sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny poślizg alei Niepodległości?

Kolejny poślizg alei Niepodległości?

Kolejny poślizg alei Niepodległości?
Data publikacji: 2015-11-04 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2628 35371

O tym, czy wschodnia nitka alei Niepodległości będzie ponownie przejezdna po 14 listopada, czyli w uzgodnionym między Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego i Energopolem Szczecin S.A., wydłużonym terminie danym na jej przebudowę, rozstrzygną najbliższe dni. Nieoficjalny, ten czarny, scenariusz mówi o realnym kolejnym poślizgu. Scenariusz bardziej optymistyczny, kompromisowy, zakłada, że być może nitka jezdni zostanie otwarta dla samochodów, a roboty na poboczach jeszcze jakiś czas potrwają ponad wyznaczony drugi termin.

- Harmonogram jest napięty, ale robimy wszystko, by wywiązać się z narzuconego terminu do 14 listopada. Bardzo dużo czasu brukarzom zajmuje teraz układanie kostki i krawężników na poboczach, gdzie będą nowy pas do parkowania i ścieżka rowerowa, przyległe do chodnika, znajdującego się wzdłuż budynków. Musi być ona idealnie dopasowana. Nie może być krzywizn. Trzeba jednocześnie właściwie ustalić wymagane pochyłości i spadki nowej nawierzchni tak, by potem woda nie spływała np. do piwnic pobliskich kamienic - tłumaczy Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy spółki Energopol, generalnego wykonawcy inwestycji.

Sama jezdnia jest już praktycznie gotowa, ale nadal porusza się nią ciężki sprzęt, w tym wywrotki, które dowożą kruszywo na podsypkę i ziemię na odcinki poboczy, w tym te wzdłuż torowiska, w związku z przewidzianymi nasadzeniami nowych roślin i zakładaniem nowych trawników. Zakończyły się wszystkie prace przy instalacjach podziemnych i podłączaniu kabli zasilających nowe latarnie i sygnalizację świetlną od strony wjazdu w aleję od Bramy Portowej. Na ukończeniu są też takie same roboty od wyjazdu z nitki alei na rondo pl. Żołnierza Polskiego i w kierunku Trasy Zamkowej.©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

 

 

 

 

Kolejny poślizg alei Niepodległości? Kolejny poślizg alei Niepodległości? Kolejny poślizg alei Niepodległości?

Komentarze

pisland
Który to już raz mamy problem z tą firmą?. Typowa sprawa dla prokuratury i CBA - do roboty.
2015-11-06 08:05:22
Rambo
Rodzinka Raubo...
2015-11-06 07:30:58
pafnuc
Mam pytanie. Potulicka już odebrana?
2015-11-05 20:34:38
witek
zmiany gruntowne w UM zmienia na lepsze--wszyscy na wybory
2015-11-05 13:42:48
Obserwator
Energopol pcha się wszędzie, nie mając odpowiedniego personelu, chciwość właścicieli tej firmy nie zna granic. Na budowie zatrudnieni są ludzi bez przygotowania fizycznego - chudzi, cherlawi, a powinny być przypakowane byczki. Codzienne widoki z budowy: nastawianie kręgosłupa, czy dwóch chudych chłopaków (chudszych ode mnie, mimo, że daleko mi do dobrze zbudowanego) nie mogących na spółkę podnieść bloku krawężnika. Tam się powinna przejść Inspekcja Pracy, może wtedy znalazłby się pretekst do skutecznego wykluczania tej firmy z przetargów
2015-11-05 10:32:43
Dobrze,że...
...że ENERGOPOL nie rozpoczął remontu ul.ul.Cukrowej i Wiosennej... Do końca wieku zapewne trwałyby wykopki, rozkopki i,zakopki i "a piat' od nowa"!!! To "firma" z duuuużym" doswiadczeniem w kiiwaniu się z magistrackimi kasjerami.
2015-11-05 10:14:57
łubu dubu
Panowie z Energopolu. Ciekaw jak naprawicie drogę w Dziwnowie, bo fuszera po całości. Oby wam nie odpuścili, a wtedy dostaniecie w końcu po kieszeni. Zobaczymy co po zimie wyjdzie z tej waszej dokładności na Niepodległości.
2015-11-05 10:11:41
Poślizg
Przecież każde dziecko wie, że Szczecin jest nazywany "miastem poślizgu". Szkoda, że niekontrolowanego...
2015-11-05 07:40:43
marian
Nikt kary nie zaplaci i wszyscy wiedza ze juz kasa rozdana a raczki umyte a ty obywatelu sobie poradzisz. wladza sie wyzywi a ty sobie radz sam!!! Po za tym narzekacie a sami obywatele tych ludzi do samorzadu wybrali!!!!!!
2015-11-05 04:02:43
HogoFogo
Zalecam ostrożność w wypowiedziach na forum. Podważanie nadrzędności ruchu rowerowego nad każdym innym może być ścigana. ...podobnie jak narzekanie na kompetencje władz naszego miasta.
2015-11-04 21:25:54
Gargamel
Podaje się jakieś nierealne terminy, a potem robota na hura... i jest byle jak, byle szybko, byleby było. Jak skończą przed świętami BN to będzie dobrze.
2015-11-04 21:01:23
ROBO
zdrowo se w ciula lecicie !!! nie dość ,że zwężacie ulicę przy tak dużym nasileniu ruchu ,bo przecież tak bardzo potrzebna jest ta cholerna ścieżka rowerowa to jeszcze każecie ludziom zapierdzielać przez całe miasto objazdami . !!! żal mi was ...
2015-11-04 20:36:23
Jo
W trakcie realizacji nieustannie jest korygowany projekt... do rzeczywistości. Gdyby porównać projekt przed realizacją i po - to będą dwa różne i to poważnie. Opóźnienie jest wynikiem natrafienia podczas prac ziemnych na nieplanowane instalacje gazociągu i inne, które trzeba było usunąć, a w tym celu potrzebne były nowe projekty. Nie było ich w planach. Teraz układany jest bruk i będzie wykładana ścieżka rowerowa. Kolejny etap, to chodniki i wtedy trzeba będzie skorygować spadki i zrobić korekty do istniejących schodków przed sklepami, których nie ma w projekcie, bo nie ma ich w żadnym planie.
2015-11-04 20:09:45
sedina2008
Inżynier Jarosław Gaszyński oraz jego szefowie nie wiedzieli przód złożeniem oferty, że parkingi i chodniki muszą być równe i posiadać spadki w stronę jezdni, a nie do piwnic budynków?Przecież to był przetarg publiczny, inni oferenci powinni złożyć protest. PS.Czy ktoś wie, jakie kary zapłacił ENERGOPOL za poślizgi na Gdańskiej i Warcisława?
2015-11-04 19:15:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie