poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Skuteczna pomoc dla kociej ferajny

Skuteczna pomoc dla kociej ferajny

Skuteczna pomoc dla kociej ferajny
Data publikacji: 2018-11-07 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1399 359741

Szczecińskie rozwiązania dla zapobiegania bezdomności zwierząt są uznawane za wzorcowe na tle kraju. Jednak skala potrzeb nadal jest tak wielka, że dla ograniczenia tego bolesnego problemu każda pomoc ma ogromne znaczenie. Tym razem w sukurs Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz lokalnych organizacji pozarządowym działającym w sferze prozwierzęcej przyszedł… MOPSiK, czyli Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji oraz jego sterylobus.

MOPSiK-owy sterylobus to swoista mobilna sala operacyjna: wyposażona w wagę dla zwierząt, lampy i stoły zabiegowe, autoklaw, aparat do narkozy wziewnej, kardiomonitor, stanowisko do mycia i przygotowania narzędzi. Jego zadaniem jest docieranie z zabiegami sterylizacji na tereny trudno dostępne, aby pomóc w ograniczaniu bezdomności zwierząt. Stąd jego szczeciński przystanek na Wyspie Puckiej, a konkretnie w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Stoczniowiec".

- Mieli dla nas tylko jeden dzień, ale wykorzystaliśmy go wzorcowo. Dzięki świetnej organizacji, przygotowaniu i wsparciu wielu osób dobrej woli: Anny Ptak, Katarzyna Sawińskiej, Krystyny Marczewskiej, Anny Niemiec ze Zwierzęcego Telefonu Zaufania, Annie Stajuda i jej mężowi z KociArki, a też wspaniałym wolontariuszom z Cats Hasi, Beatce My Cat z mężem, Monice Łabińskiej, Milanie Kadijew, Monice Filas, Dorocie Czerniawskiej - przekonuje Ewa Mrugowska, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 listopada 2018 r.

A. NALEWAJKO

Fot. Wolontariat Schroniska

 

Skuteczna pomoc dla kociej ferajny Skuteczna pomoc dla kociej ferajny

Komentarze

Jazzon
Proponuję zamienić określenie 'bezdomne' na 'wolno żyjące', a 'ograniczanie bezdomności' na 'ograniczanie wolności'. Pozbawianie zwierząt wolno żyjących możliwości posiadania potomstwa jest delikatnie ujmując mało humanitarne. No ale człowiek wie lepiej że kot nie zamknięty w klatce(mieszkaniu) jest kotem nieszczęśliwym ;-) ...i nie nazywajcie może kastracji, pomocą dla kogoś.
2018-11-07 16:56:03
Podziękowania od szczurów i myszy nieobjętych tą akcją!
Lewacki eufemizm "ograniczanie bezdomności" - dokonuje się przez okaleczanie dzikich zwierząt i w konsekwencji ich eksterminację. Jeśli coś przeoczyli i młode się jednak urodzą na wiosnę, to "wolontariusze" wybiorą je z gniazd i pozbawią życia. Dla ich "dobra" oczywiście! A przecież każdy normalny człowiek, w przeciwieństwie do lewaka, wie że bezdomność ogranicza się poprzez zapewnienie domu, a nie eksterminację.
2018-11-07 16:53:34
Brawo
Tak trzymać!!!
2018-11-07 16:32:59
Goleniowianka
Brawo Szczecin. Brawo dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję sterylizacji. Goleniów - uczcie się !!!
2018-11-07 15:00:39
miauu
Jak to się mówi, po ptakach :(
2018-11-07 12:27:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie