piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kajakami na Eko Patrol

Kajakami na Eko Patrol

Kajakami na Eko Patrol
Data publikacji: 2019-09-14 07:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-14 18:02
Wywietleń: 1095 414553

Po Wyspie Grodzkiej, szczecińskiej Wenecji i Wyspie Akademickiej trzeci Kajakowy Eko Patrol popłynie na sprzątanie Odry na północy miasta. W niedzielę (15 września) za cel obierze wyspę Dębina i okolice.

Trzeci Kajakowy Eko Patrol odbędzie się w niedzielę (15 września). Wystartuje o godz.10 z ul. Grobla na Golęcinie. Stąd kajaki wypłyną na sprzątanie wyspy Dębina i jej najbliższej okolicy. Po porządkach odbędzie się wspólne grillowanie w jednym z zakątków wodnych. Powrót planowany jest ok. godz. 16.

W Kajakowym Eko Patrolu może wziąć udział każda pełnoletnia, sprawna fizycznie, bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg, osoba. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewnia kajaki, worki i rękawice.

Chętni do wzięcia udziału w tym Eko Patrolu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/2ZB5tE8. Liczba miejsc ograniczona! Szczegółowe informacje Stowarzyszenie Wywrotka zamieszcza na swoim profilu. Regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy.

Uczestnicy drugiego Kajakowego Eko Patrolu zebrali z brzegu wiele worków śmieci po wędkarzach. Z Wyspy Akademickiej uprzątnęli zaś stare lampy i walizki, ekspres do kawy, wagę, krzesło, rurę od odkurzacza, a w drodze powrotnej natrafili jeszcze na dużą beczkę i oponę.

(mag)

Fot. Wywrotka

Kajakami na Eko Patrol Kajakami na Eko Patrol

Komentarze

:)
@" www.alertszczecin.pl " :, tam sie zgłasza m.in wysypiska smieci ,mozesz tez je zglosic na krajowej mapie zagrozen bezpieczenstwa
2019-09-14 17:43:27
" www.alertszczecin.pl "
Co to za instytucja. Można tam iść osobiście?
2019-09-14 14:15:14
:)
@Tak, to dobre, piękne co robicie. To prawdziwe dbanie o Przyrodę: zglos to na www.alertszczecin.pl , brawo dla sprzatajacych swietny pomysl
2019-09-14 10:07:54
Tak, to dobre, piękne co robicie. To prawdziwe dbanie o Przyrodę.
Jednak powtarzam (już pisałem) wyspa Dębina - na wysokości Gocław, Stołczyn i dalej na głębokość ok 15, 20 m od linii brzegowej jest zasypana SETKAMI TON śmieci. Po prostu przy wyższej wodzie nabrzeżna roślinność, krzewy "wyczesują" z wody płynące śmieci. SETKI TON. Niech ktoś się tym zainteresuje.
2019-09-14 08:59:36
Ekoeko
Brawo dla tych państwa brawo dla prawdziwych ekologów.To nie są stacze pod urzędem miasta dla lajków to nie są uczestnicy parad tęczowych brygad.To są ludzie którzy nie patrzą biernie na to co robią nieuświadomieni.Poprawiają świat wokół nas.
2019-09-14 07:07:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie