sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cziko nie zabawka

Cziko nie zabawka

Cziko nie zabawka
Data publikacji: 2018-11-09 22:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1179 359969

W jego niewielkim ciałku drzemie wulkan energii. Nie każdy jest w stanie sprostać zadaniu opieki nad tak żywiołowym psem. Czy właśnie z tego powodu Chico wrócił do schroniska z nietrafionej adopcji? Dość, że po raz drugi człowiek zranił mu serce.

Z wyglądu to słodziak. Chico jednak ma charakter solisty. Dlatego nie dogadywał się z psem, dla którego towarzystwa został zabrany do nowego domu. Buntował się też wobec roli zabawki w rękach dzieci, jaką przewidzieli dla niego inni opiekunowie. Nie jest też typem kanapowca lecz ciekawym świata i ludzi łowcą przygód. Niestety, teraz Chico to schroniskowy numer 530/18.

- Szukamy dla niego odpowiedzialnych opiekunów. Domu bez małych dzieci i raczej bez innych zwierząt. Opiekunów, którzy preferują aktywny styl życia, bo Chico… rozpiera energia - o swym podopiecznym opowiadają schroniskowi, tymczasowi opiekunowie. - Szukamy mu domu na już, bo w boksie… On robi wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę: nawołuje każdego, kto tylko pojawi się w zasięgu jego wzroku i chętnie rozdaje buziaki. Sprawia wrażenie potulnego baranka, ale będzie potrzebował korekty, żeby na spacerze nie ciągnąć smyczy i nie szarpać opiekuna. Szybko i chętnie się uczy, więc wystarczy okazać mu odrobinę serca, cierpliwości i wyrozumiałości, dać mu szansę, na którą z pewnością zasługuje.

Chico to 8-latek w świetnej kondycji i zdrowiu. Kto zechce przygarnąć pod swój dach tego słodziaka - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę ze szczecińskiego bidula - ten jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15. 30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko

Cziko nie zabawka

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie