poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany. Miał grozić posłance

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany. Miał grozić posłance

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany. Miał grozić posłance
Data publikacji: 2019-09-23 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:57
Wywietleń: 997 417073

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem został w poniedziałek zatrzymany przez Policję w związku z zawiadomieniem dot. kierowania gróźb karalnych pod adresem osoby publicznej; wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała we wpisie na Facebooku, że w niedzielę, w czasie emisji jednego z programów TVN24 na adres kontaktowy stacji został przesłany mail z pogróżkami. W wiadomości poza wulgarnymi wyzwiskami pod jej adresem polityk, znalazła się groźba o treści: "trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza" (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna). W poniedziałek Radio Zet podało, że groźby te kierował funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

W komunikacie przekazanym w poniedziałek PAP CIS poinformowało, że w poniedziałek został zatrzymany przez Policje funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych funkcjonariusz miał 19-letni staż. "Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń" - zaznaczono w komunikacie CIS.

Szef Kancelarii Sejmu - podało CIS - "na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby". Ponadto poinformowano, że zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, "niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza".

Lubnauer podziękowała w poniedziałek stołecznym policjantom za ujęcie hejtera, który kierował wobec niej groźby.

Szefowa Nowoczesnej zaapelowała jednocześnie, aby sprawa ta była ostrzeżeniem dla "wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni". - A my i tak się nie przestraszymy, dzisiaj znowu spotkają mnie Państwo na ulicach Warszawy - zapowiedziała Lubnauer.

- To sytuacja niezwykła, skandaliczna; funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej dopuścił się czynu karygodnego - tak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk skomentował to, że funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej kierował groźby wobec szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer.

Do sprawy odniosła się też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

- Jeśli coś takiego się wydarzyło - a zmiany w Straży Marszałkowskiej, nie wiem czy do końca gwarantują, że tam wszystko dobrze się dzieje - trzeba to przejrzeć i sprawdzić. To jest niewyobrażalne, żeby strażnik marszałkowski, do którego wszyscy posłowie mają zaufanie, zachowywał się w ten sposób" – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Katarzyna Lubnauer

Komentarze

A moze
To sie Noca czy w dzien POKO-nywanym tylko "przysnilo"... specjalnie przed Wyborami !!
2019-09-28 00:54:03
on do ehh
Piszesz bzdury ZADYMIARZU z fermy troli.Takie standardy ma PO, A NIE PIS.Zobacz waszą blogierkę "prymitywa" Klaudię.
2019-09-26 14:36:16
Dodo
Dodo@; Popierasz rajfurów? To jest właśnie standard partii: sutenerstwo i bezczelne wypieranie się.
2019-09-26 13:03:00
do PO_niższego
- trzeba dyżrować abyś ciulu wiedział co Schetyna z Kidawą nie PO_wiedział: "Wyjaśniając problem prof. Gliński powiedział, że chodzi o projekt dotyczący ubezpieczeń zdrowotnego i społecznego dla artystów. Wicepremier podkreślił, że został przygotowany przez środowisko artystyczne. – My tylko pomogliśmy im zwerbalizować go wraz z ekspertami w postaci projektu ustawy – wyjaśnił. – Na to rzuciła się część celebrytów przeciwnych nam i część polityków; zaczęli kłamać, że chcemy polityczne kryteria wyznaczać kto jest artystą a kto nie jest – mówił. – I posłowi Kierwińskiemu się przydarzyło tę brednie powtórzyć na Twitterze, kłamiąc, że ja tak chcę zrobić. Na moją prośbę, żeby się opamiętał i przeprosił – przeprosił mnie na Twitterze – wyjaśnił prof. Gliński."
2019-09-26 00:21:19
Do @ do
czuwający pisiorek dyżurny :-) Świętokradztwo, obrażają guru Jarusia Kartofla.
2019-09-25 15:08:17
do @ ehh
PO_czytaj P..ie;"Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany w związku z kierowaniem gróźb karalnych pod adresem jednej z posłanek, został zwolniony ze służby; decyzję personalną w tej sprawie podpisała szefowa Kancelarii Sejmu – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu."...Gdybyście tak sprawnie działali to nie byłoby skomlenia i "donek" z "bulem" rządzili by dalej.
2019-09-25 00:25:13
Ahh-a
A co sie po-odbywalo... w PRL-owskim + PO-wskim Panstwie przez 68 lat ( 1945-2015 ) - 2 lata ?? Istny bandyty-zm i zamordy-zm... !!
2019-09-24 23:28:30
to "gościwa" co ogląda tylko TVP
i będzie oglądał w także w "pierdlu", stawiam wizę do USA iż będzie siedział. Kto przyjmuje zakład iż "PiS-dzielcy" zamiotą PO_d dywan?.....Miał zamiar, ale nie "skonsumował"- była by pierwsza ofiara na ołtarzu demokracji liberalnej lub druga licząc także "36 kont bankowych".
2019-09-24 10:15:54
ehh
Takie są standardy w PiS-państwie - zwyczajny bandytyzm
2019-09-24 08:58:34
A moze jakis Hacker... PO " internetowej drodze"...
Specjalnie to "przekrecil i przerobil"...?? A wiec: najpierw bardzo dokladnie i w 101 %... to wpierw Wyjasnic i Udowodnic !!!
2019-09-23 23:33:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie