środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jeden lek, jedna e-recepta

Jeden lek, jedna e-recepta

Jeden lek, jedna e-recepta
Data publikacji: 2020-08-06 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-08 12:29
Wywietleń: 5739 468378

Czytelnik "Kuriera" z elektronicznej recepty wykupił tylko jeden lek w aptece przy Bramie Portowej. Po resztę udał się do innej apteki z tej samej sieci. Okazało się, że nie może zrealizować zamówienia.

- Resztę medykamentów zamierzałem wykupić dopiero, jak dojadę na wczasy w Międzywodziu. Jednak coś mnie tknęło i poszedłem po pozostałe leki do apteki tej samej sieci na prawobrzeżu. Tam okazało się, że mogę ją zrealizować wyłącznie przy Bramie Portowej - relacjonuje mężczyzna.

Czytelnik nie rozumie dlaczego doszło do takiej sytuacji. - Gdy wprowadzono elektroniczną receptę mówiono, że będzie możliwość wykupienia leku z e-recepty w innej aptece, bez konieczności otrzymywania odpisu recepty. Ale jak widać - przepisy jedno, a życie drugie - podsumowuje smutno.

Rzecznik prasowy NFZ w Szczecinie Małgorzata Koszur, przyznaje że różne leki zapisane na e-recepcie można wykupić w różnych aptekach.

- Nie dotyczy to jednak kolejnego opakowania tego samego leku - wyjaśnia. - A zatem, jeśli pierwsze opakowanie leku wykupił Pan w aptece przy Bramie Portowej, to po następne musi Pan wrócić do tej samej apteki.

Można się zastanowić dlaczego? W końcu co to za różnica, czy to kilka opakowań tego samego lekarstwa, czy kilka różnych leków.

- Bo jeden lek, nawet jeśli lekarz zapisał więcej opakowań, to jedna e-recepta. A ta jest niepodzielna - tłumaczy Małgorzata Koszur.

(KaNa)

Fot. Jarosław Bzowy

Komentarze

M-59
Głupota przecież ilość wykupionych opakowań zostaje w zapisie e-recepty i można by wykupić pozostałe opakowania w innej aptece ale u nas to już tak głupio być musi.
2020-08-08 12:13:40
DanutaMc
Jedna pozycja z pakietu to jedna recepta i to jest duże ułatwienie dla Pacjenta
2020-08-08 11:38:39
Nadzieja
Najgorsze jest to że w aptece w której nie ma leku który jest bardzo ważny w naszym leczeniu a wczesniej wybraliśmy tą właśnie aptekę to sytuacja jest tragiczna dla pacjenta tłumaczenie aptekarki że leku nie ma w hurtowni jest nie do przyjęcia bo w innej aptece lek jest w sprzedazy i co ma zrobić pacjent
2020-08-07 18:47:28
Mela
Wiadomo, w naszej kochanej Polsce musi być wszystko tak aby ludziom utrudniać życie A nie pomóc. A szczególnie chorym. Wszystko jest pootwierane, ale przychodnie pozamykane, szpitale? Wczoraj pod lam tylko po info, nie zostałam nawet opuszczona pomimo że miałam maskę. Jeden cel, wykończyć jak najwięcej ludzi. I tylko o to chodzi.
2020-08-07 07:30:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie