Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki

Data publikacji: 06 września 2019 r. 17:00
Ostatnia aktualizacja: 07 września 2019 r. 09:01
Kajakowy Eko Patrol znów popłynie na porządki
Fot. Wywrotka  

Po udanej pierwszej akcji sprzątania Odry koło Wyspy Grodzkiej w Szczecinie, w sobotę (7 września) Kajakowy Eko Patrol wybiera się oczyścić Wyspę Akademicką i okolice.

- Pierwszy Kajakowy Eko Patrol, który wypłynął na Odrę 24 sierpnia, zebrał solidne żniwo - mówi Krzysztof Sowa, koordynator projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Wywrotka. - Pływając wokół Wyspy Grodzkiej i okolicach szczecińskiej Wenecji, udało się zebrać naprawdę pokaźną stertę śmieci. Dominowały oczywiście butelki, puszki i folie, ale były też opony, krzesła, drzwi, walizka, a nawet kosiarka do trawy! To naprawdę niebywałe, ile śmieci można wyłowić z Odry i co ludzie do niej wrzucają. Teraz wybieramy się na kolejną taką akcję!

Odbędzie się ona w sobotę (7 września) o godz. 10 na Dziewokliczu. Stamtąd kajakarze wyruszą na sprzątanie Wyspy Akademickiej i jej najbliższej okolicy. Powrót zaplanowany jest na godz. 15. Potem będzie wspólne grillowanie.

Chętni do wzięcia udziału w tym Eko Patrolu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/2NyCtqt, bo liczba miejsc jest ograniczona.W porządkowaniu akwenów może uczestniczyć każda pełnoletnia, raczej sprawna fizycznie - bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg - osoba. Stowarzyszenie Wywrotka zapewnia kajaki, worki, rękawice.

Kolejne sprzątanie odbędzie się 15 września. Szczegóły na https://www.facebook.com/stowarzyszeniewywrotka/, a regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY .

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy.

(mag)

Fot. Wywrotka

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

EkoEko
2019-09-07 08:57:27
Brawa dla tych ludzi którzy zamiast wystawać pod Urzędem Miejskim i liczyć na lajki po prostu robią co każdy ekologiczny człowiek powinien robić: sprzątają świat wokół siebie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA