Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Przygotują szykowny szyld

Data publikacji: 14 lipca 2016 r. 18:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Przygotują szykowny szyld
 

Typiary wytypowały cztery szczecińskie zakłady rzemieślnicze i poprosiły mieszkańców miasta o wskazanie, dla którego z nich przygotują nowy szyld. Szczecinianie zdecydowali, że otrzyma go pracownia modniarska przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. 

TYPIARY to grupa założona przez trzy szczecinianki: Patrycję Kuracińską, Adę Krawczak i Patrycję Makarewicz. Na co dzień zajmują się projektowaniem, pracując z firmami i instytucjami kultury we własnych studiach graficznych. Postanowiły jednak wykorzystać swoją wiedzę, aby zmienić nieco przestrzeń miejską.

Wzięły udział w konkursie na grant przygotowany przez Szczeciński Inkubator Kultury z projektem „Dobre praktyki" podejmującym temat estetyki szyldów i reklam na ulicach miasta. Następnie wytypowały cztery lokale: serwis rowerowy Gruby Kolarz na ul. Staromiejskiej, sklep Lampy Stylowe 1945 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Salon Damsko-Męski przy al. Piastów oraz lokal Kapelusze przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

- Nie chodzi o to, żeby przeprojektować brzydkie reklamy. Chcemy raczej docenić tych, którzy swoją pracą i uczciwością utrzymują się na rynku od wielu lat oraz są ważni dla lokalnych odbiorców - mówi Patrycja Makarewicz.

Przez blisko dwa tygodnie mieszkańcy mogli głosować, który z zakładów najbardziej zasługuje na wykonanie nowego szyldu. Wybrali pracownię modniarska przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, w której od wielu lat pani Ewa Tokarska zajmuje się głównie szyciem nakryć głowy. Do końca lipca Typiary planują przygotować dla pani Ewy odświeżony szyld, co będzie zwieńczeniem przygotowanej przez nie akcji. ©℗

(szymw)

Fot. (Typiary)

Na zdjęciu: Typiary przygotują szyld dla pracowni modniarska przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ta pani z lewej powinna 3 kapelusze nosić.
2018-01-26 16:26:28
.
TYPIARY (!!!) Gdyby ktoś tak nazwał kobiety z mojej rodziny, zgłosił bym do sądu.
2016-07-14 19:37:29
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA