niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kidawa-Błońska: „Nie damy się podzielić”

Kidawa-Błońska: „Nie damy się podzielić”

Kidawa-Błońska: „Nie damy się podzielić”
Data publikacji: 2019-12-02 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 12:25
Wywietleń: 661 430965

Polacy chcą lepszej służby zdrowia, dbania o klimat, poczucia bezpieczeństwa - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska podczas wizyty w Szczecinie. Była marszałek Sejmu jest faworytką w wewnętrznej kampanii Platformy Obywatelskiej, która ma wyłonić kandydata tej partii na prezydenta RP. Jej konkurentem jest prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

- W Platformie już po raz drugi trwają prawybory - powiedział poseł Arkadiusz Marchewka, szef struktur partii w naszym regionie. - Wierzymy, że są bardzo dobrą prekampanią do tego, aby pokazać Polkom i Polakom, że funkcja prezydenta Polski może być godnie sprawowana.

Kidawa-Błońska zapewniała, że prekampania dodaje politykom PO siły, energii i mobilizacji.

- Już po ostatnich wyborach, parlamentarnych, zauważyliśmy, że jest nadzieja na wygrywanie kampanii - dodawała. -  Na przekór tym wszystkim, którzy mówią, że prekampania może nam zaszkodzić, my nie damy się podzielić. Jest ona mobilizująca nie tylko dla kandydatów, ale i dla struktur. Wszyscy Polacy mówią o poczuciu godności, chęci dumy z Polski, o tym, żeby zakończył się spór toczący się w naszym kraju, chcą, żebyśmy zajęli się na poważnie służbą zdrowia, klimatem, chcą mieć poczucie, że bezpieczeństwo jest zagwarantowane przez silną i dobrze działającą armię, chcą mieć poczucie, że nasza polityka zagraniczna jest robiona mocno i dobrze, żebyśmy byli poważnym partnerem w rozmowach.

Kandydatka PO mówiła też o tym, że należy dokładnie wyjaśnić sprawę szefa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Wzięła także w obronę polskich sędziów.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dzielnia
Kto dzieli koalicję? Jaką misję ma do wykonania Zdrojewski skoro Nitras tak jest zmartwiony? Ile pielęgniarek potrzeba na 100 mieszkańców?
2019-12-04 06:19:55
A Slawcio...
Cos PO_dejrzliwie na Nia patrzy...??
2019-12-03 11:17:56
VS
Za peło, to byłyby prywatne szpitale i co byście im zrobili?
2019-12-03 11:09:05
VS
A kto pamięta miasteczko pielęgniarek za czasów ichnich...
2019-12-03 11:06:17
wożnica
Kiedyś dzielili na lepszych i gorszych, a teraz nie chcą podziałów?! WTF?!
2019-12-03 11:04:05
Tollo
Dla mnie Poznań jest bliżej niż Warszawa
2019-12-03 10:50:36
stefan
Niezly zestaw: oszolom Nitras, babcia Malgosia i wisienka na torcie kodziara Filiks ...
2019-12-03 08:22:24
chester
Gośka! Wyluzuj majty!
2019-12-03 04:37:23
jack
Jak Polacy chcą lepszej służby zdrowia to dawajcie Kopacz,Neumanna i Arłukowicza... 30 lat wolności i 27 ministrów geniuszy z SLD i PO
2019-12-03 03:21:38
krotko
PO/PARTIA OPCIACHU/
2019-12-02 23:36:45
w-PiS-anka
Lepiej niech ta Pani, juz wiecej Kitu i w Szczecine... Nam nie dawa ?/?
2019-12-02 23:05:27
POdzielicie się sami. Jak ameby.
.
2019-12-02 22:29:05
pogromca nitrasa
kidawa jest przeciwko demokracji skoro boi się sporu.Spór jest istotą demokracji.Sporu nie było za PRL a mimo to europa wschodnia nazywała sie krajami demokracji ludowej.
2019-12-02 21:54:43
Co to za ludzie?
Kompletnie oderwani od rzeczywistości. Rurkowcy.
2019-12-02 20:51:40
ZBYSZEK ZE SŁONECZNEGO W SZCZECINIE
KIDAWA CZY PANI MA LAT 20 ZE CHCE PANI REKLAMOWAĆ SIĘ O SŁUZBIE ZDROWIA ,KTÓRA NIGDY W POLSCE OD 1945 NIE BYLA LUX , NAPRAWDĘ JA PRZYGLADAM SIĘ JAKO NEUTRALNY NA TAKI UGRUPOWANIE JAK PLATFORMA TO WIELE OSOB DOSKONAŁYCH SZKODA, BYŁA PANI 8LAT O PROSZE POKAZAC CO PANI KONKRETNIE ZROBIŁA DOBREGO DLA PLATFORMY
2019-12-02 18:32:53
Kuriar;)
Lakonicznie...Czekamy na dziennikarstwo.
2019-12-02 18:20:05
pacjenci
prekampania dodaje sił energii i mobilizacji cieszymy się że sprawa prekampani została jasno postawiona. My pacjenci pytamy się dlaczego szpital w Zdunowie został zadłużony na 91 mln złotych dlaczego minister zdrowia z waszej partii został uznany przez lekarzy za złego ministra.Kto uzdrowi chorą służbę zdrowia jak sam jest chory na brak konstruktywnych pomysłów i programu.Gdzie jest sześciopak Schetyny?Kto go schował kto go wypił?
2019-12-02 18:10:31
bzdury
PO dzieli na swoich i " pisiorów " . Dość kłamstw .
2019-12-02 17:47:29
Komitet Obrony Klimatu KOK
Świetna wiadomość że PO staje w obronie klimatu,nie ma naszej zgody i akceptacji na działania zanieczyszczające klimat. Kidawa powinna ściągnąć Gretę do Polski i podnieść wysoko sztandar Walki o Klimat