wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jarmark czas zacząć!

Jarmark czas zacząć!

Jarmark czas zacząć!
Data publikacji: 2018-12-14 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 5028 366651

W piątek (14 grudnia) otwiera się na szczecinian i turystów największy miejski Jarmark Bożonarodzeniowy. Z kiermaszem na ponad 70 straganów, jemiołowym zakątkiem, wiedeńską karuzelą, strefą animacji i warsztatów oraz zimowym kinem. Na początek nie lada atrakcje: Wielka Parada Mikołajów, po której rozbłyśnie światełkami do nieba 18-metrowa choinka.

Jarmark zawładnie pl. Lotników oraz Żołnierza Polskiego, w tym dawną aleją kwiatową. Przez weekend będzie funkcjonował w godz. 10-22. Na ten czas zostaną otwarte nie tylko stoiska kiermaszu, ale również ma się odbywać mnóstwo warsztatów, animacji i ciekawych spotkań.

Na początek, czyli już na piątek, organizatorzy zaplanowali wspólne ubieranie choinek przez dzieci i młodzież ze szczecińskich szkół (godz. 11-15, pl. Żołnierza Polskiego) oraz bezpłatne warsztaty taneczne hip-hopu oraz bachaty (godz. 16-19.30, pl. Lotników). Punktualnie o godz. 19 z alei kwiatowej wyruszy Wielka Parada Mikołajów. Natomiast o godz. 19.45 rozbłyśnie iluminacja 36 tysięcy światełek na największej miejskiej choince, ustawionej na pl. Lotników. Tuż obok - w hali namiotowej - o godz. 20 zostanie zainaugurowane kino zimowe, bezpłatnym seansem pt. „Kevin sam w domu".

Natomiast na sobotę (15 grudnia) - na pl. Lotników - już o godz. 11 ruszy świąteczny groch z kapustą, czyli wielkie gotowanie i show kulinarne wraz z degustacją (przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa) pod hasłem „Polska smakuje świątecznie”. Równolegle, czyli do g. 17, będą się odbywały również kreatywne warsztaty z programem MEWA oraz ozdabianie świątecznych pierników, liczyć można na zabawy z Duszkiem Ciepluszkiem i malowanie buziek. Będą również sprzedawane ręcznie robione bombki na cele charytatywne (Fundacja Mam Marzenie) i stroiki świąteczne (wykonane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Szczecinie). Odbędą się pokazy ratunkowe i kursy pierwszej pomocy. I najważniejsze: spotkanie z Mikołajem (g. 15-17).

Także w niedzielę (16 grudnia) sporo się będzie działo na pl. Lotników. W programie imprezy przewidziano: „Piosenki o Mikołaju i choince” (godz. 11), zabawy z Szalonym Profesorem - m.in. tworzenie najpiękniejszych na świecie bombek z ciekłego azotu (g. 11.15-17), „Afrosambę" (g. 12). Poza tym - jak w sobotę - kreatywne warsztaty z programem MEWA, ozdabianie świątecznych pierników, zabawy z Duszkiem Ciepluszkiem i malowanie buziek. Będą również sprzedawane na cele charytatywne ręcznie robione bombki i stroiki świąteczne. Oczywiście także odbędzie się z Mikołajem (g. 15-17).

W kinie zimowym (hala namiotowa pl. Lotników) z dnia na dzień - o godz. 20 - będą wyświetlane kolejne filmy ze świątecznego repertuaru: „Kevin sam w Nowym Jorku" (sobota) oraz „Listy do M." (niedziela).

- Na 10 dni centrum miasta zmieni się w przestrzeń pełną magii świąt - przypomina Celina Wołosz, rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia. - To już trzecia edycja szczecińskiego jarmarku, ale pierwsza z okazją do zakupienia symbolicznej pamiątki: bożonarodzeniowego kubeczka - po 15 zł za sztukę - w kształcie bucika. To gratka dla kolekcjonerów. Rozgrzewające napoje, jak grzane wino i gorąca czekolada, właśnie w takich pamiątkowych ceramicznych naczyniach będą serwowane na pl. Lotników.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia.

Tekst i fot. A. NALEWAJKO


W związku z organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego w okolicy Alei Kwiatowej i Placu Wdzięczności pojawią się utrudnienia w ruchu:

  • 14 grudnia od godz. 09.00 do 24 grudnia do godz. 12:00 - zamknięcie drogi rowerowej - Aleja Kwiatowa
  • 14 grudnia od godz. 00:01 do 23 grudnia do godz. 23:59 - wyłączenie parkingu przy byłym Royal PUB na odcinku ul. Korsarzy od ulicy Mariackiej do ulicy Farnej
  • 14 grudnia od godz. 21:00 do 16 grudnia do godz. 23:59 oraz od 21 grudnia od godz. 21:00 do 23 grudnia do godz. 23:59 - wyłączenie wszystkich miejsc parkingowych przy Sądzie Okręgowym przy Alei Kwiatowej wyłącznie w weekendy.
  • 14-23 grudnia, pn-pt w godz. 9.00-11.00 i 20.00-21.00, sb-nd w godz. 8.00-10.00 i 22.00-23.00 - czasowe wyłączenie lewego pasa ruchu w stronę Trasy Zamkowej, na potrzeby rozładunku i załadunku towaru.
Jarmark czas zacząć! Jarmark czas zacząć! Jarmark czas zacząć! Jarmark czas zacząć!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie