Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Kapelusze i delikatesy

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 15:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Kapelusze i delikatesy
 

Tak w Szczecinie się wprowadza dobre praktyki. Między innymi dbając o estetykę szyldów małych zakładów rzemieślniczych. W sobotę w Szczecinie odbyło się zakończenie akcji „Dobre Praktyki” przygotowanej przez Typiary.

Ta nieformalna grupa skupia trzy szczecinianki: Patrycję Kuracińską, Adę Krawczak i Patrycję Makarewicz. Dziewczyny  na co dzień zajmują się projektowaniem, pracując z firmami i instytucjami kultury we własnych studiach graficznych. Postanowiły wykorzystać swoją wiedzę, aby zmienić nieco przestrzeń miejską.

Wzięły udział w konkursie na grant przygotowany przez Szczeciński Inkubator Kultury.  Następnie wytypowały cztery lokale: serwis rowerowy Gruby Kolarz przy ul. Staromiejskiej, sklep Lampy Stylowe 1945 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Salon Damsko-Męski przy al. Piastów oraz lokal „Kapelusze” przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, aby spośród nich szczecinianie wybrali ten, którego szyld zostanie odnowiony.  Wygrała pracownia modniarska przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, w której od wielu lat pani Ewa Tokarska zajmuje się głównie szyciem nakryć głowy.

W sobotę nad wejściem do zakładu odsłonięto nowy szyld. Napis „Kapelusze” został opracowany na podstawie fontu „Delikatesy” autorstwa Gabrieli Golińskiej, absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Czcionka jest inspirowana polskimi neonami. Ponadto podczas imprezy zorganizowano też  debatę o reklamie w przestrzeni miejskiej.

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kapelusze
2016-08-01 07:48:42
Fajne logo. Co prawda nie jest dopasowane kolorystycznie, ale to szczegół.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA