czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > KONKURS. Dziś śledzik!

KONKURS. Dziś śledzik!

KONKURS. Dziś śledzik!
Data publikacji: 2016-02-09 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:01
Wywietleń: 393 117302

Dzisiaj ostatni dzień karnawału. W lokalach i na domówkach królował będzie śledź, którego przygotować można na wiele sposobów, przy czym spodziewać się można, że na stołach nie zabraknie tego chyba najbardziej popularnego - w oleju.

Choć w ostatki można pozwolić sobie na szaleństwo nie tylko na parkiecie, ale i kulinarne (przecież czeka nas czterdziestodniowy post), to dobrze wiedzieć, że śledź jest bardzo zdrowy. Powinien być w menu przez cały rok, bo pomaga i na kłopoty z układem krążenia, i z niedokrwistością, ciśnieniem, do tego zapobiega miażdżycy, wspomaga pamięć. Długo zresztą można wymieniać jego zalety. Oczywiście zyskuje na kaloryczności poprzez dodatki, zwłaszcza śmietanę, ale akurat w ostatki tak zgrzeszyć wypada.

- Proponujemy „tradycyjnego" śledzia w oleju, a także z dodatkiem chrzanu - mówi Małgorzata Jarząbkowska z Targu Rybnego „Ładoga" w Szczecinie. - Klienci zawsze dopytują o śledzia, choć nie ukrywam, że w bogactwie ryb, jakie się u nas serwuje, nie jest jednak na zdecydowanym pierwszym miejscu.

Przepisów na śledzie jest całe mnóstwo. Obok tego pod pierzynką, w pomidorach, sałatce, w bułce, gościom można zaproponować np. sushi śledziowe, pikantnego ze smażonymi pieczarkami czy też rolmopsa kaszubskiego, czyli słodko-kwaśnego. Fantazja - jak najbardziej wskazana. W Szczecinie jest spore grono miłośników tego przysmaków, zwą się „śledziożercami". (kol)

* * *

Dla naszych Czytelników mamy voucher o wartości 100 złotych do wykorzystania w restauracji „Ładoga". Otrzyma go ten Czytelnik, który najszybciej i prawidłowo odpowie na pytanie: „W którym roku powstała restauracja "Ładoga"? SMS o treści KURIER.VOUCHER. i po kropce prawidłowa odpowiedź na powyższe pytanie należy wysłać na numer 72601. Zwycięży osoba, która przyśle SMS z prawidłową odpowiedzią dzisiaj (we wtorek), najszybciej po godz. 13.00. Koszt SMS to 2,46 PLN z VAT

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy