Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Konfederacja apeluje do radnych. Przesunąć terminy spłat rat podatków

Data publikacji: 2021-01-21 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-25 11:10
Konfederacja apeluje do radnych. Przesunąć terminy spłat rat podatków
Konfederacja chce, aby miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie odroczenia rat podatku od nieruchomości oraz środków transportowych Fot. Konfederacja Szczecin  

Szczecińska Konfederacja złożyła petycję do miejskich radnych w sprawie odroczenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości i środków transportowych. - Władze naszego miasta powinny wyjść z pomocną dłonią do przedsiębiorców, którzy nie mogą zarabiać pieniędzy - mówił Dariusz Gładun, prezes oddziału szczecińskiego partii KORWiN.

- Przedsiębiorcy w całej Polsce znaleźli się w bardzo trudniej sytuacji. Mówię oczywiście o nielegalnych rozporządzeniach nakładanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - krytykował Marcel Duda, prezes regionu zachodniopomorskiego partii KORWiN. - Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie dojdzie do fali bankructw restauracji, siłowni oraz wszystkich biznesów, które zostały zamknięte pod przymusem. Oczywiście samorząd lokalny nie może w tej kwestii wiele zrobić, ale jest jedna rzecz, którą szczecińska rada miasta może uczynić.

Chcą odroczenia rat podatku od nieruchomości

Konfederacja chce, aby miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie odroczenia rat podatku od nieruchomości oraz środków transportowych dla przedsiębiorców, którzy nie mogą zarabiać z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń.

- W zeszłym roku z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy informację o pomyśle pana prezydenta Krzystka w sprawie odroczenia terminu płatności części rat podatków od nieruchomości. To była bardzo dobra i potrzebna inicjatywa - dodał Dariusz Gładun. - Liczyliśmy, że w dobie kolejnego lockdownu, prezydent Krzystek postąpi w sposób podobny. Niestety. Dlatego zwracamy się z apelem bezpośrednio do rady miasta, aby podjęła podobną uchwałę, jak w zeszłym roku.

Konfederacja: Raty podatku płatne 30 września

Aktywiści Konfederacji chcą, aby najbliższe raty podatków (marcowe i majowe) zostały przesunięte na 30 września br.

- Tak, żeby przedsiębiorcy mieli czas na oddech i nie musieli się martwić o te koszty - argumentował prezes lokalnej Konfederacji. - Ciężko powiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądać we wrześniu. Dlatego proponujemy też, aby te raty zostały rozłożone na kolejne transfery płatności z terminem do końca tego roku.

- Idealna sytuacja to taka, w której w ogóle rezygnujemy z pobierania tych rat podatku. Ale stąpamy twardo po ziemi i nie przewidujemy, by Rada Miasta w tym składzie się na to zgodziła - dodał Dariusz Gładun.

(KaNa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ Ustawa 447
2021-01-22 11:10:47
W USA problemem nr 1 był psychopata Trump. Na szczęście problem ten został już rozwiazany.
Jarun
2021-01-21 22:31:29
Korwinowska gimbaza -ostatni bękart Janusza została ochrzczona imieniem Konfederacja, to zgraja młodych nierobów i cwaniaczków żyjących ciągle na koszt państwa. Nie odroczyć - a umorzyć podatek. Ale co od nich wymagać, jak oni nigdy na swoim, ciągle na partyjnym /państwowym/ wikcie. Od żłobka do nagrobka w partii.
mdm
2021-01-21 17:11:50
Chłopcy nigdy nie prowadzili własnych firm, więc nie mają pojęcia, co plotą.... Na co odroczenie, jak potem trzeba będzie zapłacić podwójnie. I z czego? O tym chłopcy milczą....
Podatnik
2021-01-21 15:17:33
Ja myślę że oni myślą że pieniądze to się biorą z bankomatu. Długo myśleli jak zaistnieć i strzeli kulą w płot.Następnym razem wystąpią w marcu z jakimś innym pomysłem który gdzieś się pojawił.
Ustawa 447
2021-01-21 14:28:15
Ustawa 447 . To jest problem Polski numer 1. Lewak Biden i komunistka Harris nie odpuszczą. Żydzi chcą miliardów dolarów od Polski za mienie zniszczone przez Niemców. Paranoja.
ryszard
2021-01-21 14:04:57
rozumiem , że Konfederaci pokryją niedobory w kasie samorządu z funduszy swojej organizacji .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA