Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Milion budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 18 lipca 2016 r. 23:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Milion budżetu obywatelskiego
Fot. Marek Klasa  

Decyzja została podjęta wcześniej, ale jej urzeczywistnienie wymagało przygotowania regulaminu, specjalnej strony internetowej, podziału środków na inwestycje i cele nieinwestycyjne, a także ustalenie kryteriów związanych z merytoryczną i formalną oceną wniosków. W końcu milion złotych to poważna kwota, tym bardziej, że budżet obywatelski w gminie Dobra w tym roku dopiero startuje.

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy w Dobrej do 16 sierpnia. Wiadomo już, że 940 tys. złotych przeznaczone będzie na konkretne inwestycje, które będą realizowane w ramach zadań własnych gminy. Pozostała kwota, czyli 60 tys. złotych będzie przeznaczona na cele pozainwestycyjne, związane przede wszystkim z wydarzeniami kulturalnymi i różnymi imprezami w 12 sołectwach gminy. Każde sołectwo może otrzymać na ich przygotowanie i przeprowadzenie 5 tysięcy zł.

- Przyjęliśmy zasadę, że w konkretnej miejscowości będzie można zrealizować w danym roku tylko jedną inwestycję do wysokości trzystu tysięcy złotych. Chodzi o to, by żadnej z nich nie faworyzować. Inwestycje mogą być  realizowane wyłącznie na terenach, którymi dysponuje gmina - wyjaśnia Tomasz Kakowski z UG w Dobrej.

Gdy minie już termin przyjmowania wniosków, zostaną one ocenione, a potem... ocenią je mieszkańcy w specjalnym głosowaniu na przygotowaną listę z wniosków, które spełniły wymogi. I to mieszkańcy zadecydują, które z nich w efekcie otrzymają środki z budżetu obywatelskiego. Jak budżet obywatelski, to budżet obywatelski... ©℗

(mos)

Fot. Marek Klasa

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To pytanie
2016-07-19 10:11:55
kierować do Pani Wójtowej z Dobrej.
Ścieżka
2016-07-19 07:38:15
To kiedy powstanie ścieżka rowerowa z Dobrej do Wołczkowa i na j. Głębokie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA