Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Podejrzenie zakażenia. Oddział wewnętrzny zamknięty

Data publikacji: 2020-04-03 17:15
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-06 11:37
Podejrzenie zakażenia. Oddział wewnętrzny zamknięty
 

Podejrzenie zakażenia koronawirusem u pacjentów i personelu szpitala w Nowogardzie. Wszyscy są poddani testom. Oddział wewnętrzny został zamknięty.

– Trwają obecnie testy, które ostatecznie dadzą odpowiedź dziś wieczorem lub najpóźniej w sobotę. Źródłem zakażenia mogła być pielęgniarka pracująca w gryfickim szpitalu, która przyjechała tu na dyżur – mówi Kazimierz Lembas, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Przypomnijmy, że z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch osób we wtorkowy wieczór zamknięty został szpital w Gryficach. Do odwołania nieczynna jest też przyszpitalna przychodnia. Decyzję w tej sprawie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach. W chwili ogłoszenia tu kwarantanny na oddziale przebywało 136 pacjentów i 115 osób personelu.

Tekst i fot. Jarosław Bzowy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;(
2020-04-03 18:11:44
A w Olsztynie prezydent miasta wysłał ponad 100 tyś maseczek bawełnianych do każdego mieszkańca miasta żeby był 100% zabezpieczony, bo taką maseczkę można prać każdrazowo jak się wróci z zewnątrz.Prezydent Krzystek może by coś podobnego zorganizował ,jak się ludzie mają chronić ?! te maseczki i rękawiczki gumowe dla kazdego to powinny być obowiązkowe od 2 miesięcy wtedy było by dużo mniej zakażeń !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA