Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Jest coraz gorzej. Trzeci oddział szpitala w Koszalinie zamknięty

Data publikacji: 2020-04-20 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-21 08:00
Jest coraz gorzej. Trzeci oddział szpitala w Koszalinie zamknięty
 

– U jednego pacjenta oddziału chirurgii ogólnej mamy potwierdzony dodatni wynik badań laboratoryjnych na zakażenie COVID-19, zaś drugi pacjent jest w trakcie diagnostyki – poinformował Cezary Sołowij, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Z powodu zainfekowania koronawirusem lecznica zamknęła swój trzeci oddział, po wewnętrznym i kardiologii.

To kolejna zła wiadomość, bo w niedzielę (19 kwietnia) w koszalińskim szpitalu zmarło dwóch zakażonych pacjentów: 79-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna z powiatu koszalińskiego. Oboje mieli choroby współistniejące. Nadto w ciągu dwóch dni minionego weekendu resort zdrowia informował aż o 20 przypadkach chorych na COVID-19 z tej części województwa zachodniopomorskiego.

Oddział chirurgii lecznicy objęty został kwarantanną. Część personelu medycznego jest w kwarantannie domowej. Pozostali pracownicy i pacjenci czekają na wyjaśnienie ich statusu epidemiologicznego, bo pobrane od nich wymazy są badane w laboratorium. Podobny stan niepewności jest na zamkniętych od minionej środy oddziałach: wewnętrznym i kardiologii.

– Pacjenci są otoczeni właściwą opieką medyczną, jest też wobec nich stosowany odpowiedni reżim sanitarno-epidemiologiczny, ponieważ do czasu ustalenia ich statusu epidemiologicznego są traktowani jako osoby potencjalnie zakażone – twierdzi rzecznik koszalińskiego szpitala.

Po testach pacjent z oddziału chirurgii miał wynik dodatni na obecność COVID-19. Z kolei drugi chory z podejrzeniem infekcji w szpitalu czeka na rezultat prowadzonych badań. Postępowanie epidemiologiczne trwa. Dotyczy nie tylko pacjentów, ale też personelu szpitala.
Procedury bezpieczeństwa dotknęły także funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Wydział kryminalny został objęty kwarantanną domową, gdy wyszło na jaw, że jeden z policjantów prywatnie miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W izolacji domowej jest 14 funkcjonariuszy.

W związku ze złagodzonym reżimem w stanie epidemii, lecz też rosnącą liczbą pacjentów w szpitalu wojewódzkim, Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, zaapelował do mieszkańców, aby nadal zachować daleko idącą ostrożność. „Pamiętajmy, że nasze zdrowie, a także zdrowie naszych najbliższych jest najważniejsze. Dlatego proszę – tak jak dotychczas - o zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku oraz cierpliwości - pamiętając o licznych obostrzeniach i ograniczeniach, które pomagają w trudnej walce z epidemią”. ©℗

Tekst i fot. (m)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Heniek
2020-04-21 07:30:46
To w tym wioskowym szpitaliku są aż 3 oddziały?
PO i KO - chyba się cieszycie.
2020-04-20 14:16:53
Im gorzej, tym lepiej !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ