czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kiedy tramwaje wrócą na torowiska?

Kiedy tramwaje wrócą na torowiska?

Kiedy tramwaje wrócą na torowiska?
Data publikacji: 2016-01-13 16:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1013 97272

Do soboty, 16 stycznia, pracownicy krakowskiej firmy Taumer, podwykonawcy robót, zatrudnionej do montażu szyn przez Energopol Szczecin S.A., mają uporać się z naprawą nowych torowisk w ulicach Energetyków i Gdańskiej w Szczecinie. Tak deklarują w każdym razie nadal przedstawiciele Energopolu. Problemy z pękaniem spawów w szynach także na trasie tzw. szybkiego tramwaju, gdzie generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Strabag w konsorcjum z firmą Szybki Tramwaj (Mytoll), wymusiły naprawy. Te również w styczniu kontynuowały brygady wrocławskiej spółki BTW Bahn Technik.

W piątek rano najpóźniej dowiemy się, kiedy tramwaje ponownie pojadą trasą od mostu Długiego do pętli na prawobrzeżu przy ul. Turkusowej. Być może ruch zostanie przywrócony w najbliższy weekend, w niedzielę, 17 stycznia. 

- Postęp prac wskazuje, że planowany termin zakończenia napraw  - 16 stycznia (sobota), będzie dotrzymany - informuje "Kurier" Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy spółki Eneropol, w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu. - Energopol Szczecin SA bardzo przeprasza mieszkańców za powstałe utrudnienia i będzie dochodził przyczyn powstania pęknięć. Jednak bez przeprowadzenia stosownych badań próbek materiałów i spawów oraz bez opinii rzeczoznawców nie jest to możliwe. Nasza firma z takim problemem spotkała się po raz pierwszy, choć to nie pierwsze torowisko jakie modernizujemy w Szczecinie. Wszelkie koszty utrudnień pokrywane są w ramach gwarancji udzielonej przez wykonawcę Energopol Szczecin oraz podwykonawcę krakowską spółkę Taumer. 

- Wysłaliśmy do Energopolu we wtorek pismo o potwierdzenie deklarowanego wcześniej terminu ukończenia napraw. Pracochłonne czasochłonne one są szczególnie w tych miejscach, gdzie pęknięcia szyn powstały w częściach pasa autobusowo-tramwajowego, czyli odcinkach torów wpuszczonych w betonową podbudowę, co wymaga najpierw odkuwania sporych fragmentów nawierzchni, by do tych miejsc się dostać. Jak dotąd nie mamy sygnału, by podany jako wiążący przez Energopol termin wykonania napraw nie był trzymany. Czekamy na odpowiedź - mówi "Kurierowi" Krystian Wawrzyniak, prezes spółki Tramwaje Szczecińskie, użytkownika i w przypadku przebudowy torowisk w ul. ul. Gdańskiej, Energetyków z pętlą na Basenie Górniczym zleceniodawcy inwestycji w imieniu miasta.

Po ukończeniu robót, dostarczeniu dokumentacji napraw muszą być przeprowadzone odbiory kontrolne wykonanych napraw, w tym nowych spawów, a także ponowne przejazdy techniczne przed wjazdem znów na torowiska składów z pasażerami. Być może tramwaje powrócą na swe stałe trasy w  najbliższą niedzielę, 17 stycznia lub w poniedziałek, 18 stycznia. ©℗

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim (14.01.) i w e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

Kiedy tramwaje wrócą na torowiska? Kiedy tramwaje wrócą na torowiska? Kiedy tramwaje wrócą na torowiska? Kiedy tramwaje wrócą na torowiska?

Komentarze

farmer
tam gdzie Strabag tam korupcja i tandeta wnet ogłosza ze predkosć tramwaju do 30 km/godz,zaś 2 miliardy już pracują wniemieckicch funduszach emerytalnych,do odbioru remontu należynająć jak najszybciej firme ktora przetargu nie wygrała
2016-01-14 06:56:56
wieśniak
A tak przy okazji-WI-FI w tramwajach to jeden skandal i obciach. Tramwaje nr 807,812,814,815,819,820,824 mimo że mają routery, nie emitują internetu.Pasażer wchodzi do pojazdu,widzi napis WI-FI, włącza komórkę, no bo przecież "wiadomo EUROPA!!!"- a tu WIOCHA!!! Może ci z ZDiTM emitują promieniowanie kosmiczne, rentgenowskie, mikrofalowe albo jonizujące ??? Ręce i nogi opadają, wstyd i ŻENADA!!!
2016-01-14 00:20:25
Dzwon Zygmunta
Niestety, jeszcze mamy piętrową Debilię u władzy.
2016-01-13 20:52:51
Torowiska mam w nosie. Ja chcę FRYGI !!
pięknej, POnętnej, sexownej, szalonej, ( sklejonej ) FRYGI.
2016-01-13 20:50:17
tytlko pytam...
"...rzecznik prasowy spółki Eneropol, w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu. - Energopol Szczecin SA bardzo przeprasza..." Czy te spółki mnożą się przez pączkowanie? To teraz ,torowisko będzie składało się z póltorametrowych kawałków szyn... Takie "wstawki"widzę codziennie co 200 mb.... Czy to napewno będzie Szczeciński BEZPIECZNY Tramwaj? tylko pytam...
2016-01-13 20:43:46
Big Ben,
A moze by tak powprowadzac i pietrowe Autobusy jak w Angli... ??
2016-01-13 18:52:05
By szybciej wrocily torowiska...
Szkoda tylko tych chlopakow, co sie tak ciezko w tych mrozach przy tych torach napracuja ! A w ramach rownouprawnienia... czas najwyzszy by i bezrobotne kobiety rowniez Im w tym choc troche pomogly...
2016-01-13 18:48:48
Metoda,
Jedna z metod sprawdzenia czy "juz jedzie" jest, poszerzyc palcami wlasne powieki i zapytac sie Kogos z oczekujacych... jedzie mi tu tramwaj ??
2016-01-13 18:39:52
Tramwajowy tor bezstykowy
A tamci fachowcy nabijali numery spawacza?
2016-01-13 18:29:04
czytelnik
Taaaaaaaa ... a świstak siedzi i zawija w sreberka
2016-01-13 16:56:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie