Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jubileusz Sarmaty

Data publikacji: 07 sierpnia 2016 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Jubileusz Sarmaty
 

Klub jest na trwałe wpisany w historię miasta i w serca jego mieszkańców. W 1946 roku powołali go do życia pierwsi osiedleńcy. W sobotę (6 sierpnia.) na stadionie miejskim w Dobrej k. Nowogardu odbyły się obchody siedemdziesięciolecia Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Sarmata.

Wśród gości uroczystości byli m.in. : Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, Piotr Hebda, burmistrz Dobrej, Józef Bąk, członek Zarządu Powiatu Łobez, Krzysztof Kolibski, wiceburmistrz Nowogardu, ks. Marek Prusiewicz, proboszcz parafii Dobra. W trakcie części oficjalnej nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy ufundowanej przez burmistrza Piotra Hebdę, którą poświęcił ks. proboszcz Marek Prusiewicz. Z okazji jubileuszu były gratulacje i odznaczenia. Honorowymi Odznakami ZZPN zostali wyróżnieni zasłużeni zawodnicy i działacze Sarmaty: Zbigniew Arabski, Henryk Szkop, Eugeniusz Kaźmierczuk, Łukasz Olechnowicz, Edward Wierzchnicki. Narodziny Sarmaty i pierwsze dekady zmagań na zielonej murawie przypomniał Zbigniewa Arabski, syn Włodzimierza, założyciela i pierwszego prezesa klubu.

Po pojedynku graczy pierwszego składu Saramty i oldbojów zakończonego remisem ( 6 : 6) była okazja do dobrej zabawy, która - mimo pogody w kratkę – trwała prawie do północy.

Tekst i fot. (cz.b.)   

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2016-08-08 06:25:09
przeciez to cieniaki. od 2 lat przegrywają po 8: 0 z kazdym

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA