Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Zamknięte dwa oddziały szpitala w Koszalinie (akt. 1)

Data publikacji: 2020-04-16 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-17 11:24
Zamknięte dwa oddziały szpitala w Koszalinie
 

Do 28 kwietnia br. zamknięte zostały dwa oddziały: wewnętrzny i kardiologii szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Nie są przyjmowani nowi pacjenci. Wszystko z powodu wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dwóch chorych z oddziału wewnętrznego i u lekarza z oddziału kardiologii.

Od środy (15 kwietnia) trwa kwarantanna w lecznicy. Dotyczy to nie tylko osób hospitalizowanych. Sanepid zalecił, aby personel medyczny pozostał na obu oddziałach do otrzymania wyników testów na obecność koronawirusa. Ustalona została lista osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi i są już one objęte nadzorem epidemiologicznym. W sumie na kwarantannie przebywa ponad 130 osób z personelu (część w szpitalu, część w izolacji domowej) i chorych z obu oddziałów.

- Pobraliśmy próbki do badań od kilkudziesięciu osób, wśród nich są pacjenci i personel oddziałów - podał Cezary Sołowij, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. - Mamy informację, że wyniki personelu okazały się ujemne. Oznacza to, co godne podkreślenia, że zalecenia dotyczące stosowania środków ochrony osobistej i zasad postępowania epidemicznego są w naszym szpitalu w sposób właściwy stosowane.

Z kolei zawirusowany lekarz kardiolog przebywa w izolacji domowej. Ogólny stan zdrowia jego i dwóch zainfekowanych pacjentów z placówki, którzy zostali umieszczeni na oddziale zakaźnym, jest dobry.

Rzecznik lecznicy podkreśla, że zaistniała sytuacja epidemiologiczna nie ma bezpośredniego wpływu na funkcjonowanie innych jednostek organizacyjnych koszalińskiego szpitala. ©

Tekst i fot. (m)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ