Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Koronawirus w koszalińskim szpitalu. Dwóch kolejnych zakażonych

Data publikacji: 19 kwietnia 2020 r. 00:02
Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2020 r. 00:09
Koronawirus w koszalińskim szpitalu. Dwóch kolejnych zakażonych
 

Do 28 kwietnia br. zamknięte są dwa oddziały: wewnętrzny i kardiologii szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Z pierwszego już czterech chorych trafiło na oddział zakaźny lecznicy z powodu wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Natomiast zainfekowany lekarz z oddziału kardiologii nadal jest w izolacji domowej.

Dwa nowe przypadki u pacjentów, które dały wyniki dodatnie, zostały w sobotę (18 kwietnia) potwierdzone po badaniach laboratoryjnych. Wcześniejsze odebrane testy dały wyniki ujemne w przypadku pracowników szpitala.

Przypomnijmy. Od minionej środy trwa kwarantanna w lecznicy. Dotyczy to nie tylko chorych. Sanepid zalecił, aby również personel medyczny był poddany badaniom na obecność koronawirusa. Ustalona została lista osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi i są one objęte nadzorem epidemiologicznym. W sumie na kwarantannie w szpitalu i w izolacji domowej przebywa sto osób z personelu medycznego oraz pacjenci z obu oddziałów. ©

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Stojące na parkingu szpitalnym namioty w stanie gotowości z powodu pandemii mają pełnić rolę mobilnych izb przyjęć. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA