piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki

Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki

Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki
Data publikacji: 2019-09-06 17:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-07 09:01
Wywietleń: 883 413216

Po udanej pierwszej akcji sprzątania Odry koło Wyspy Grodzkiej w Szczecinie, w sobotę (7 września) Kajakowy Eko Patrol wybiera się oczyścić Wyspę Akademicką i okolice.

- Pierwszy Kajakowy Eko Patrol, który wypłynął na Odrę 24 sierpnia, zebrał solidne żniwo - mówi Krzysztof Sowa, koordynator projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Wywrotka. - Pływając wokół Wyspy Grodzkiej i okolicach szczecińskiej Wenecji, udało się zebrać naprawdę pokaźną stertę śmieci. Dominowały oczywiście butelki, puszki i folie, ale były też opony, krzesła, drzwi, walizka, a nawet kosiarka do trawy! To naprawdę niebywałe, ile śmieci można wyłowić z Odry i co ludzie do niej wrzucają. Teraz wybieramy się na kolejną taką akcję!

Odbędzie się ona w sobotę (7 września) o godz. 10 na Dziewokliczu. Stamtąd kajakarze wyruszą na sprzątanie Wyspy Akademickiej i jej najbliższej okolicy. Powrót zaplanowany jest na godz. 15. Potem będzie wspólne grillowanie.

Chętni do wzięcia udziału w tym Eko Patrolu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/2NyCtqt, bo liczba miejsc jest ograniczona.W porządkowaniu akwenów może uczestniczyć każda pełnoletnia, raczej sprawna fizycznie - bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg - osoba. Stowarzyszenie Wywrotka zapewnia kajaki, worki, rękawice.

Kolejne sprzątanie odbędzie się 15 września. Szczegóły na https://www.facebook.com/stowarzyszeniewywrotka/, a regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY .

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy.

(mag)

Fot. Wywrotka

 

Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki

Komentarze

EkoEko
Brawa dla tych ludzi którzy zamiast wystawać pod Urzędem Miejskim i liczyć na lajki po prostu robią co każdy ekologiczny człowiek powinien robić: sprzątają świat wokół siebie
2019-09-07 08:57:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie