Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Poznaj region na Pikniku nad Odrą i wygraj

Data publikacji: 11 maja 2018 r. 22:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:10
Poznaj region na Pikniku nad Odrą i wygraj
Każdego roku Piknik nad Odrą przyciąga tysiące szczecinian i turystów. Fot. Robert Stachnik (arch.)  

W sobotę (12 maja) rozpoczyna się kolejna edycja Pikniku nad Odrą. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji, a Wały Chrobrego wypełnią się kolorowymi straganami.

Jednym z gwoździ programu Pikniku nad Odrą będą targi turystyczne Market Tour, na których swoją ofertę zaprezentują zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy z Czech, Niemiec i Węgier. Wśród nich nie zabraknie stoisk z ofertą Zachodniopomorskiego.

W ramach akcji promowania naszego regionu zorganizowano konkurs "Pomorze Zachodnie - podróż z uśmiechem". Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich odwiedzających Piknik do poznawania lokalnej oferty turystycznej.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy zabrać ze sobą ulotkę (dołączona jest do wydania "Kuriera Szczecińskiego z 11 maja), odwiedzić wyznaczone stoiska, które posiadają bogatą ofertą regionalną i zebrać pieczątki. Wypełniony blankiet należy przynieść na stoisko Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Każdy, kto weźmie udział w konkursie, ma szansę wygrać nagrody ufundowane przez zachodniopomorskich wystawców. Wśród nich są m.in. rejs statkiem "Perkoz", vouchery do Parku Wodnego. Trzy razy dziennie na scenie Pikniku nad Odrą losowani będą zwycięzcy.

W Market Tour udział wezmą przedstawiciele biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoriów oraz przewoźnicy. Impreza to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować urlop, ale również krótki wypoczynek.

Oprócz Market Tour i konkursu na uczestników czekać będą inne atrakcje. Na Wałach Chrobrego stanie wielkie palenisko oraz ogromny gar, a w nim zupa ziemniaczana, którą przygotują partnerzy imprezy – goście z Brandenburgii. Według organizatorów, posiłkiem będzie mogło się poczęstować aż 10 tysięcy osób. Degustacja rozpocznie się tradycyjnie tuż po godz. 14.

Do Szczecina przyjadą także bary na kółkach z całej Polski. Staną się jedną z głównych atrakcji Pikniku nad Odrą. W ramach Festiwalu Smaków Food Trucków mieszkańcy i turyści będą mogli spróbować dań kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej.

W programie imprezy znalazły się również Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, na których będzie można kupić ekologiczne, naturalne produkty oraz unikalne rękodzieło. Odwiedzający spróbują wyrobów regionalnych - m.in. z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego - wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, a także lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i dobrej muzyki. W tym roku ponownie staną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi oraz pokazami tanecznymi. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na piknikowej scenie zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych.

(KaNa)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do frajerskiego o
2018-05-12 14:31:00
Za wschodnią granicę won!
o
2018-05-12 11:17:46
najbardziej atrakcyjne są oferty niemieckie zapraszające do ubogacania kulturowego z Afrykanami i Azjatami którzy nominalnie jeszcze zapładniać ze względu na młody wiek nie mogą. Zamiast tego deficytu nęcą podróżą życia... ostatnią w objęciach nożownika i szybką nauką języka niemieckiego od postaw. Na początek dwa proste wyrazy "Allachu" i "akbar" jako bilety do niemieckiej części raju.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA