sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jarmark, że ho ho!

Jarmark, że ho ho! [GALERIA]

Jarmark, że ho ho!
Data publikacji: 2018-12-15 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1531 366931

Za nami Wielka Parada Mikołajów, a przed - dni pełne jarmarkowych atrakcji. Jednej nie sposób przeoczyć: to 18-metrowa choinka, jaka w piątek rozbłysła po raz pierwszy 36 tysiącami światełek na pl. Lotników. Będzie przyświecać wszystkim wydarzeniom Jarmarku Bożonarodzeniowego, jaki w Szczecinie będzie otwarty aż do 23 grudnia.

Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy to zaproszenie do zrobienia świątecznych zakupów. Na 70 drewnianych straganach każdy znajdzie coś interesującego. 

- Można się zaopatrzyć m.in. pierogi, obwarzanki, ryby, przekąski, tradycyjnie wypiekane chleby, także naturalne wędliny i sery, miody, w tym pitne, również w regionalne piwa i wina oraz choinki - informuje Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora wydarzenia. - Na wszystkich czeka grzane wino, gorąca czekolada, słodkie gofry, mini pączki, hiszpańskie churrosy, kołacze i polane czekoladą owoce.

Są też specjały kuchni gruzińskiej i tureckie przysmaki. Ale to nie wszystko. Na wielu stoiskach są oferowane unikatowe wyroby rękodzieła i rzemiosła: od ręcznie malowanych bombek, przez naturalne kosmetyki, po drewniane zabawki i dziergane czapki oraz chusty. 

Jarmark to także moc atrakcji. Z rozświetloną megabombką, zaprzęgiem Mikołaja i jemiołowym zakątkiem (al. kwiatowa), karuzelą wenecką (miejsce po pomniku bez gwiazdy), sceną i halą namiotową (pl. Lotników), w jakiej za dnia się odbywają m.in. warsztaty z robienia i dekorowania świątecznych pierników, liczne konkursy i animacje, a wieczorami są prezentowane bezpłatne seanse świątecznych przebojów filmowych, jak np. „Kevin sam w Nowym Jorku”, „Grinch: świąt nie będzie”, „Listy do M.” czy „To właśnie miłość”.

Jarmark zawładnął pl. Lotników oraz Żołnierza Polskiego, w tym dawną aleją kwiatową. W weekendy funkcjonuje w godz. 10-22, a w dni powszednie krócej: w g. 12-20. Na ten czas zostaną otwarte nie tylko stoiska kiermaszu, ale również ma się odbywać mnóstwo warsztatów, animacji i ciekawych spotkań. Szczegółowy jarmarkowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie organizatora: www.kolorowaaleja.pl. ©℗

(an) 

Fot. Dariusz Gorajski

Fot. Marta Teszner

Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho! Jarmark, że ho ho!

Komentarze

on
hej cap- weź się zamknij, boś durny jak cap.
2018-12-15 13:36:09
cap kościelny
Katolickie targowisko próżności...
2018-12-15 13:12:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie