środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina!

Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina!

Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina!
Data publikacji: 2019-09-26 23:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-27 17:31
Wywietleń: 1101 417590

Kajakowy Eko Patrol, czyli pierwsza w Szczecinie społeczna akcja czyszczenia akwenów z pływających w nich śmieci, znów wyrusza - tym razem 6 października. Ponownie za cel obierze Dębinę (wyspa na wysokości Golęcina), bo okazała się ona wielkim wysypiskiem odpadów!

- Podczas trzech dotychczasowych akcji kajakarzom udało się wyłowić z Odry i zabrać z okolicznych wysp kilkaset kilogramów śmieci, wśród których była min. kosiarka do trawy, drzwi, ciśnieniowy ekspres do kawy, stare walizki, beczka, a nawet lodówka! - mówi  Krzysztof Sowa, koordynator akcji szczecińskiego Stowarzyszenia Wywrotka. - Wyspę Dębina sprzątaliśmy 15 września, ale uzbrojeni w worki wracamy na nią ponownie w niedzielę 6 października, bo okazała się jednym wielkim wysypiskiem śmieci. 

Kolejny Eko patrol wystartuje o godz. 10 z ul. Grobla. Stąd kajaki wypłyną na sprzątanie wyspy Dębina. Po porządkach odbędzie się wspólne grillowanie. 

W Kajakowym Eko Patrolu może wziąć udział każda pełnoletnia, sprawna fizycznie, bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg, osoba. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewnia kajaki, worki i rękawice.

Chętni do wzięcia udziału w tym Eko Patrolu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego Liczba miejsc ograniczona! Szczegółowe informacje Stowarzyszenie Wywrotka zamieszcza na swoim profilu. Regulamin Kajakowego Eko Patrolu:  http://bit.ly/33tWfIY

Ostatnia w tym roku akcja Eko Patrolu odbędzie się 13 października. Kajakarze popłyną sprzątać rzekę Płonię i jezioro Dąbie.

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy. Patronuje mu miasto Szczecin. 

(mag)

 Fot. Wywrotka

Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina! Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina! Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina! Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina! Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina! Kajakowy Eko Patrol wraca na wyspę Dębina!

Komentarze

I TO jest piękna, pożyteczna praca.
Brawo, to jest dobre !!! (ale ile jeszcze tam do roboty...)
2019-09-27 17:14:18
Nagroda
O proszę ... tutaj niech się politycy wykażą. Prezydenci wolą jednak nagradzać "swoich" prawdziwych bohaterów w zaciszu ciepłego biura.
2019-09-27 10:42:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie