czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka

Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka

Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka
Data publikacji: 2017-10-22 14:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 16:53
Wywietleń: 514 297849

To miejsce na mapie miasta, które od pewnego czasu ogniskuje uwagę opinii publicznej i wśród szczecinian budzi sporo nadziei na nowoczesny lepszy Szczecin. Mowa o odnowionych nadodrzańskich bulwarach i Łasztowni. Tam właśnie już w ostatnią sobotę października posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni - od „Kuriera" dla wielkiej społecznej akcji: „Krokusowej rewolucji".

Spośród 10 najbardziej charakterystycznych, prestiżowych, malowniczych, darzonych największym sentymentem rejonów Szczecina, nasi Czytelnicy w głosowaniu wskazali na bulwar Starówka. Tam właśnie wspólnie z przyjaciółmi, czyli naszymi Czytelnikami, już za kilka dni rozwiniemy sztandar „Krokusowej rewolucji". Jednak już teraz zapraszamy do udziału w tej wielkiej społecznej wszystkich, którzy kochają zieleń i chcą mieć swój osobisty wkład w ożywianie kwiatami pejzażu miasta.

Przez lata „Krokusowej rewolucji" wspólnie właśnie tak - na lepsze - mocą jej pozytywnej energii staraliśmy się zmieniać np. dawną aleję kwiatową, urozmaicaliśmy Wały Chrobrego, dodawaliśmy kolorów nabrzeżom Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Teraz nadszedł czas na bulwar Starówka (!). Bo krokusy już zawładnęły terenami zielonymi pozostałych nadodrzańskich bulwarów i budzą tam szczecinian oraz turystów na wiosnę. To za sprawą kolejnych Przyjaciół Krokusowej Rewolucji: Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz CSL - International Spedition.

Zapraszamy - w sobotę (28 października), w samo południe - na bulwar Starówka, gdzie posadzimy tysiące krokusowych cebul: dla osobistej satysfakcji i miasta. Aby dotrzeć na miejsce i czas można się wybrać samochodem lub komunikacją miejską i pieszo, zawsze jednak kierując się na „dźwigozaury". Kierowcom jadącym z lewobrzeża podpowiadamy: zjazd z ul. Energetyków, za Mostem Długim, w ul. św. Floriana (obok stacji benzynowej), dalej ul. Władysława IV i Zbożową (za dawnym namiotem opery) do parkingów w sąsiedztwie Lastadii. Natomiast zmotoryzowani z prawobrzeża do celu dojadą skręcając w prawo za mostem na Parnicy, a przed przystankiem tramwajowym „Energetyków". Dla korzystających z komunikacji miejskiej ostatnimi przed trasą pieszą będą przystanki: „Wyszyńskiego" lub „Energetyków".

* * *

Na bulwarze Starówka nie kończymy tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji". Dlatego przypominamy, że nadal czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

To w Szczecinie, bo na region mamy już ustalony ramowy „rozkład jazdy". Krokusy od i z „Kurierem" posadzimy w siedmiu ośrodkach województwa, m.in. w Nowogardzie, Dębnie, Czarnem, Mechowie (gm. Płoty) i Resku. Czekamy na akces kolejnych, informując jednocześnie, że pula krokusów od „Kuriera" jest już rozdysponowana i wyczerpana.

(isz)

Fot. Maria Myśliwiec 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”