poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 60 lat kapłaństwa. Ksiądz, który dla każdego ma czas

60 lat kapłaństwa. Ksiądz, który dla każdego ma czas

60 lat kapłaństwa. Ksiądz, który dla każdego ma czas
Data publikacji: 2016-06-25 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1178 140854

Ksiądz rezydent prałat Bronisław Kozłowski obchodzi 60-lecie posługi kapłańskiej. Święcenia przyjął 24 czerwca 1956 roku w Gorzowie Wielkopolskim. W niedzielę (26 czerwca) w kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie o g. 13 odprawi mszę św. dziękczynną za dar kapłaństwa.

Podczas uroczystego nabożeństwa obecny będzie arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga oraz biskup senior archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Marian Kruszyłowicz. No i, oczywiście, wierni. Liczne grono parafian, dla których Ksiądz Jubilat to człowiek przez duże C. Od początku swojej posługi duszpasterskiej w Gryfinie szanowany i ceniony, odznaczający się ogromną kulturą osobistą, stał się autorytetem zarówno dla wierzących, jak i niewierzących.

W uznaniu zasług, za wieloletnią ofiarną pracę na rzecz lokalnego środowiska Rada Miejska w Gryfinie nadała w 2004 r. ks. Bronisławowi Kozłowskiemu honorowe obywatelstwo. W 2012 r. ówczesny papież Benedykt XVI przyznał księdzu Bronisławowi Kozłowskiemu honorowy tytuł prałata. Za szczególne zasługi w Kościele.

Wielką nagrodą i radością są dla duszpasterza spotkania z wiernymi. I te „z okazji”, i zwykłe codzienne. Nawet krótkie rozmowy z napotkanym podczas spaceru kapłanem gryfinianie odbierają jako wyjątkowe. Ksiądz prałat zatrzymuje się, dopytuje o rodzinę, zdrowie, pracę. Pamięta o tylu wydarzeniach z życia parafian. Zadowolonym – gratuluje, smutnych – pocieszy dobrym słowem, chorych – wesprze modlitwą. I dla każdego ma czas. Toteż wielu gryfinian wybiera się na niedzielną uroczystość, by wziąć udział we wspólnym dziękczynieniu.

Tekst i fot. (akme)

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 27 czerwca 2016 r.

Komentarze

zgr-edo
Znałem księdza Kozłowskiego od jego przyjścia na probostwo w Gryfinie i choć obecnie jestem zaciekłym antyklerykałem,to muszę przyznać, że to jeden z niewielu duchownych KK któremu należy się szacunek. Dużo zdrówka księże proboszczu !!!
2016-06-26 15:21:00
muuu
No rzeczywiście natyrał się w ciągu tych 60 lat posługi. Fajna robota polegająca na spacerach, dopytywaniu się o rodzinę zdrowie, pracę i słownym wspieraniu biednych. Nie ma jak to zasłużona, wypracowana ciężko emerytura.
2016-06-26 14:08:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie