środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal

Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal [GALERIA, FILM]

Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal
Data publikacji: 2018-12-09 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 867 365918

Tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia przez gminę Rewal przejechał "konwój świętego Mikołaja". W barwnym, rozświetlonym korowodzie uczestniczyły pojazdy miejscowej straży pożarnej, policji, straży gminnej, straży granicznej oraz lokalnych agencji ochrony.

Funkcjonariusze pomagali św. Mikołajowi dostarczyć dzieciom prezenty. W każdej kolejnej miejscowości począwszy od Pobierowa, przez Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, a skończywszy na Niechorzu, konwój zatrzymywał się ku radości nie tylko najmłodszych. Wszędzie św. Mikołaj witany był oklaskami, przyjaznymi okrzykami oraz fajerwerkami, po czym następowała chwila najważniejsza, czyli rozdawanie paczek.

Mikołajowy konwój w gminie Rewal ma już kilkunastoletnią tradycję. Specjalnie tego dnia przyjeżdżają nad morze rodzice z dziećmi niemal z każdego zakątka województwa zachodniopomorskiego. Prezenty dostali milusińscy m.in. ze Szczecina, Gryfic, czy Wałcza, oraz oczywiście dzieci z gminy Rewal. W sumie wydano około tysiąca paczek. "Konwój św. Mikołaja" to także inauguracja świątecznego oświetlenia placów i ulic w gminie Rewal, które rokrocznie przyciąga zimą wielu turystów.

Tekst, fot. i film: Szymon Kral

 

Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal Konwój św. Mikołaja przejechał przez gminę Rewal

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie