wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poznaj region na Pikniku nad Odrą i wygraj

Poznaj region na Pikniku nad Odrą i wygraj

Poznaj region na Pikniku nad Odrą i wygraj
Data publikacji: 2018-05-11 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 3273 326960

W sobotę (12 maja) rozpoczyna się kolejna edycja Pikniku nad Odrą. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji, a Wały Chrobrego wypełnią się kolorowymi straganami.

Jednym z gwoździ programu Pikniku nad Odrą będą targi turystyczne Market Tour, na których swoją ofertę zaprezentują zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy z Czech, Niemiec i Węgier. Wśród nich nie zabraknie stoisk z ofertą Zachodniopomorskiego.

W ramach akcji promowania naszego regionu zorganizowano konkurs "Pomorze Zachodnie - podróż z uśmiechem". Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich odwiedzających Piknik do poznawania lokalnej oferty turystycznej.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy zabrać ze sobą ulotkę (dołączona jest do wydania "Kuriera Szczecińskiego z 11 maja), odwiedzić wyznaczone stoiska, które posiadają bogatą ofertą regionalną i zebrać pieczątki. Wypełniony blankiet należy przynieść na stoisko Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Każdy, kto weźmie udział w konkursie, ma szansę wygrać nagrody ufundowane przez zachodniopomorskich wystawców. Wśród nich są m.in. rejs statkiem "Perkoz", vouchery do Parku Wodnego. Trzy razy dziennie na scenie Pikniku nad Odrą losowani będą zwycięzcy.

W Market Tour udział wezmą przedstawiciele biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoriów oraz przewoźnicy. Impreza to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować urlop, ale również krótki wypoczynek.

Oprócz Market Tour i konkursu na uczestników czekać będą inne atrakcje. Na Wałach Chrobrego stanie wielkie palenisko oraz ogromny gar, a w nim zupa ziemniaczana, którą przygotują partnerzy imprezy – goście z Brandenburgii. Według organizatorów, posiłkiem będzie mogło się poczęstować aż 10 tysięcy osób. Degustacja rozpocznie się tradycyjnie tuż po godz. 14.

Do Szczecina przyjadą także bary na kółkach z całej Polski. Staną się jedną z głównych atrakcji Pikniku nad Odrą. W ramach Festiwalu Smaków Food Trucków mieszkańcy i turyści będą mogli spróbować dań kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej.

W programie imprezy znalazły się również Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, na których będzie można kupić ekologiczne, naturalne produkty oraz unikalne rękodzieło. Odwiedzający spróbują wyrobów regionalnych - m.in. z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego - wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, a także lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i dobrej muzyki. W tym roku ponownie staną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi oraz pokazami tanecznymi. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na piknikowej scenie zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych.

(KaNa)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

do frajerskiego o
Za wschodnią granicę won!
2018-05-12 14:31:00
o
najbardziej atrakcyjne są oferty niemieckie zapraszające do ubogacania kulturowego z Afrykanami i Azjatami którzy nominalnie jeszcze zapładniać ze względu na młody wiek nie mogą. Zamiast tego deficytu nęcą podróżą życia... ostatnią w objęciach nożownika i szybką nauką języka niemieckiego od postaw. Na początek dwa proste wyrazy "Allachu" i "akbar" jako bilety do niemieckiej części raju.
2018-05-12 11:17:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie