wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jest! Pełna miska dla schroniska

Jest! Pełna miska dla schroniska

Jest! Pełna miska dla schroniska
Data publikacji: 2018-12-05 10:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1182 365018

Rok po roku zawodniczki oraz Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoni Szczecin organizują charytatywną zbiórkę na rzecz rezydentów - czyli psów i kotów - Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. W tym roku akcja ph. „Pełna miska dla schroniska" trwała przez cały listopad - w Netto Arenie. Przed każdym meczem kibice przynosili dary serc.

Uzbierało się z tego 100 kg mokrej wysokogatunkowej karmy (98% mięsa wołowego) oraz 50 kg suchej, a także kilkadziesiąt ręczników i sporo kołder. Wszystkie dary pochodzące ze zbiórki zawodniczki - jak widać na zdjęciu - już przekazały do przytuliska przy al. Wojska Polskiego 247.

- Wielki gest, za który wspaniałym piłkarkom ręcznym oraz ich kibicom bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych - mówi Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. - Oby ten gest serca także się przyczynił się do zdobycia przez naszą drużynę miejsca na pudle na podsumowanie sezonu rozgrywek, czego serdecznie życzymy.

Dary z akcji trafiły do schroniskowego szpitala, na geriatrię i szczeniętarnię. Kolejna edycja „Pełnej miski dla schroniska" za rok.

Jednak podopiecznym schroniska można pomagać codziennie, nie tylko od święta. Biuro jest czynne codziennie, w godz. 8-16, a dary można przekazywać również później, czyli do godz. 22. Czworonożnym rezydentom placówki potrzeba podkładów higienicznych (w każdej ilości), mokrej karmy dla kotów, zwłaszcza kociąt (np. Rafi - Dolina Noteci), żwirku drewnianego, koców, kołder oraz zabawek dla psów. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

 

Jest! Pełna miska dla schroniska Jest! Pełna miska dla schroniska

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie