poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dwa dni na asfalt na Niepodległości

Dwa dni na asfalt na Niepodległości

Dwa dni na asfalt na Niepodległości
Data publikacji: 2015-10-27 14:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 839 33742

W środę i w czwartek pieszych czekają kolejne utrudnienia przy pokonywaniu przejść dla pieszych w przebudowywanej alei Niepodległości między Bramą Portową i pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie.

Drogowcy z Energopolu po wtorkowym czyszczeniu pasa jezdni będą układać wierzchnią, ścieralną warstwę nowej nawierzchni na tym odcinku nitki drogi.To oznacza zamknięcie ze względów bezpieczeństwa przejścia dla pieszych na wysokości ul. Bogurodzicy i prowizoryczne obejścia w rejonie przystanków od strony Bramy Portowej i pl. Żołnierza Polskiego.

Jak informuje Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy spółki Energopol Szczecin S.A., generalnego wykonawcy inwestycji, z uwagi na technologię asfaltowania wyznaczone będą w sama nawierzchnia będzie z kolei tak odseparowane, by przechodnie nie musieli po niej chodzić. Będą to najpewniej tymczasowe, prowizoryczne pomosty. Rozpoczęły się również roboty brukarskie w pasach pobocza, gdzie urządzone zostaną miejsc parkingowe, chodnik z pasem ścieżki rowerowej między nimi. Trwają tez prace instalacyjne przy sygnalizacji ulicznej, jej okablowania, nowym prawoskręcie z ul. Wyszyńskiego w al. Niepodległości, montażu latarni. Pojawiły się też przy placu przebudowy ponownie robotnicy spółki Irma, która wcześniej na zlecenie SEC-u wymieniała ciepłociąg i zostawiła po sobie niedoróbkę rejonie przejścia dla pieszych na pl. Żołnierza Polskiego i tworzyły się tam po deszczach bajora. Wzdłuż prawdo pasa jezdni od krawężnika do skrzyżowania z ul. Tkacką skuli pas asfaltowej nawierzchni i poprawiają tam odpływ kanalizacji deszczowej, tak bz była ona w końcu drożna.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Dwa dni na asfalt na Niepodległości Dwa dni na asfalt na Niepodległości Dwa dni na asfalt na Niepodległości Dwa dni na asfalt na Niepodległości Dwa dni na asfalt na Niepodległości

Komentarze

NomiS
Niech układają ...ale to nic nie zmieni oceny realizacji inwestycji przez mieszkańców. Od tylu tygodni to Chińczyk już jest na 400 km. autostrady ! Wielka łaska że zostanie uruchomiona jezdnia; a co z chodnikami , miejscami do parkowania ?? Latem !?
2015-10-27 17:23:05
Pogoń
Partacze
2015-10-27 16:34:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie