Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Na asfaltowanie jezdni wystarczyła doba

Data publikacji: 28 października 2015 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Na asfaltowanie jezdni wystarczyła doba
Fot. Mirosław WINCONEK  

Układanie wierzchniej, ścieralnej, warstwy asfaltowej na odcinku nowej nitki jezdni alei Niepodległości w Szczecinie zakończyło się wcześniej.  W niespełna dobę drogowcom tym razem udało się uwinąć z robotą, która planowana była wcześniej na dwa dni - do czwartku. 

Prace z użyciem ciężkiego sprzętu, w tym specjalistycznej maszyny do równomiernego rozprowadzania gorącej masy i walców, trwały w środę do wieczora. Po godzinie 19 były praktycznie na finiszu. 

Nie oznacza to jednak końca utrudnień dla pieszych, zwłaszcza od strony nadal będącego w fazie przebudowy prawoskrętu z ul. Wyszyńskiego w al. Nieodległości. Tam nadal wyznaczone będzie tymczasowe obejście z powodu zamknięcia dwóch przejść, którymi dostać się można zwykle na przystanki autobusów linii pośpiesznych i tramwajów na wysokości gmachu Poczty Polskiej i od ul. Wyszyńskiego , na których zatrzymują się autobusy i tramwaje nadjeżdżające z osiedli prawobrzeża, Basenu Górniczego i Pomorzan. 

I tak będzie dopóki nie zakończy się urządzanie w tym rejonie nowego układu drogowego. Włącznie z  fragmentem rozebranego chodnika do skrzyżowania z ul. Tkacką, pod którym znajdował się istny labirynt poplątanych kabli, sieci i instalacji technicznego uzbrojenia, które trzeba było najpierw zidentyfikować i częściowo przełożyć w związku z przebudową łuku samej jezdni, która w tym miejscu będzie szersza niż dotychczas, jak również przesunięciem słupów latarni i sieci trakcyjnej dla tramwajów. Dla pieszych wydzielony został pas drogi i odgrodzony od jezdni stalowymi przęsłami z siatką dla ich bezpieczeństwa. Wygrodzony przez najbliższe dni pozostanie również jeszcze dla przechodniów pas na części  jezdni od pl. Żołnierza Polskiego. 

Przypomnijmy, że całą inwestycję – według aneksu do umowy z ZDiTM – Energopol Szczecin S.A. ma zakończyć do 14 listopada. 

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

r
2015-10-29 09:23:22
-20
Parking
2015-10-29 06:45:22
Ile nowych miejsc parkingowych dla samochodów przybędzie dzięki tej inwestycji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA