Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Jazda z przeszkodami

Data publikacji: 2022-08-05 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-07 23:23
Jazda z przeszkodami
Ul. Gdańska z Estakadą Pomorską. Przebudowa i znów czasowe utrudnienia w ruchu. Fot. Mirosław Winconek  

Przebudowa ulic na szczecińskim Międzyodrzu, głównie na Łasztowni, skutecznie przyblokowała znów w ostatnich dniach ruch samochodów. Kierowcy muszą tkwić cierpliwie w korkach, by móc dotrzeć z centrum na prawobrzeże trasą od Bramy Portowej przez most Długi i Basen Górniczy. Ciasno jest już od czwartku wzdłuż ul. Energetyków, gdzie na obu jezdniach równocześnie ruszyło asfaltowanie sfrezowanej w większości starej nawierzchni. I będzie tak do przyszłego tygodnia. Ponownie na szykany zmotoryzowani natykają się też na Estakadzie Pomorskiej. Na tej ostatniej z utrudnieniami trzeba się liczyć tylko do tego weekendu - do soboty. 

Przypomnijmy, że już sam dojazd w okolice mostu Długiego jest teraz ograniczony. Nadjeżdżający od Bramy Portowej mają do dyspozycji tylko jeden z trzech pasów ruchu - ten środkowy. Nieczynny pozostaje nadal prawoskręt prowadzący do rozkopanego odcinka ul. Nabrzeże Wieleckie, a od minionej niedzieli barierkami odseparowany jest także skrajny pas jezdni od lewej strony, przyległy do przystanku.

To dodatkowe zwężenie dotyczy także odcinka pasa jezdni z torowiskiem na moście, na którym rozłożone zostały kable systemu sterowania ruchem tramwajów na przesuniętym bliżej niego wahadle w ul. Energetyków. Kiedy do tej ostatniej kierowcy już dotrą muszą też zwolnić, bo tam z kolei, aż za rondo Portowców, a dokładniej do estakad Trasy Zamkowej drogowcy rozpoczęli wylewać nowy asfalt jednocześnie na obu nitkach jezdni.

Kierowcy powinni też uważać na ul. Gdańskiej na nitce wyjazdowej Estakady Pomorskiej. Tam już w czwartek od rana do połowy długości z ruchu wyłączony był jej prawy pas. A jutro (sobota, 6 bm.) z uwagi na prace związane z układaniem mas bitumicznych na przebudowywanej nadal jezdni wspomagającej poniżej wiaduktu, zamykane będą dwa pasy ruchu ul. Gdańskiej. W pierwszej kolejności w godzinach porannych na wysokości przejścia dla pieszych przy przystanku tramwajów „Parnica nż". Natomiast po południu przy budynkach Poczty Polskiej. Zmiany będą wprowadzane dynamicznie, w zależności od postępu prac budowlanych.

A w najbliższy poniedziałek, 8 sierpnia, kierowców czeka jeszcze jedna z serii drogowych niespodzianek - korekta dotychczasowej organizacji ruchu na ulicach wokół terenów portowych. Wprowadzona zmiana ma polegać na tym, że do portu dojazd będzie odbywał się ul. Władysława IV, Bytomską, Rybnicką, Kujota, Logistyczną z możliwością wyjazdu z niego ul. Hryniewieckiego do ul. Gdańskiej lub ulicami Bytomską i Władysława IV w kierunku ul. Energetyków. ©℗

(M)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

killer debili
2022-08-07 22:49:34
Goście, którzy projektowali i zatwierdzili tymczasową organizację ruchu (wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym) na przyportowych ulicach są najprawdopodobniej absolwentami zaocznej politologii albo pedagogiki. Mam biuro przy Hryniewieckiego i to co tam się dzieje od miesięcy to jest kpina i żenada. Dzwoniłem kiedyś z konkretnymi sprawami i na 112 i do Straży Miejskiej i do Urzędu Miasta. Wszyscy odsyłali do kogoś innego - więc odpuściłem.
et
2022-08-05 14:12:08
To również kolejny dowód na to, że Prezydent Miasta powinien raz w tygodniu, np. w piątki, pracować w filii na Prawobrzeżu. Normalnie 8h jak każdy urzędnik. Najlepiej dojeżdżając komunikacją miejską, bo wówczas najwięcej widać.
ulice
2022-08-05 13:03:51
Miasto widzi problem, dlatego na poważnie słyszeliśmy o likwidacji Trasy Zamkowej...
Tylko...
2022-08-05 11:50:27
Miasto widzi problemy i tak rozkłada ruch, że jest jeszcze gorzej. Trasa zamkowo lewy pas przy bramie królewskiej - czasami nawet 3 auta nie przejadą i blokują przejazd lub stoją na przejściu...
To kolejny dowód
2022-08-05 10:47:45
na to czego UM Szczecin od dziesięcioleci nie widzi i nic nie robi, czyli brak alternatywnej przeprawy z Centrum - nie tylko mostu nad Odrą Zachodnią - ale całej trasy do okolic Osiedla Słonecznego. Autostrada Poznańska, przepraszam ulica Krygiera nic nie wnosi bo nie dość, że jest oddalona o 5 km od głównej jedynej przeprawy z Centrum, to jeszcze od 1945 nie potrafiono zrobić 2 jezdni z chociaż 2 pasami ruchu w każdym kierunku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA