środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków

Jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków

Jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków
Data publikacji: 2019-05-08 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 2108 389751

Smakowicie zapowiada się jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. Już w ten weekend na Wałach Chrobrego zaparkuje ponad 20 mobilnych restauracji z całej Polski.

Kurier Szczeciński jest patronem medialnym wydarzenia. W najbliższych dniach przygotujemy konkurs specjalnie dla naszych Czytelników. Do wygrania będą bony na dowolne danie z wybranego food trucka.

Wszyscy odwiedzający Festiwal Smaków Food Trucków powinni przygotować się na wyborną ucztę pod chmurką, którą zapewni ponad 20 najlepszych mobilnych restauracji z całego kraju. Będzie sprawdzona streetfoodowa klasyka: belgijskie frytki, jak i nieśmiertelne burgery, a także zupełnie nowe, oryginalne i egzotyczne smaki.

Jak zapowiadają organizatorzy, Wały Chrobrego przez cały weekend będą pachnieć orientalną kuchnią azjatycką, daniami z Bliskiego Wschodu, węgierskim ciastem kominkowych, kubańskimi kanapkami i wieloma innymi specjałami.

Nie tak dawno Szczecin już gościł mobilnych restauratorów. W marcu tego roku przy Netto Arenie food trucki przyciągnęły tłumy mieszkańców. Wówczas oprócz klasycznych frytek i burgerów restauracje serwowały dania kuchni hiszpańskiej, tajskiej czy indyjskiej.

W sobotę przysmaków inspirowanych różnymi zakątkami świata będzie można próbować w godz. 10-23. Natomiast w niedzielę mobilne restauracje serwować będą jedzenie od 10 do 20. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne i zarazem jeden z największych takich zlotów w Polsce. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W wydarzeniu udział biorą restauracje na kółkach z całej Polski, które dobierane są pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Festiwal odbywa się już w ponad 30 miastach Polski, zabierając uczestników w kulinarną podróż dookoła świata.

(isz)

Fot. Dariusz Gorajski

Jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków Jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków Food Trucków

Komentarze

gffg
Dzięki za poprawkę, za co jednak bierze money korekta?
2019-05-08 13:28:33
gffg
Pytanie za 100 pkt: czym się różnią godziny otwarcia w sobotę i w niedzielę?
2019-05-08 12:14:57
@ Rumburak
Rum burak nic dodać nic ująć.
2019-05-08 12:03:30
Rumburak
Już gorzej nie moża truć ludzi
2019-05-08 10:46:33
Futrak
Najważniejsze, że wciąż znajdują się amatorzy jedzenia przygotowywanego w wątpliwych warunkach sanitarnych, o absurdalnej cenie i wątpliwych walorach smakowych, będącego zaprzeczeniem pierwotnej idei, czyli szybkiego, smacznego i taniego posiłku. Zgodnie z zasadą: skoro jest zapotrzebowanie, należy sprzedawać.
2019-05-08 10:19:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie