Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Czas na dobre praktyki

Data publikacji: 28 lipca 2016 r. 12:20
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Czas na dobre praktyki
 

Akcja„Dobre Praktyki" miała na celu wyróżnienie dobrych szczecińskich rzemieślników, którzy działają z pasją. Czas na uroczyste zakończenie. Typiary zmieniają miasto.

Typiary to grupa założona przez trzy szczecinianki: Patrycję Kuracińską, Adę Krawczak i Patrycję Makarewicz. Na co dzień zajmują się projektowaniem, pracując z firmami i instytucjami kultury we własnych studiach graficznych. Postanowiły wykorzystać swoją wiedzę, aby zmienić nieco przestrzeń miejską.

Wzięły udział w konkursie na grant przygotowany przez Szczeciński Inkubator Kultury z projektem „Dobre praktyki”, podejmującym temat estetyki szyldów i reklam na ulicach miasta. Następnie wytypowały cztery lokale: serwis rowerowy Gruby Kolarz przy ul. Staromiejskiej, sklep Lampy Stylowe 1945 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Salon Damsko-Męski przy al. Piastów oraz lokal Kapelusze przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

– Nie chodzi o to, żeby przeprojektować brzydkie reklamy. Chcemy raczej docenić tych, którzy swoją pracą i uczciwością utrzymują się na rynku od wielu lat oraz są ważni dla lokalnych odbiorców – mówi Patrycja Makarewicz.

Przez blisko dwa tygodnie mieszkańcy mogli głosować, który z zakładów najbardziej zasługuje na wykonanie nowego szyldu. Wybrali pracownię modniarską przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, w której od wielu lat pani Ewa Tokarska zajmuje się głównie szyciem nakryć głowy. Odsłonięcie szyldu i uroczyste zakończenie akcji odbędzie się w najbliższą sobotę (30 lipca) o godz. 13.00 przy skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi 43 i Bohaterów Getta Warszawskiego 22. Zorganizowana zostanie również debata o reklamie w przestrzeni miejskiej. Wstęp na uroczystość odsłonięcia szyldu i debatę jest darmowy.©℗

(szymw)

Na zdj.: Typiary i Ewa Tokarska przed lokalem, który zostanie ozdobiony nowym szyldem.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ot co
2016-07-28 15:45:58
trudno znaleźć bardziej niemądre pomysły....jak się nie ma co robić to się wymyśla takie rzeczy.
Co jest atrakcyjnego dla typiar w tym szyldzie?
2016-07-28 15:21:11
a gdyby zamiast słowa kapelusz było inne, i też inna działalnosć to co? Np.: Tu kupisz parówki z ryb! i obowiązkowo z dwóch stron graficzne ryboparówki
Zwrot
2016-07-28 12:40:24
Typiara to bardzo pejoratywne określenie używane w slangu, więc dziwne, że jest wykorzystywane w takim celu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA