wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Staszica po liftingu

Staszica po liftingu

Staszica po liftingu
Data publikacji: 2015-10-14 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1538 28520

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Ofiar Oświęcimia z ul. Staszica wykonana, by ułatwić dojazd do nowego sklepu Kauflandu - powstającego przy tzw. niebieskim kościele. Ze skrzyżowania znikły więc betonowe płyty oraz dziury i tarka na nawierzchni obu krzyżujących się ulic.

Remont krzyżówki wykonał inwestor budujący hipermarket. Jak zapewnia Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, miasto nie dołożyło do niego ani złotówki. Wjazd do sklepu będzie od strony ul. Ofiar Oświęcimia. Dlatego ten fragment ulicy jest nieco szerszy - wytyczono na nim trzy pasy ruchu: dwa w kierunku ul. Staszica (jeden kierujący pojazdy w lewo a drugi prosto i w prawo) oraz jeden w stronę ul. Cyryla i Metodego.

Dziwi jednak pewna niekonsekwencja. Przejście dla pieszych przez ul. Staszica (to bliżej targowiska Manhattan) chronione jest przez plastikowe bufory. Zebra wymalowana na asfalcie za skrzyżowaniem prowadzi bez przerw od jednego krawężnika do drugiego. Przez cztery pasy! To niebezpieczne. I, jak twierdzą specjaliści od ruchu drogowego, nieprawidłowe.

(lw)

Komentarze

spoko3
dziwi fakt że od strony sklepu biedronka nie dorobiono do skrzyżowania brakującego fragmentu chodnika - ludzie muszą chodzić między autami po parkingu - coś tu nie gra ...
2015-10-15 09:00:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie