Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę

Data publikacji: 23 sierpnia 2019 r. 21:14
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2019 r. 03:15
Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę
Fot. Wywrotka  

W sobotę (24 sierpnia) na Odrę wypłynie pierwszy Kajakowy Eko Patrol. Uczestnicy akcji szczecińskiego Stowarzyszenia Wywrotka będą sprzątać rzekę. 

To pierwsza akcja w Szczecinie, której celem jest społeczne sprzątanie pływających w wodzie i okolicy śmieci. Wywrotka w ten sposób nie tylko chce sprawić, że Odra, jeziora Dąbie czy jez. Głębokie będą czystsze, ale także uwrażliwić społeczeństwo na problem zaśmiecania wód przez ludzi.

- Wiele się mówi na temat śmieci w mieście. Wyrzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi, leżą na ulicach, w lasach, parkach, ale także pływają w wodzie. O ile te leżące na ziemi łatwo jest pozbierać, o tyle do tych pływających dostęp jest utrudniony - mówi Krzysztof Sowa, koordynator projektu.

Pierwszy Kajakowy Eko Patrol odbędzie się w sobotę (24 sierpnia) o godz. 10 w North East Marina na Wyspie Grodzkiej. Stamtąd 10 kajakarzy popłynie wzdłuż Wałów Chrobrego i ul. Kolumba do Wyspy Zielonej, a po jej okrążeniu wrócą do mariny. Na koniec akcji zaplanowane jest wspólne grillowanie w podzięce dla uczestników sprzątania.

Kolejne porządkowanie akwenów odbędzie się prawdopodobnie za dwa tygodnie. Szczegóły na https://www.facebook.com/stowarzyszeniewywrotka/, a regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY .W Kajakowym Eko Patrolu może wziąć udział każda pełnoletnia, raczej sprawna fizycznie -  bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg - osoba. Stowarzyszenie Wywrotka zapewnia kajaki, worki, rękawice. 

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy. 

(mag)

Fot. Wywrotka

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zobaczcie co się dzieje na brzegu wyspy Dębina - via a vis Gocławia.
2019-08-24 10:05:33
Od linii wodnej na 15 - 20 m w głąb. Setki ton śmieci " wyczesywane " przy dużej wodzie przez nabrzeżną roślinność. Sierakowo bis.
sadasdas
2019-08-23 22:42:18
Akcja ok ale przeciez sami nie maja wlasnego sprzetu i zeruja na innych wypozyczalniach na preferencyjne warunki, jak was remondis sponsoruje to niech wam ogarnie 20-30 kajakow na weekned na swoj koszt, no ale o tykm juz ci mistrzowie nie pisza a pisali do innych z roszczeniami ... macie pincet to sie bawcie i inne dotacje ,nie ma to jak zbiera cos na cudzy koszt
Dobry, zacny pomysł.
2019-08-23 22:41:33
Ale, żeby zebrać śmieci z Odry zwłaszcza z 1 - 2 km odcinka od Wałów Chrobrego w dól, trzba by ze dwie duże barki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA