sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kierunek: bulwar Starówka

Kierunek: bulwar Starówka

Kierunek: bulwar Starówka
Data publikacji: 2017-10-24 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1133 297950

Już w najbliższą sobotę (28 października) posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni – od „Kuriera” dla wielkiej społecznej akcji: „Krokusowej rewolucji”. Spośród 10 najbardziej charakterystycznych, prestiżowych, malowniczych, darzonych największym sentymentem rejonów Szczecina, nasi Czytelnicy w głosowaniu wskazali na bulwar Starówka na Łasztowni.

Tam właśnie wspólnie z przyjaciółmi, czyli naszymi Czytelnikami, już za kilka dni rozwiniemy sztandar „Krokusowej rewolucji”. Jednak już teraz zapraszamy do udziału w tej wielkiej społecznej akcji wszystkich, którzy kochają zieleń i chcą mieć swój osobisty wkład w ożywianie kwiatami pejzażu miasta. 

***

Przez lata „Krokusowej rewolucji” wspólnie właśnie tak – na lepsze – mocą jej pozytywnej energii staraliśmy się zmieniać m.in. dawną aleję kwiatową, urozmaicaliśmy Wały Chrobrego, dodawaliśmy barw nabrzeżom Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Teraz nadszedł czas na bulwar Starówka (!). Bo krokusy już zawładnęły terenami zielonymi pozostałych nadodrzańskich bulwarów i budzą tam szczecinian oraz turystów na wiosnę. Dzięki kolejnym Przyjaciołom Krokusowej Rewolucji: Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz CSL – International Spedition.

***

Zapraszamy – w sobotę (28 bm.), o godz. 12.00 – na bulwar Starówka, gdzie posadzimy tysiące krokusowych cebul: dla osobistej satysfakcji i miasta. Aby dotrzeć na miejsce i na czas można się wybrać samochodem lub komunikacją miejską i pieszo, zawsze jednak kierując się na „dźwigozaury”. Kierowcom jadącym z lewobrzeża podpowiadamy: zjazd z ul. Energetyków, za mostem Długim, w ul. św. Floriana (obok stacji benzynowej Shell), dalej ul. Bytomską do ul. Zbożowej (za dawnym namiotem opery) do parkingów w sąsiedztwie Lastadii i przy estakadzie Trasy Zamkowej. Natomiast zmotoryzowani z prawobrzeża do celu dojadą najpierw skręcając w prawo za mostem Portowym na Parnicy, a przed przystankiem tramwajowym „Energetyków” lub tuż za przystankiem też w prawo w ul. św. Floriana i dalej tak samo. Dla korzystających z komunikacji miejskiej ostatnimi przed trasą pieszą będą przystanki: „Wyszyńskiego” lub „Energetyków”. Uwaga: schodami prowadzącymi na pobocze nitki wjazdowej Trasy Zamkowej na Łasztownię i z powrotem przejścia nie ma z powodu trwającego remontu przeprawy. 

***

Na bulwarze Starówka nie kończymy tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji”. Dlatego przypominamy, że nadal czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera” będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także e-mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

***

To w Szczecinie, bo na region mamy już ustalony ramowy „rozkład jazdy”. Krokusy od i z „Kurierem” posadzimy w siedmiu ośrodkach województwa, m.in. w Nowogardzie, Dębnie, Czarnem, Mechowie (gm. Płoty) i Resku. Czekamy na akces kolejnych, informując jednocześnie, że pula krokusów od „Kuriera” jest już rozdysponowana i wyczerpana.

***

(isz)

Fot. (przy artykule) Maria Myśliwiec

W minioną sobotę o kolejnych tysiąc krokusów otoczenie swoich domów wzbogacili już po raz piąty mieszkańcy osiedla SM ARS wspólnie z przedstawicielami władz swej spółdzielni przy ul. Chopina w Szczecinie (na zdjęciu). Tego samego dnia do sadzenia cebul na swoim osiedlu włączyła się grupka mieszkańców z przedstawicielami Rady Osiedla Głębokie-Pilchowo. Na zieleńce w sąsiedztwie pętli u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Emila Zegadłowicza i Miodową oraz przy ul. Jaworowej trafiło 1100 cebul kwiatów wiosny, a tydzień wcześniej 700 cebul wsadzonych zostało też na terenach zielonych w Pilchowie. A w poniedziałek do Krokusowej rewolucji dołączyli uczniowie Szkoły Rzemieślniczej przy ul. Chmielewskiego na Pomorzanach.

Na zdjęciu: Przebudowany bulwar Starówka na szczecińskiej Łasztowni. Miejsce tegorocznej odsłony rewolucji z krokusami od "Kuriera". Zapraszamy do wspólnego sadzenia już w najbliższą sobotę w samo południe.

Fot. Mirosław WINCONEK

Kierunek: bulwar Starówka

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy