poniedziałek, 03 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę

Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę

Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę
Data publikacji: 2019-08-23 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-06 03:15
Wywietleń: 1231 410018

W sobotę (24 sierpnia) na Odrę wypłynie pierwszy Kajakowy Eko Patrol. Uczestnicy akcji szczecińskiego Stowarzyszenia Wywrotka będą sprzątać rzekę. 

To pierwsza akcja w Szczecinie, której celem jest społeczne sprzątanie pływających w wodzie i okolicy śmieci. Wywrotka w ten sposób nie tylko chce sprawić, że Odra, jeziora Dąbie czy jez. Głębokie będą czystsze, ale także uwrażliwić społeczeństwo na problem zaśmiecania wód przez ludzi.

- Wiele się mówi na temat śmieci w mieście. Wyrzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi, leżą na ulicach, w lasach, parkach, ale także pływają w wodzie. O ile te leżące na ziemi łatwo jest pozbierać, o tyle do tych pływających dostęp jest utrudniony - mówi Krzysztof Sowa, koordynator projektu.

Pierwszy Kajakowy Eko Patrol odbędzie się w sobotę (24 sierpnia) o godz. 10 w North East Marina na Wyspie Grodzkiej. Stamtąd 10 kajakarzy popłynie wzdłuż Wałów Chrobrego i ul. Kolumba do Wyspy Zielonej, a po jej okrążeniu wrócą do mariny. Na koniec akcji zaplanowane jest wspólne grillowanie w podzięce dla uczestników sprzątania.

Kolejne porządkowanie akwenów odbędzie się prawdopodobnie za dwa tygodnie. Szczegóły na https://www.facebook.com/stowarzyszeniewywrotka/, a regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY .W Kajakowym Eko Patrolu może wziąć udział każda pełnoletnia, raczej sprawna fizycznie -  bo po większość śmieci trzeba wychodzić na brzeg - osoba. Stowarzyszenie Wywrotka zapewnia kajaki, worki, rękawice. 

Partnerem akcji jest Remondis Szczecin, który zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów. Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska z Programu InicjaTyWy. 

(mag)

Fot. Wywrotka

 

 

Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę Wypływa ekologiczny patrol. Kajakarze posprzątają Odrę

Komentarze

Zobaczcie co się dzieje na brzegu wyspy Dębina - via a vis Gocławia.
Od linii wodnej na 15 - 20 m w głąb. Setki ton śmieci " wyczesywane " przy dużej wodzie przez nabrzeżną roślinność. Sierakowo bis.
2019-08-24 10:05:33
sadasdas
Akcja ok ale przeciez sami nie maja wlasnego sprzetu i zeruja na innych wypozyczalniach na preferencyjne warunki, jak was remondis sponsoruje to niech wam ogarnie 20-30 kajakow na weekned na swoj koszt, no ale o tykm juz ci mistrzowie nie pisza a pisali do innych z roszczeniami ... macie pincet to sie bawcie i inne dotacje ,nie ma to jak zbiera cos na cudzy koszt
2019-08-23 22:42:18
Dobry, zacny pomysł.
Ale, żeby zebrać śmieci z Odry zwłaszcza z 1 - 2 km odcinka od Wałów Chrobrego w dól, trzba by ze dwie duże barki.
2019-08-23 22:41:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie