Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Tramwaje nie kursują, pękają spawy (akt. 2)

Data publikacji: 05 stycznia 2016 r. 14:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Tramwaje nie kursują, pękają spawy
 

Nie kursują już tramwaje na prawobrzeże. Zgodnie z zapowiedzią szczeciński ZDiTM wprowadził zmiany w komunikacji.

***

Wcześniejsza inforrmacja:

Trwa wycofywanie tramwajów linii 2, 7 i 8 z tras na prawobrzeże Szczecina. Ze względów bezpieczeństwa pasażerów w trybie natychmiastowym do odwołania wyłączone zostanie torowisko na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków (inwestycja zakończona w 2015 roku przez firmę Energopol Szczecin). Tramwaje powinny zniknąć z tego odcinka najpóźniej po godz. 15.

Decyzja została podjęta wspólnie przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego i spółkę Tramwaje Szczecińskie na podstawie negatywnego wyniku badań spawów szyn torowiska na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków oraz występujących licznych awarii (pęknięcia). Ekspertyza wykazała nieprawidłowości w 108 na ponad 800 spawów torowisk.

Ponowne uruchomienie tramwajów na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków uzależnione jest od tempa usunięcia usterek przez firmę Energopol Szczecin.

Zmianie ulegną trasy tramwajów linii 2, 7 i 8.

Organizacja komunikacji miejskiej:

Linia tramwajowa nr 2 zostaje zawieszona;

Linia 7 kursować będzie na trasie Krzekowo – Dworcowa

Linia 8 kursować będzie na trasie Gumieńce – Dworzec Niebuszewo.

Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy linii 807 kursować będą na trasie Basen Górniczy – Brama Portowa.

 

Organizacja przystanków dla linii 807:

Basen Górniczy – dla wsiadających (w kierunku Bramy Portowej) na torowisku tramwajowym wspólny z autobusami linii zwykłych; dla wysiadających na pętli wspólny z liniami pośpiesznymi;

Merkatora, Parnica, Port Centralny – przystanki na żądanie

Energetyków – przystanek stały.  

Przystanki Merkatora, Parnica, Port Centralny, Energetyków wspólne z liniami nocnymi (na jezdni)

Wyszyńskiego – w kierunku Bramy Portowej przystanek na torowisku w kierunku Basenu Górniczego wspólny z liniami pośpiesznymi A i B

Brama Portowa – przystanek dla wysiadających w ciągu ul. Wyszyńskiego wspólny z liniami pośpiesznymi; dla wsiadających w al. Niepodległości wspólny z liniami pośpiesznymi.

Trasy autobusów linii 65 i 79 zostają wydłużone do Basenu Górniczego.

Pasażerowie posiadający bilety okresowe mogą na ich podstawie korzystać z pociągów spółki Przewozy Regionalne w granicach administracyjnych Szczecina.

W autobusach linii pośpiesznych A, B, C, D, E i G na całych trasach obowiązuje taryfa jak dla linii zwykłych. Dodatkowo autobusy te będą zatrzymywać się na przystankach Merkatora, Parnica, Port Centralny Energetyków. Bedą to przystanki na żądanie.

Dla pasażerów udostępniony zostanie parking Selgrosa czynny w godz. 6 – 22.

ToT

***

Wcześniejsza informacja

 

W ciągu najbliższego kwadransa, a najpóźniej za pół godziny, wstrzymany zostanie ruch tramwajów po nowych torowiskach w ulicach Energetyków, Gdańskiej aż do pętli przy ul. Turkusowej. Taka decyzja zapadła po naradzie szefostw spółki Tramwaje Szczecińskie i Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w związku z faktem, że od minionej niedzieli zaczęły pękać spawy szyn w nowych torach.

- Sytuacja jest na tyle poważna, że musimy wycofać tramwaje z całego odcinka trasy. Monitorujemy stan tych pęknięć na bieżące i ich liczba okazała się zbyt duża, by można było mówić o warunkach bezpiecznej eksploatacji - poinformował „Kurier" Krystian Wawrzyniak, prezes spółki Tramwaje Szczeciński.

Kursowanie tramwajów linii 7 do Basenu Górniczego oraz linii 2 i 8 do pętli Turkusowa na prawobrzeżu ma być wstrzymane na czas - póki co - bliżej nieokreślony. Składy mają być przekierowane, a ZDiTM szykuje się do uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej.

Więcej informacji o wprowadzonych zmianach w organizacji komunikacji miejskiej podamy wkrótce. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA