czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jedz, by pomagać

Jedz, by pomagać

Jedz, by pomagać
Data publikacji: 2016-09-01 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 1228 152014

Pięć szczecińskich restauracji bierze udział w akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. Już w czwartek (1 września) przekażą one 10 proc. od obrotu na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych, które za zgromadzone środki kupią wyprawki oraz zajęcia edukacyjne dla swoich podopiecznych. 

Co ciekawe, zaplanowano już kolejne edycje - następna 1 grudnia, wtedy fundusze przeznaczone będą na przygotowanie świątecznego stołu dla dzieci i rodzin SOS. Teraz akces zgłosiło ponad 250 różnego rodzaju restauracji, organizatorzy chcieliby zebrać 30 tys. złotych. Do tej pory najwięcej udało się zgromadzić w lutowej odsłonie - na konto wiosek powędrowało niemal 48 tys. zł. 

- Dzieci, które trafiają pod naszą opiekę są bardzo często zaniedbane pod różnymi względami. Oprócz braków emocjonalnych są też te edukacyjne: trafiają do nas czterolatki, które nie mówią, dziesięciolatki, które nie potrafią się podpisać. Wyprowadzenie dzieci na prostą kosztuje Rodziców SOS wiele pracy i wymaga dużych nakładów finansowych, konieczne są zajęcia wyrównawcze, a często także specjalistyczne terapie - mówi na oficjalnej stronie internetowej Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy stowarzyszenia. - Właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki zebrane podczas kolejnej, już 9 edycji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. Restauracje, które zdecydują się zaangażować w cztery edycje akcji, otrzymają miano Dobrego Miejsca.

Restauracja Szczecin, Green Way, Bistro Pod Ósemką, Polska Kuźnia, Mała Tumska - to lokale w Szczecinie, które przyłączyły się do charytatywnej zbiórki. Na liście są także punkty gastronomiczne z Pogorzelicy, Koszalina, Kołobrzegu, Barlinka, Trzcińska-Zdroju. Dokładna mapa dostępna jest na stronie internetowej: www.wioskisos.org/dobremiejsce/znajdz-lokal/. (kol)

 

 

Komentarze

Poświęcenie
Człowiek nawet narazi się na otyłość lub cukrzycę, aby tylko pomóc innym :)
2016-09-01 12:40:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie