środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jarmark czas zacząć!

Jarmark czas zacząć!

Jarmark czas zacząć!
Data publikacji: 2018-12-14 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 5213 366651

W piątek (14 grudnia) otwiera się na szczecinian i turystów największy miejski Jarmark Bożonarodzeniowy. Z kiermaszem na ponad 70 straganów, jemiołowym zakątkiem, wiedeńską karuzelą, strefą animacji i warsztatów oraz zimowym kinem. Na początek nie lada atrakcje: Wielka Parada Mikołajów, po której rozbłyśnie światełkami do nieba 18-metrowa choinka.

Jarmark zawładnie pl. Lotników oraz Żołnierza Polskiego, w tym dawną aleją kwiatową. Przez weekend będzie funkcjonował w godz. 10-22. Na ten czas zostaną otwarte nie tylko stoiska kiermaszu, ale również ma się odbywać mnóstwo warsztatów, animacji i ciekawych spotkań.

Na początek, czyli już na piątek, organizatorzy zaplanowali wspólne ubieranie choinek przez dzieci i młodzież ze szczecińskich szkół (godz. 11-15, pl. Żołnierza Polskiego) oraz bezpłatne warsztaty taneczne hip-hopu oraz bachaty (godz. 16-19.30, pl. Lotników). Punktualnie o godz. 19 z alei kwiatowej wyruszy Wielka Parada Mikołajów. Natomiast o godz. 19.45 rozbłyśnie iluminacja 36 tysięcy światełek na największej miejskiej choince, ustawionej na pl. Lotników. Tuż obok - w hali namiotowej - o godz. 20 zostanie zainaugurowane kino zimowe, bezpłatnym seansem pt. „Kevin sam w domu".

Natomiast na sobotę (15 grudnia) - na pl. Lotników - już o godz. 11 ruszy świąteczny groch z kapustą, czyli wielkie gotowanie i show kulinarne wraz z degustacją (przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa) pod hasłem „Polska smakuje świątecznie”. Równolegle, czyli do g. 17, będą się odbywały również kreatywne warsztaty z programem MEWA oraz ozdabianie świątecznych pierników, liczyć można na zabawy z Duszkiem Ciepluszkiem i malowanie buziek. Będą również sprzedawane ręcznie robione bombki na cele charytatywne (Fundacja Mam Marzenie) i stroiki świąteczne (wykonane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Szczecinie). Odbędą się pokazy ratunkowe i kursy pierwszej pomocy. I najważniejsze: spotkanie z Mikołajem (g. 15-17).

Także w niedzielę (16 grudnia) sporo się będzie działo na pl. Lotników. W programie imprezy przewidziano: „Piosenki o Mikołaju i choince” (godz. 11), zabawy z Szalonym Profesorem - m.in. tworzenie najpiękniejszych na świecie bombek z ciekłego azotu (g. 11.15-17), „Afrosambę" (g. 12). Poza tym - jak w sobotę - kreatywne warsztaty z programem MEWA, ozdabianie świątecznych pierników, zabawy z Duszkiem Ciepluszkiem i malowanie buziek. Będą również sprzedawane na cele charytatywne ręcznie robione bombki i stroiki świąteczne. Oczywiście także odbędzie się z Mikołajem (g. 15-17).

W kinie zimowym (hala namiotowa pl. Lotników) z dnia na dzień - o godz. 20 - będą wyświetlane kolejne filmy ze świątecznego repertuaru: „Kevin sam w Nowym Jorku" (sobota) oraz „Listy do M." (niedziela).

- Na 10 dni centrum miasta zmieni się w przestrzeń pełną magii świąt - przypomina Celina Wołosz, rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia. - To już trzecia edycja szczecińskiego jarmarku, ale pierwsza z okazją do zakupienia symbolicznej pamiątki: bożonarodzeniowego kubeczka - po 15 zł za sztukę - w kształcie bucika. To gratka dla kolekcjonerów. Rozgrzewające napoje, jak grzane wino i gorąca czekolada, właśnie w takich pamiątkowych ceramicznych naczyniach będą serwowane na pl. Lotników.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia.

Tekst i fot. A. NALEWAJKO


W związku z organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego w okolicy Alei Kwiatowej i Placu Wdzięczności pojawią się utrudnienia w ruchu:

  • 14 grudnia od godz. 09.00 do 24 grudnia do godz. 12:00 - zamknięcie drogi rowerowej - Aleja Kwiatowa
  • 14 grudnia od godz. 00:01 do 23 grudnia do godz. 23:59 - wyłączenie parkingu przy byłym Royal PUB na odcinku ul. Korsarzy od ulicy Mariackiej do ulicy Farnej
  • 14 grudnia od godz. 21:00 do 16 grudnia do godz. 23:59 oraz od 21 grudnia od godz. 21:00 do 23 grudnia do godz. 23:59 - wyłączenie wszystkich miejsc parkingowych przy Sądzie Okręgowym przy Alei Kwiatowej wyłącznie w weekendy.
  • 14-23 grudnia, pn-pt w godz. 9.00-11.00 i 20.00-21.00, sb-nd w godz. 8.00-10.00 i 22.00-23.00 - czasowe wyłączenie lewego pasa ruchu w stronę Trasy Zamkowej, na potrzeby rozładunku i załadunku towaru.
Jarmark czas zacząć! Jarmark czas zacząć! Jarmark czas zacząć! Jarmark czas zacząć!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie