poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konfederaci o służbie zdrowia

Konfederaci o służbie zdrowia

Konfederaci o służbie zdrowia
Data publikacji: 2020-03-12 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-13 12:08
Wywietleń: 1220 447255

- Opieka medyczna w naszym województwie jak i całej Polsce jest stanie rozpadu - grzmiał na czwartkowej konferencji prasowej lek. med. Tomasz Kruszewski z Konfederacji. Partia wyraziła zaniepokojenie sytuacją zdrowotną mieszkańców regionu i przedstawiła swój pomysł na walkę z koronawirusem. 

 - Od dwóch miesięcy jako obywatel wysłuchuję informacji od rządu, że jesteśmy silni, zwarci i gotowi oraz posiadamy wszystko, aby zapobiec rozwojowi epidemii - mówił Kruszewski. - Tymczasem opieka medyczna w naszym województwie, jak i całej Polsce, jest w stanie rozpadu. O ile za czasów Platformy Obywatelskiej przeżywaliśmy stan przedzawałowy służby zdrowia, to dzisiaj mamy do czynienia z reanimacją dogorywającej opieki medycznej. 

Według Konfederacji w Polsce brakuje zarówno lekarzy jak i pielęgniarek.

Zdaniem Konfederacji, "zabezpieczenie przed koronawirusem odbywa się kosztem opieki w środku epidemii grypy".

- Najbardziej doświadczeni lekarze oddziałów zakaźnych zostali przekazani do walki z koronawirusem - zaznaczał Kruszewski. - Ponad osiemdziesiąt procent zakażeń koronawirusowych to banalne infekcje górnych dróg oddechowych, które w normalnych warunkach nie byłyby nawet hospitalizowane. Tymczasem odbierane są miejsca, które mogłyby być przeznaczone dla ofiar grypy.

Konfederacja przedstawiła swój pomysł na walkę z koronawirusem.

- Powinno się zwolnić oddziały zakaźne i stworzyć specjalne miejsca izolacji, do których będą trafiać osoby chore. Wówczas niepotrzebna byłaby tak duża liczba personelu - przekonywał Kruszewski.

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?

 

Komentarze

kolego zajmij się pacjentami nie bzdurami.
.
2020-03-13 11:46:20
@Janusz.
Masz rację, to obrzydliwe i bez ambicji. Fuj.
2020-03-13 11:23:10
To który z nich jest wirusem koronnym ??
.
2020-03-13 11:10:28
Janusz
Obrzydliwe, usiłują się lansować na epidemi. Co za dno!
2020-03-13 09:22:20
Do do @ Krótko (z rozumkiem)
A ty płatny pachołku PIS( teść pasierba itd.) na pewno jesteś nawet dumny z tego czego nie dokonali ?? Żal ,że jesteś tak ograniczony..., mając prawo głosu w wyborach i dlatego mamy to co mamy . Wstajemy z kolan upadając na pysk!
2020-03-12 20:11:46
mamy do czynienia z reanimacją dogorywającej opieki medycznej
- interesujące iż nie dop..ł pisiorom o pieniądzach "na onkologię". Jadą na tym samym wózku?
2020-03-12 19:04:01
do @ Krótko (z rozumkiem)
- proszę PO_daj kraj na świecie, który "zaczął działać" wcześnie i jeszcze nie ma tam koronowirusa! Tylko PO_woli i nie śpiesz się jak Kidawa.
2020-03-12 18:57:04
Kolego nie wstyd ci tak bredzić?!
Przejrzyj się w lustrze, nie masz korony na głowie?
2020-03-12 17:51:36
Jestem przeciw NAZIOLOM ale...
Twierdzenie ,że jesteśmy "mega przygotowani" jest śmiechu warte. Poza tym poddaję w wątpliwość fakt , iż pierwszy wykryty przypadek koronawirusa został potwierdzony nazajutrz po uchwaleniu przez PIS specustawy-przypadek? nie sądzę...