Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina!

Data publikacji: 26 września 2019 r. 23:44
Ostatnia aktualizacja: 27 września 2019 r. 17:31
Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina!
Fot. Wywrotka  

Kajakowy Eko Patrol, czyli pierwsza w Szczecinie społeczna akcja czyszczenia akwenów z pływających w nich śmieci, znów wyrusza - tym razem 6 października. Ponownie za cel obierze Dębinę (wyspa na wysokości Golęcina), bo okazała się ona wielkim wysypiskiem odpadów!

- Podczas trzech dotychczasowych akcji kajakarzom udało się wyłowić z Odry i zabrać z okolicznych wysp kilkaset kilogramów śmieci, wśród których była min. kosiarka do trawy, drzwi, ciśnieniowy ekspres do kawy, stare walizki, beczka, a nawet lodówka! - mówi  Krzysztof Sowa, koordynator akcji szczecińskiego Stowarzyszenia Wywrotka. - Wyspę Dębina sprzątaliśmy 15 września, ale uzbrojeni w worki wracamy na nią ponownie w niedzielę 6 października, bo okazała się jednym wielkim wysypiskiem śmieci. 

Kolejny Eko patrol wystartuje o godz. 10 z ul. Grobla. Stąd kajaki wypłyną na sprzątanie wyspy Dębina. Po porządkach odbędzie się wspólne grillowanie. 

W Kajakowym Eko Patrolu może wziąć udział każda pełnoletnia, sprawna fizycznie, bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg, osoba. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewnia kajaki, worki i rękawice.

Chętni do wzięcia udziału w tym Eko Patrolu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego Liczba miejsc ograniczona! Szczegółowe informacje Stowarzyszenie Wywrotka zamieszcza na swoim profilu. Regulamin Kajakowego Eko Patrolu:  http://bit.ly/33tWfIY

Ostatnia w tym roku akcja Eko Patrolu odbędzie się 13 października. Kajakarze popłyną sprzątać rzekę Płonię i jezioro Dąbie.

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy. Patronuje mu miasto Szczecin. 

(mag)

 Fot. Wywrotka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I TO jest piękna, pożyteczna praca.
2019-09-27 17:14:18
Brawo, to jest dobre !!! (ale ile jeszcze tam do roboty...)
Nagroda
2019-09-27 10:42:07
O proszę ... tutaj niech się politycy wykażą. Prezydenci wolą jednak nagradzać "swoich" prawdziwych bohaterów w zaciszu ciepłego biura.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA