Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Dwa dni na asfalt na Niepodległości

Data publikacji: 27 października 2015 r. 14:50
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Dwa dni na asfalt na Niepodległości
 

W środę i w czwartek pieszych czekają kolejne utrudnienia przy pokonywaniu przejść dla pieszych w przebudowywanej alei Niepodległości między Bramą Portową i pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie.

Drogowcy z Energopolu po wtorkowym czyszczeniu pasa jezdni będą układać wierzchnią, ścieralną warstwę nowej nawierzchni na tym odcinku nitki drogi.To oznacza zamknięcie ze względów bezpieczeństwa przejścia dla pieszych na wysokości ul. Bogurodzicy i prowizoryczne obejścia w rejonie przystanków od strony Bramy Portowej i pl. Żołnierza Polskiego.

Jak informuje Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy spółki Energopol Szczecin S.A., generalnego wykonawcy inwestycji, z uwagi na technologię asfaltowania wyznaczone będą w sama nawierzchnia będzie z kolei tak odseparowane, by przechodnie nie musieli po niej chodzić. Będą to najpewniej tymczasowe, prowizoryczne pomosty. Rozpoczęły się również roboty brukarskie w pasach pobocza, gdzie urządzone zostaną miejsc parkingowe, chodnik z pasem ścieżki rowerowej między nimi. Trwają tez prace instalacyjne przy sygnalizacji ulicznej, jej okablowania, nowym prawoskręcie z ul. Wyszyńskiego w al. Niepodległości, montażu latarni. Pojawiły się też przy placu przebudowy ponownie robotnicy spółki Irma, która wcześniej na zlecenie SEC-u wymieniała ciepłociąg i zostawiła po sobie niedoróbkę rejonie przejścia dla pieszych na pl. Żołnierza Polskiego i tworzyły się tam po deszczach bajora. Wzdłuż prawdo pasa jezdni od krawężnika do skrzyżowania z ul. Tkacką skuli pas asfaltowej nawierzchni i poprawiają tam odpływ kanalizacji deszczowej, tak bz była ona w końcu drożna.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

NomiS
2015-10-27 17:23:05
Niech układają ...ale to nic nie zmieni oceny realizacji inwestycji przez mieszkańców. Od tylu tygodni to Chińczyk już jest na 400 km. autostrady ! Wielka łaska że zostanie uruchomiona jezdnia; a co z chodnikami , miejscami do parkowania ?? Latem !?
Pogoń
2015-10-27 16:34:27
Partacze

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA