niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na asfaltowanie jezdni wystarczyła doba

Na asfaltowanie jezdni wystarczyła doba

Na asfaltowanie jezdni wystarczyła doba
Data publikacji: 2015-10-28 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2086 34207

Układanie wierzchniej, ścieralnej, warstwy asfaltowej na odcinku nowej nitki jezdni alei Niepodległości w Szczecinie zakończyło się wcześniej.  W niespełna dobę drogowcom tym razem udało się uwinąć z robotą, która planowana była wcześniej na dwa dni - do czwartku. 

Prace z użyciem ciężkiego sprzętu, w tym specjalistycznej maszyny do równomiernego rozprowadzania gorącej masy i walców, trwały w środę do wieczora. Po godzinie 19 były praktycznie na finiszu. 

Nie oznacza to jednak końca utrudnień dla pieszych, zwłaszcza od strony nadal będącego w fazie przebudowy prawoskrętu z ul. Wyszyńskiego w al. Nieodległości. Tam nadal wyznaczone będzie tymczasowe obejście z powodu zamknięcia dwóch przejść, którymi dostać się można zwykle na przystanki autobusów linii pośpiesznych i tramwajów na wysokości gmachu Poczty Polskiej i od ul. Wyszyńskiego , na których zatrzymują się autobusy i tramwaje nadjeżdżające z osiedli prawobrzeża, Basenu Górniczego i Pomorzan. 

I tak będzie dopóki nie zakończy się urządzanie w tym rejonie nowego układu drogowego. Włącznie z  fragmentem rozebranego chodnika do skrzyżowania z ul. Tkacką, pod którym znajdował się istny labirynt poplątanych kabli, sieci i instalacji technicznego uzbrojenia, które trzeba było najpierw zidentyfikować i częściowo przełożyć w związku z przebudową łuku samej jezdni, która w tym miejscu będzie szersza niż dotychczas, jak również przesunięciem słupów latarni i sieci trakcyjnej dla tramwajów. Dla pieszych wydzielony został pas drogi i odgrodzony od jezdni stalowymi przęsłami z siatką dla ich bezpieczeństwa. Wygrodzony przez najbliższe dni pozostanie również jeszcze dla przechodniów pas na części  jezdni od pl. Żołnierza Polskiego. 

Przypomnijmy, że całą inwestycję – według aneksu do umowy z ZDiTM – Energopol Szczecin S.A. ma zakończyć do 14 listopada. 

(MIR)

Komentarze

r
-20
2015-10-29 09:23:22
Parking
Ile nowych miejsc parkingowych dla samochodów przybędzie dzięki tej inwestycji?
2015-10-29 06:45:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie