Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Święto sportu w Dobrej

Data publikacji: 2016-06-21 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Święto sportu w Dobrej
 

W poniedziałek (20 czerwca) odbyło się uroczyste nadanie imienia Olimpijczyków Polskich oraz wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej w Dobrej k. Nowogardu, który ufundowała Rada Miejska i przyjaciele placówki. Z tej okazji społeczność szkolna gościła u siebie grupę olimpijczyków: Rajmunda Zielińskiego, Wojciecha Matusiaka, Henryka Wawrowskiego, Krzysztofa Pierwienieckiego; przewodniczącego Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Rady Olimpijskiej Stanisława Kopcia; wicekuratora Jerzego Sołtysiaka; starostę łobeskiego Pawła Marka. Obecne były poczty sztandarowe szkól noszących imię olimpijczyków z Nowogardu, Reska, Suchania, Dębic.

O dorobku szkoły na sportowej i niwie oraz sukcesach uczniów w kraju i za granicą mówili: dyrektor szkoły Krzysztof Motyliński i prezes UKS Arbod Janusz Łukomski.

– Szkoła w Dobrej będzie jako dwudziesta szósta w regionie i sto czternasta w kraju w rodzinie szkół noszących imiona polskich olimpijczyków – podkreślił przewodniczący ZWRO Stanisław Kopeć. Sztandar szkoły poświecił ks. proboszcz Marek Prusiecki.. Po apelu olimpijskim i przysiędze na sztandar była zaprezentowana  inscenizacja ukazująca dzieje i ideały olimpiad.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Społeczności SP w Dobrej  została wyróżniona sztandarem  i nosi dumne imię Olimpijczyków Polskich.  

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA