Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Jest! Pełna miska dla schroniska

Data publikacji: 05 grudnia 2018 r. 10:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:26
Jest! Pełna miska dla schroniska
 

Rok po roku zawodniczki oraz Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoni Szczecin organizują charytatywną zbiórkę na rzecz rezydentów - czyli psów i kotów - Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. W tym roku akcja ph. „Pełna miska dla schroniska" trwała przez cały listopad - w Netto Arenie. Przed każdym meczem kibice przynosili dary serc.

Uzbierało się z tego 100 kg mokrej wysokogatunkowej karmy (98% mięsa wołowego) oraz 50 kg suchej, a także kilkadziesiąt ręczników i sporo kołder. Wszystkie dary pochodzące ze zbiórki zawodniczki - jak widać na zdjęciu - już przekazały do przytuliska przy al. Wojska Polskiego 247.

- Wielki gest, za który wspaniałym piłkarkom ręcznym oraz ich kibicom bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych - mówi Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. - Oby ten gest serca także się przyczynił się do zdobycia przez naszą drużynę miejsca na pudle na podsumowanie sezonu rozgrywek, czego serdecznie życzymy.

Dary z akcji trafiły do schroniskowego szpitala, na geriatrię i szczeniętarnię. Kolejna edycja „Pełnej miski dla schroniska" za rok.

Jednak podopiecznym schroniska można pomagać codziennie, nie tylko od święta. Biuro jest czynne codziennie, w godz. 8-16, a dary można przekazywać również później, czyli do godz. 22. Czworonożnym rezydentom placówki potrzeba podkładów higienicznych (w każdej ilości), mokrej karmy dla kotów, zwłaszcza kociąt (np. Rafi - Dolina Noteci), żwirku drewnianego, koców, kołder oraz zabawek dla psów. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA