Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany. Miał grozić posłance

Data publikacji: 2019-09-23 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:57
Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany. Miał grozić posłance
 

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem został w poniedziałek zatrzymany przez Policję w związku z zawiadomieniem dot. kierowania gróźb karalnych pod adresem osoby publicznej; wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała we wpisie na Facebooku, że w niedzielę, w czasie emisji jednego z programów TVN24 na adres kontaktowy stacji został przesłany mail z pogróżkami. W wiadomości poza wulgarnymi wyzwiskami pod jej adresem polityk, znalazła się groźba o treści: "trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza" (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna). W poniedziałek Radio Zet podało, że groźby te kierował funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

W komunikacie przekazanym w poniedziałek PAP CIS poinformowało, że w poniedziałek został zatrzymany przez Policje funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych funkcjonariusz miał 19-letni staż. "Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń" - zaznaczono w komunikacie CIS.

Szef Kancelarii Sejmu - podało CIS - "na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby". Ponadto poinformowano, że zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, "niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza".

Lubnauer podziękowała w poniedziałek stołecznym policjantom za ujęcie hejtera, który kierował wobec niej groźby.

Szefowa Nowoczesnej zaapelowała jednocześnie, aby sprawa ta była ostrzeżeniem dla "wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni". - A my i tak się nie przestraszymy, dzisiaj znowu spotkają mnie Państwo na ulicach Warszawy - zapowiedziała Lubnauer.

- To sytuacja niezwykła, skandaliczna; funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej dopuścił się czynu karygodnego - tak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk skomentował to, że funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej kierował groźby wobec szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer.

Do sprawy odniosła się też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

- Jeśli coś takiego się wydarzyło - a zmiany w Straży Marszałkowskiej, nie wiem czy do końca gwarantują, że tam wszystko dobrze się dzieje - trzeba to przejrzeć i sprawdzić. To jest niewyobrażalne, żeby strażnik marszałkowski, do którego wszyscy posłowie mają zaufanie, zachowywał się w ten sposób" – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Katarzyna Lubnauer

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A moze
2019-09-28 00:54:03
To sie Noca czy w dzien POKO-nywanym tylko "przysnilo"... specjalnie przed Wyborami !!
on do ehh
2019-09-26 14:36:16
Piszesz bzdury ZADYMIARZU z fermy troli.Takie standardy ma PO, A NIE PIS.Zobacz waszą blogierkę "prymitywa" Klaudię.
Dodo
2019-09-26 13:03:00
Dodo@; Popierasz rajfurów? To jest właśnie standard partii: sutenerstwo i bezczelne wypieranie się.
do PO_niższego
2019-09-26 00:21:19
- trzeba dyżrować abyś ciulu wiedział co Schetyna z Kidawą nie PO_wiedział: "Wyjaśniając problem prof. Gliński powiedział, że chodzi o projekt dotyczący ubezpieczeń zdrowotnego i społecznego dla artystów. Wicepremier podkreślił, że został przygotowany przez środowisko artystyczne. – My tylko pomogliśmy im zwerbalizować go wraz z ekspertami w postaci projektu ustawy – wyjaśnił. – Na to rzuciła się część celebrytów przeciwnych nam i część polityków; zaczęli kłamać, że chcemy polityczne kryteria wyznaczać kto jest artystą a kto nie jest – mówił. – I posłowi Kierwińskiemu się przydarzyło tę brednie powtórzyć na Twitterze, kłamiąc, że ja tak chcę zrobić. Na moją prośbę, żeby się opamiętał i przeprosił – przeprosił mnie na Twitterze – wyjaśnił prof. Gliński."
Do @ do
2019-09-25 15:08:17
czuwający pisiorek dyżurny :-) Świętokradztwo, obrażają guru Jarusia Kartofla.
do @ ehh
2019-09-25 00:25:13
PO_czytaj P..ie;"Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany w związku z kierowaniem gróźb karalnych pod adresem jednej z posłanek, został zwolniony ze służby; decyzję personalną w tej sprawie podpisała szefowa Kancelarii Sejmu – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu."...Gdybyście tak sprawnie działali to nie byłoby skomlenia i "donek" z "bulem" rządzili by dalej.
Ahh-a
2019-09-24 23:28:30
A co sie po-odbywalo... w PRL-owskim + PO-wskim Panstwie przez 68 lat ( 1945-2015 ) - 2 lata ?? Istny bandyty-zm i zamordy-zm... !!
to "gościwa" co ogląda tylko TVP
2019-09-24 10:15:54
i będzie oglądał w także w "pierdlu", stawiam wizę do USA iż będzie siedział. Kto przyjmuje zakład iż "PiS-dzielcy" zamiotą PO_d dywan?.....Miał zamiar, ale nie "skonsumował"- była by pierwsza ofiara na ołtarzu demokracji liberalnej lub druga licząc także "36 kont bankowych".
ehh
2019-09-24 08:58:34
Takie są standardy w PiS-państwie - zwyczajny bandytyzm
A moze jakis Hacker... PO " internetowej drodze"...
2019-09-23 23:33:06
Specjalnie to "przekrecil i przerobil"...?? A wiec: najpierw bardzo dokladnie i w 101 %... to wpierw Wyjasnic i Udowodnic !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ