sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > KONKURS. Smacznie nad Odrą

KONKURS. Smacznie nad Odrą

KONKURS. Smacznie nad Odrą
Data publikacji: 2018-05-09 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 2842 325785

W dniach 12-13 maja Wały Chrobrego wypełnią dziesiątki wystawców i tysiące ludzi. To właśnie tutaj odbędzie się kolejny Piknik nad Odrą oraz Festiwal Smaków Food Trucków.

Od kilku lat impreza jest produktem turystycznym promującym miasto. Piknikowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, m.in. Market Tour. Organizatorzy przypominają, że to miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty branży turystycznej.

Kolejną atrakcją są Targi Żywności i Produktów Ekologicznych „Organic”. Czekać będą wyroby z regionów – m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego.

Jak co roku, podczas pierwszego dnia, będzie Wielkie Gotowanie oryginalnej potrawy w Wielkim Garze. Przygotowany zostanie około 10 tys. porcji. Kucharzenie rozpocznie się w godzinach porannych, a degustacja tradycyjnie po godzinie 14.

Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych regionalnych browarów. Swoje wyroby serwować będą w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu. W tym roku ponownie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Natomiast na scenie głównej wystąpią zespoły muzyczne – od folku, przez dixieland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock. Artyści promować będą regiony, z których przyjechali. To nie tylko zespoły z różnych krańców Polski, ale również goście z zagranicy.

To nie koniec atrakcji. Po raz kolejny częścią Pikniku będzie Festiwal Smaków Food Trucków. Ponad 25 restauracji na kółkach z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata stanie na Wałach Chrobrego. Celem tego festiwalu jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych składników – na dodatek na oczach widzów. To również kultura celebrowania posiłków i jedzenia bez pośpiechu. W Szczecinie festiwal odbędzie się po raz szósty. Mobilne restauracje, które przyjadą do Szczecina, ma wyróżniać jakość i staranność przygotowywanych posiłków, świeże składniki, autorskie dodatki. To także pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przygotowywane będą na miejscu. Uczestnicy wybiorą „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”. Konsumpcję umili muzyka. W sobotę restauracje na kółkach pracować będą od godziny 10 do 23, a w niedzielę od 10 do 20.

* * *

KONKURS! Food Truck Festiwal

Na uczestników Festiwalu Smaków Food Truck czekać będzie prawdziwa mozaika kuchni i smaków. Już w najbliższy weekend (12-13 maja), podczas Pikniku nad Odrą na Wałach Chrobrego, odbędzie się kolejny już Festiwal Smaków. W naszym konkursie do zdobycia są 2 podwójne vouchery na jedzenie do wykorzystania podczas imprezy w dowolnym food trucku. W komentarzu pod postem na naszym facebookowym fanpage'u wystarczy napisać kogo i dlaczego chciałoby się zaprosić na Festiwal Smaków Food Truck. Zwycięzców wybierzemy spośród najciekawszych naszym zdaniem odpowiedzi. Czekamy na nie do czwartku (10 maja) do godz. 15. 

(KaNa)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie