Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Staszica po liftingu

Data publikacji: 14 października 2015 r. 17:23
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Staszica po liftingu
Fot. Robert STACHNIK  

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Ofiar Oświęcimia z ul. Staszica wykonana, by ułatwić dojazd do nowego sklepu Kauflandu - powstającego przy tzw. niebieskim kościele. Ze skrzyżowania znikły więc betonowe płyty oraz dziury i tarka na nawierzchni obu krzyżujących się ulic.

Remont krzyżówki wykonał inwestor budujący hipermarket. Jak zapewnia Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, miasto nie dołożyło do niego ani złotówki. Wjazd do sklepu będzie od strony ul. Ofiar Oświęcimia. Dlatego ten fragment ulicy jest nieco szerszy - wytyczono na nim trzy pasy ruchu: dwa w kierunku ul. Staszica (jeden kierujący pojazdy w lewo a drugi prosto i w prawo) oraz jeden w stronę ul. Cyryla i Metodego.

Dziwi jednak pewna niekonsekwencja. Przejście dla pieszych przez ul. Staszica (to bliżej targowiska Manhattan) chronione jest przez plastikowe bufory. Zebra wymalowana na asfalcie za skrzyżowaniem prowadzi bez przerw od jednego krawężnika do drugiego. Przez cztery pasy! To niebezpieczne. I, jak twierdzą specjaliści od ruchu drogowego, nieprawidłowe.

(lw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

spoko3
2015-10-15 09:00:56
dziwi fakt że od strony sklepu biedronka nie dorobiono do skrzyżowania brakującego fragmentu chodnika - ludzie muszą chodzić między autami po parkingu - coś tu nie gra ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA