Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Kidawa-Błońska: „Czujemy pozytywną energię”

Data publikacji: 2019-09-16 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18 07:14
Kidawa-Błońska: „Czujemy pozytywną energię”
 

Sondaże niedługo będą dla nas łaskawsze - uważa Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, którą lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, wyznaczył na premiera w ewentualnym rządzie dzisiejszej opozycji. Kidawa-Błońska odwiedziła w poniedziałek (16 września) Szczecin i spotkała się z dziennikarzami na placu Solidarności. 

- Dziś kolejny dzień trasy, podczas której rozmawiamy z Polakami o problemach, które ich dotyczą - mówiła. - Byliśmy w ośrodku opiekuńczo-terapeutycznym, gdzie świetnie przygotowani opiekunowie zajmują się dziećmi z niepełnosprawnościami, chorymi, odrzuconymi. Następna podróż: zakład aktywizacji zawodowej, gdzie osoby z niepełnosprawnościami mogą poczuć wartość pracy, mogą poczuć, że są pełnoprawnymi obywatelami. Rozmawiałam także z prezydentem Szczecina. O kosztach reformy minister Zalewskiej, o zadaniach, które państwo narzuca na samorządy, nie kierując za tym odpowiednich środków.

Wicemarszałek przedstawiła także pomysły Koalicji Obywatelskiej na naprawę służby zdrowia. To m.in. przekazywanie 6 % PKB na sprawy związane ze zdrowiem, ograniczenie biurokracji gnębiącej lekarzy, samorządowe stypendia, które pozwoliłyby zatrzymać w kraju lekarzy. Co do zadłużenia szpitali - według Kidawy-Błońskiej „nie może być tak, że Narodowy Fundusz Zdrowia wyznacza twarde ryczałty, które mają się nijak do potrzeb pacjentów”.

Pytana o wyniki sondażowe PO, które po tym, jak namaszczono ją na premiera, nie poprawiły się, odpowiedziała tak:

- Ile dni jestem w kampanii? Czekamy cierpliwie, pracujemy. Sądząc po tym, jak jesteśmy przyjmowani przez ludzi, te sondaże się ruszą niedługo. Czujemy pozytywną energię. Jest dobrze.

Na konferencji prasowej pojawił się też wątek hasztagu „Silni razem”, który został oficjalnym hasztagiem KO. Wedle Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się pod nim hejterskie komentarze. Politycy PiS zaapelowali, aby Kidawa-Błońska się od niego odcięła. Wicemarszałek tego nie zrobiła. Powiedziała za to, że prezentowanie materiałów, z których wynika, że ten hasztag był na jej billboardach, jest nieuczciwe, bo nigdy go tam nie było. Zaapelowała, żeby wszyscy uważali na to, co piszą na portalach społecznościowych.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Silni ze zrazem
2019-09-18 06:20:13
Nie ma to jak przyjechać na pomorze zachodnie z silnym przekazem i silnym przekonaniem o zwycięstwie. Rodzime olbrzymy polityczne z PO czy POKO nabrały witalnej politycznej mocy i prą jak holowniki po zwycięstwo.Zaprawdę powiedział Schetyna kto zwycieży w kujawsko pomorskim zwycieży w Polsce.Dlaczego znowu w PO zapomnieli o ziemi szczecińskiej która wydała tak wybitnych działaczy politycznych z POKO że aż Petru usiadł z wrażenia
PO-dsumowanie...
2019-09-17 11:25:11
Lepiej niech ta Kobita przestanie i w Szczecinie - ludziom Kit...dawa-c ?/!!
Szczecinianin
2019-09-17 10:19:15
PiS to nie moja bajka ale PO KO to calkowicie samo DNO
Oj-dyr
2019-09-17 09:48:35
"„Czujemy pozytywną energię” - termalną, tak dla pewności się pytam. Jeśli tak to się PO_d_PiS_zę.
Myśl
2019-09-17 09:01:23
Jeśli miała to być kampania wyborcza, to mizerna, jeśli nie żadna. Brakuje jakiegoś pozytywnego przesłania do ewentualnych wyborców, kontaktu z nimi. Gdzie wsparcie dla lokalnych kandydatów na posłów i senatorów? Wydaje się, że mimo uśmiechu, brak optymizmu. Dobrze, że nie ma kampanii negatywnej, choć byłoby co wytykać konkurentom.
cysterna wstydu
2019-09-17 06:08:51
Też czuję pozytywną energię, zwłaszcza jak się zbliża Trybunał Stanu
PO miała 8 lat, a PiS już miał 6 lat
2019-09-17 00:25:03
I wszystko rozpieprzył, w krótszym czasie.
Antoni
2019-09-16 22:56:19
Do Pana jadącego po bandzie bez trzymanie (tzw. hejtera)-> Ile w tym Twoim komentarzu wylało się hejtu, tak sobie myślę, że szkoda mi Ciebie, bo teraz się wyrzywasz na internautach, a w innych przypadkach może to być największa wartość czyli rodzina. A tyle ubliżeń nie użyłem przez jakieś pół roku co Ty do mnie w jednym komentarzu. Szkoda, że w taki sposób wyrażasz emocje, bo mnie to akurat nie rusza. Mam swoje zdanie, lepiej żyje mi się za obecnej władzy. Mogliśmy z żoną sobie kupić wygodny wózek i bezpieczny fotelik dla dziecka z 500+. Normalnie mieliśmy kupować fotelik używany do samochodu, bo nie było nas stać na inny ale teraz przynajmniej dziecku zapewnimy basen na kształcenie się, a później myślimy o lekcjach z języka obcego. To tak pokrótce dla małego dziecka, nie na alkohol, bo nie pijemy, wolimy dać małej. Za PO w rodzinie mieliśmy problem związany z prawdopodobnym zwolnieniem, a to przez brak przynależności do partii. Gdy dowiedzieliśmy się, że wystarczy wstąpić, to z przymusu tak zrobiliśmy i już nigdy nie było problemów. Napisałem teraz bardzo ogolnikowo, ponieważ więcej pisać nie chcę ale jeszcze dodam, że chodziło o oświatę. Wiem, że PiS wygra te wybory ale nie wiem czy większością konstytucyjną. Liczę na zdrowy rozsądek Polaków. Wydaje mi się, że te 250 miliardów (!) odzyskanych z VATu przez rząd najbardziej przyciągnęło wybórcow. PO wtedy jak rządzilo, to nie mieli czy to pomysłu czy chęci na walkę z oszustami. Nie wiem dokładnie ale głównie tymi miliardami przekreślilo szansę na zwycięstwo przynajmniej w najbliższych wyborach. Myślicie, że czego chce większość rozsądnych rodzin w Polsce, stabilnej sytuacji finansowej, a nie wymyslanie kolejne wybory z rzędu, że zajmą się NFZ. Tu trzeba konkretnego planu a nie cytowanie tego co chcieliby usłyszeć rodacy niczym nie opartego. Mam nadzieję, że doczytałeś do tego momentu, bo przedstawiłem Ci kilka najważniejszych faktów, które przyciągnęły mnie za rządem. I nikt mi nie zarzuci, że nie mam własnego zdania. To Ty nie napisałeś choć słowa o partii, której chcesz oddać głos, a od tego powinieneś zacząć, później jechać z tym całym hejtem. Podoba mi się tutaj merytoryką części osób popierających PiS, nie zawsze jest obrażanie :)
I jeszcze jedno
2019-09-16 22:46:43
A dlaczego: nie ma PO-kazanego... zdjecia Kidawy i z Profila ?
kibic
2019-09-16 22:28:50
super ustawka.młody człowiek ubrany w koszule i na to koszulka propagandowa ;) najlepsze,że oni nie muszą przyjeżdżać do Szczecina,bo i tak tutaj wygrają.czego można spodziewać się po ludziach,którzy głosują np. na Nitrasa? ... niestet pochodzenie przodków ze wschodu jest głęboko zakorzenione.
A co Kidawa ma ws-PO-lnego... ze Szczecinem ??
2019-09-16 22:28:12
No coz i Kidawa PO-marzyc Se jeszcze kilka dni moze ! Ale juz 13 Pazdziernika tak Krokodylowe Lzy jak i Placz... jej Nie PO-moze ???
POpatrzcie jakiego długodystansowca-literata wystawia tu zgraja POplątańców.
2019-09-16 22:05:55
Jakie epistoły!!
Klara
2019-09-16 21:51:04
Jak czytam że Kidawa Błońska zwana premierem czuje pozytywną energię to przypomina mi się jak Tusk ciągle uwalniał energię Polaków.Z tej uwolnionej energii to miliony wyjechały jak najdalej od Tuska a sam Tusk za nimi podążył zostawiając frajerów na lodzie. Myślałam że coś innego wymyślą na przekaz w Szczecinie niż służba zdrowia.Służba zdrowia za waszych czasów to była do sprywatyzowania a nie naprawiania.Minister Arłukowicz przez lekarzy był powszechnie uważany za najgorszego ministra zdrowia i pochodzi ze Szczecina. Gdyby Kidawie Błońskiej chodziło o poprawę służby zdrowia to mogłaby z kandydatem Grodzkim i europosłem Arłukowiczem przyjść na SOR na Arkońską po południu z kamerami. Bez ustawki jak w Gryfinie
Do dyżurnego Trolla Antoniego, Klary i reszty zaślepionej PIS
2019-09-16 21:40:36
To już było: -3 mln mieszkań -premie ministralne Beci – „bo im się należały” - maybach oj-dyra podarowany przez bezrobotnego - 30 mln „na bank” Chrzanowskiego z KNF -wspaniałe zarobki dwórek Glapy -utajnienie list poparcia pisich „Psów I Suk” do KRS bo niejeden ma na imię burek , azorek itp. - rola srebrnego dewelopera od „kaczy tower” z łapówką dla czarno sukienkowego w tle -działki rolne slajda darowane bezrobotnej żonie dziwnie pozyskane od biskupa - comiesięczne dowody wpłaty na konta don Antonia i jego towarzyszy zamiast dowodów na zamach smoleński - air taksówki drugiego w państwie {kuchcińki-travel} , obłudne i pełne hipokryzji okrzyki pis-jajcarzy -1,4 bln zł na inwestycje –a Pelagi nuci ,że w kabzie pozostał bilon bo hossa inwestycyjna trwa.W Bawarii podkarpackiej robią już e-busy lecz wojsko wozić będą szwabskie Man-y, 1mln elektromobili robi tłok na drogach spartaczonych przez Donka w czasach „ruiny”a w dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni Szczecin stępka wielkiego promu bałtyckiego dalej rdzewieje a wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku . Nowa propozycja urodzona po smakowitej kolacyjce u odkrycia towarzyskiego Julii Wolfgangowej w apartamencie za który płacimy 60 tyś. rocznie to po 22 mostach Slajda jest 100 obwodnic i remont 150dworców PKP Wszystko by przykryć: - hejt płynący z ministerstwa i otoczenia „zera„ - afer pedofili w KK słowami :„precz od naszych dzieci” i „tęczowa zaraza” a pomijanie pijaństwa, przemocy , skoków w bok i rozpusty w sakramentalnych małżeństwach o czym zapomina bezdzietny dziadzio i wielu „wujków-tat” \z grona KK\ co jest przyczyną , że dzieci do adopcji jest coraz więcej i wprowadzić jako wzór : model rodziny wg PIS-dków: samica jest w domu do mycia garów, a samiec może ją walić w ryj , gdy jest nieposłuszna. Przykładem ma być rodzina bezdzietnego zawistnego dziadzia z kotem, związki bratanicy - latawicy która nie wie kto jest ojcem jej dzieci oraz wuj Wilhelm co to AK-ów wysyłał na spacer za Kołymę lub z kulką w potylicy do dołów na łączce. Dlatego nie bywa na uroczystościach uczczenia Pileckiego, Fildorfa „Nila”, Inki, obrońców wybrzeża i innych polskich patriotów a Adrian i Slajd tracą pamięć by wskazać prawdziwych oprawców AK-ów . „Kacyk o słusznym wzroście” i jego jajcarze wiedzą, że po wyborach on i wielu będzie dziękować za możliwość przydziału na pasiak , pryczę i wikt szpitala publicznego w ośrodkach wypoczynkowych w Rawiczu lub Wronkach oraz nacjonalizacja tego co schowali w stodole, wpłacili na konta na C. lub w L..– stąd bierze się ich wzmożone i podszyte nienawiścią do obywateli działanie. Ale im doopa lata. Jeszcze nie przegrali, ale już zostawili sobie furtkę na przepchnięcie w ostatniej chwili jakiegoś goowna, które dziś zabrałoby im głosy. Świat nie widział podobnej bezczelności. Ciekawe jak ta wiadomość odbierana jest pod strzechami PIS ?
Antoni
2019-09-16 20:58:16
Fajnie, że tak powiedziała na końcu ale to były jedyne pozytywy. KO chce m.in. zmniejszyć kolejki do lekarzy i na SORach. Przecież u nich kilka lat temu nie można było przejść przez korytarze w szpitalach, dodatkowo Arłukowicz nagrany w Sowie powiedział, że jednym ze sposobów na uzdrowienie NFZów jest prywatyzacja szpitali, bo jak to powiedział "...ku##a, na co drugiej ulicy jest szpital i podzieliłbym po te 200 baniek inne i byłoby dobrze". Jak takie słowa mógł powiedzieć lekarz?! Najistotniejszą jednak kwestia jest to, że Pani K-B mówi co chcą zrobić a nie mają konkretnych planów ani wyliczeń. To jest olbrzymia sprawa, nikt do tej pory nie miał złotego środka, a oni wiedzą po kilku tygodniach co trzeba uleczyć. Przecież rządzili 8 lat! Można pisać, że PiS nie uzdrowil ale przeznaczył z 20 mld zł więcej na NFZ, co daje 25% więcej jak przed wyborami. Nie mam pomysłu na osoby tak obszarach za KO i zastanawiam się jakim cudem mają aż 27% poparcia. To chyba dzięki amerykańskiej stacji TVN...
A ta młodzież w bieli to ministranci?
2019-09-16 20:57:43
Ta młodzież to członkowie Związku Młodzieży Socjalistycznej(ZMS).
Dla zobrazowania bez propagandy PIS
2019-09-16 20:50:28
- Rozmawiałam z prezydentem Piotrem Krzystkiem o zadaniach, jakie państwo narzuca samorządom, nie kierując na nie żadnych środków finansowych - mówiła w poniedziałek w Szczecinie Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera po wyborach parlamentarnych.
Koks
2019-09-16 20:49:43
Nad hasłem to pewnie sam Brejza myślał 2 miesiące ... „Czujemy pozytywną energię” mistrz marketingu ale szczecińskie lemingi to kupią
"czujemy POzytywną energię"
2019-09-16 20:43:16
Ludzie!! Ratunku!! już nie ma bardziej wyświechtanego hasła.
dteść pasierba do @ A ta młodzież w bieli to ministranci??
2019-09-16 20:26:39
- to PO_kemony, jeszcze dziewicze bez pierwszego ukradzionego miliona. Staszek też tak zaczynał a teraz jest chłop hoho!
@gregor102
2019-09-16 20:12:59
Pisz poprawnie =pińindzy nima i nibendzie bo z budżetu wyciekło 250 mld
dr Pietruszka
2019-09-16 20:06:28
Niech ktoś wytłumaczy pani premier in spe że to nie sondaże pokazują łaskawość wyborców tylko kartki wyborcze.Jak ktoś chce być premierem to powinien tę elementarną wiedzą polityczną posiadać inaczej nie wzbudza zaufania.Dziwi mnie też brak znamienitych lokalnych liderów których pełno na szczecińskich płotach i spoglądają cudownie odmłodzeni na suwerena.Wiewiórki z Zamku mówią że zorientowali się że przy premierzycy nie złapią punktów lecz stracą.O tempora,o mores w mateczniku liberałów boją się że będą niepomyślne wyniki wyborów a premierzyca nie opromienia blaskiem Warszawy.Prezdent Krzystek powinien pokazać natomiast jak działa oczyszczalnia ścieków by premierzyca mogła powtórzyć Trzaskowskiemu
Bartek
2019-09-16 20:06:24
Tusk na prezydenta, Kidawa na premiera, Rostowsky na ministra finansów, Kopaczowa na ministra zdrowia i będzie cacy. A i niech Nowak ten od zegarków wraca do Polski drogi budować. No i Git!
POdatek katastralny
2019-09-16 19:50:57
mam nadzieję że wyborcy PO nie zawiodą i wybiorą nitrasa i misiło czyli ludzi którzy kompromituja tę partię.
@kiedyś działacz PIS
2019-09-16 19:47:32
gdzie moje kłamstwo PISi Trollu ?? https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-skazany-za-pedofilie-ksiadz-walerian-slomka-stracil-krzyz-of,nId,3206490
gregor102
2019-09-16 19:38:21
Oczywiście... :D możliwość, że powrócą do władzy po wyborach rozpala tą "energię", znów będą likwidować posterunki Policji i zmniejszać armię do liczby ograniczającej zebranie wszystkich żołnierzy armii na stadionie FC Barcelona, znów będą kraść to co zaoszczędzą, a Polakom powiedzą, że "piniędzy nie ma i nie będzie",wszyscy pamiętamy Rostowskiego!! :D
A ta młodzież w bieli to ministranci??
2019-09-16 19:35:08
.
radni bezradni z KO
2019-09-16 19:29:42
gdzie o 16.00 pan janek i bartrek się podziali i edytka i ptaszek przemek, radni KO tak wierzą w zwycięstwo? nie ma też jaskóła i doktora.
gość
2019-09-16 19:26:21
To takie znamienne ,że województwo zachodniopomorskie nawiedzają ludzie tacy,jak Pani wicemarszałek Kidawa-Błońska.Osoba,która wywodzi się z PO formacji nigdy nie rozliczonej (a w sejmie dużo było afer za władania PO-PSL). Tylu tu zwolenników LGBT-rozwijając skrót-lezbijek , gejów ,biseksualistów i transwestytów! I tylu sympatyków tejże ideologii!!! Pan Geblewicz wybrany pewnie większością tychże , Pan Nitras ,Pan Napieralski etc. Szczecin "tonie" a Kurier Szczeciński to lewacki dziennik i nawet ,jak zobaczyłbym jeszcze jedne logo -Polska biało-czerwona i deklaracja ,że to jedyny polski dziennik ..............................................
@kiedyś działacz PIS
2019-09-16 19:19:05
Kłamiesz i powtarzasz kłamstwa.
kurzej
2019-09-16 19:08:18
Cos to malo tych zwolennikow KO nawet zabrakol chlopa z mopem na glowie i kieszonkowca
kiedyś działacz PIS
2019-09-16 18:46:47
Ty mędrcze , drugie tyle "buchną Pisiory" po wyborach, żeby sfinansować co obiecali, budżet na 2020rok nie zawiera kosztów ok.10 miliardów zł.- NA 13 EMERYTURĘ, wystraszyli się tylko terminem wyborów , ale decyzja jest podjęta WIĘC STUL BUZIĘ!! - wystarczy propagandy sukcesu ( jak z czasów PZPR) , wasze sukcesy widać na rodzimym rynku BUDOWA PROMU, LODOŁAMACZ NA TAŚMĘ SKLEJONY, SUPER STOCZNIA :))) TYM SIĘ ZAJMIJ TROLLU!! Twoi idole Kościoła oddają ordery :Skazany za pedofilię ksiądz Walerian Słomka stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
PO miała 8 lat
2019-09-16 18:45:14
de facto monopolu na rządzenie w Polsce - zanim oddasz głos na PO żądaj by rozliczyli się z tych 8 lat w zakresie służby zdrowia.
były wyborca PO
2019-09-16 18:02:52
Cytując MKB : Czujemy pozytywną energię. Jest dobrze. Podajemy te słowa w wątpliwość bowiem zgadzamy się że trzeba naprawić służbę zdrowia i ją wzmocnić.Z pewnością bez pieniędzy tego się nie uda zrobić.A pieniądze to także 250 mld zł które nie wpłynęły do budżetu i tylko cysterny wstydu o tym przypominają. I powinny przypominać, za tym autobusem wyborczym pełnym obietnic bez pokrycia powinna jechać cysterna wstydu przypominać że jest pusta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ