czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wilki są już u siebie. Wyręczą myśliwych?

Wilki są już u siebie. Wyręczą myśliwych?

Wilki są już u siebie. Wyręczą myśliwych?
Data publikacji: 2018-02-22 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Wywietleń: 4381 315246

W lasach południowej części naszego województwa pojawiły się osiem lat temu. Dziś wiadomo już, że zadomowiły się na dobre w takich nadleśnictwach jak Dębno czy Bogdaniec.

Ile dokładnie jest wilków na tych mocno zalesionych obszarach, dokładnie nie wiadomo. Myśliwi i mieszkańcy zgłaszają jednak w poszczególnych leśnictwach przypadki zagryzionych przez wilki zwierząt. Zgłoszeń takich, nie licząc przypadków ataku wilków na stada danieli czy zwierząt hodowlanych, było w ostatnim czasie kilkanaście. Ofiarą wilków padają często jelenie.

Adrian Kocoń, specjalista ds. łowiectwa w Nadleśnictwie Bogdaniec podkreśla pozytywną rolę, jaką pełnią na terenach zalesionych wilki.

– Wilk jako „sanitariusz” atakuje przede wszystkim osobniki osłabione, „sprząta” padlinę. Cieszymy się, że na naszym terenie pojawił się gatunek chroniony. Nam wilk na pewno nie przeszkadza – dodał Adrian Kocoń.

Komu przeszkadzają wilki? Do grupy tej na pewno należą hodowcy takich zwierząt jak choćby daniele, owce czy kozy. Niezadowolenia mogą też nie kryć myśliwi, których wilk poniekąd wyręcza. Tyle tylko, że to jest jego wilcze prawo. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 lutego 2018 r.

R.K. Ciepliński

Fot. Archiwum

Komentarze

OMATKO !
Żeby wilczyskom się nie porobiło jak temu sędziemu... bo zaczną na ludzi napadać - oczywiście przez roztargnienie :)
2018-02-22 14:58:46
@Albert
Porządek? Co ty piszesz?! Przecież one będą brutalnie mordować zwierzynę! Organizacje ekologiczne np. Basta czy inna Viva powinny sztucznie dokarmiać wilki, np. kotletami (sojowymi), żeby chronić zwierzynę w lasach. W obecnym świecie nie ma już miejsca na normalność. Chłopcy są uczeni noszenia spódniczek i malowania paznokci, Europa okazuje się nie być królestwem białego człowieka (do cenzora: wywód naukowy, proszę nie kasować ze względu na "rasizm"), małżeństwo to związek dwóch zaburzonych jednostek tej samej płci, który na dodatek domaga się prawa do stałego demonstrowania zaburzenia na ulicach i "do posiadania" dziecka. Toalety mają być trzy, a nie jak kiedyś dwie: damska i męska. Teraz musi być też nijaka, a ty @Albert jakbyś tego nie zauważał i domagasz się po staremu prawa do zabijania dla wilków. O! Nie! Nie!
2018-02-22 14:52:47
Albert
Nareszcie!!! Najwspanialsze zwierzątka są w lesie.Czekam tylko kiedy pojawią się w"Puszczy Bukowej",zrobią porządek z dzikami.
2018-02-22 13:13:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie