Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2018-12-09 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal
 

Tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia przez gminę Rewal przejechał "konwój świętego Mikołaja". W barwnym, rozświetlonym korowodzie uczestniczyły pojazdy miejscowej straży pożarnej, policji, straży gminnej, straży granicznej oraz lokalnych agencji ochrony.

Funkcjonariusze pomagali św. Mikołajowi dostarczyć dzieciom prezenty. W każdej kolejnej miejscowości począwszy od Pobierowa, przez Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, a skończywszy na Niechorzu, konwój zatrzymywał się ku radości nie tylko najmłodszych. Wszędzie św. Mikołaj witany był oklaskami, przyjaznymi okrzykami oraz fajerwerkami, po czym następowała chwila najważniejsza, czyli rozdawanie paczek.

Mikołajowy konwój w gminie Rewal ma już kilkunastoletnią tradycję. Specjalnie tego dnia przyjeżdżają nad morze rodzice z dziećmi niemal z każdego zakątka województwa zachodniopomorskiego. Prezenty dostali milusińscy m.in. ze Szczecina, Gryfic, czy Wałcza, oraz oczywiście dzieci z gminy Rewal. W sumie wydano około tysiąca paczek. "Konwój św. Mikołaja" to także inauguracja świątecznego oświetlenia placów i ulic w gminie Rewal, które rokrocznie przyciąga zimą wielu turystów.

Tekst, fot. i film: Szymon Kral

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA