimie, czasem walczą z kłusownikami, no i snują opowieści !!!!!!.
2018-03-20 07:16:28
pif
Za komuny dygnitarze sobie polowali, potem uwłaszczone komuchy, a teraz na polowaniach niejeden biznes się załatwia i leczy kompleksy strzelając do niewinnych zwierzaków, pokazując rzekomą męskość.
2018-03-20 06:34:56
Jeszcze Polska i Nie cofajmy sie...
Dziczyna Luzem i bez Ograniczen... a Mysliwym pozostana tylko treningi do tarczy ! A jak w przyszlosci, taki czy inny Wrog Nas PO-nownie zaatakuje-napadnie, to pozostanie Nam tylko ewentualne "strzelanie z procy"... i o kolejna Wolnosc Polski, bedziemy Walczyc ponownie "Szabelka" jak w Hymnie Narodowym ! A wiec "Komu" juz dzisiaj na tym zalezy - by Polska byla Nie-dotrenowana i Nie-przygotowana...??
2018-03-19 22:25:24
Epikur
Cholera, jak napisali "ą w mniejszości, bo stanowią ledwie 0,3 procent społeczeństwa. Jednak - przynajmniej do tej pory - to pod ich dyktando było zmieniane polskie prawo" to myślałem, że chodzi o poronione lewactwo i wszelkiej maści bezmyślnych awanturników...
2018-03-19 22:07:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy