niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy
Data publikacji: 2018-12-13 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1424 366422

Właśnie trwają ostatnie przygotowania: w dawnej alei kwiatowej są dekorowane świąteczne stragany, na miejsce dawnego Pomnika Wdzięczności jest rozstawiana karuzela wiedeńska, a na na pl. Lotników - budowana hala namiotowa, w jakiej już w weekend będą się działy warsztaty i animacje nie tylko dla najmłodszych. Natomiast już w piątek… Ruszy największy szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, na którego otwarcie zaplanowano m.in. Wielką Paradę Mikołajów oraz iluminację 36 tysięcy światełek na plenerowej 18-metrowej choince!

Przed nami trzecia edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zawładnie szczecińskim centrum - od pl. Żołnierza Polskiego i dawną aleją kwiatową po pl. Lotników. Wprawdzie potrwa o dzień krócej niż poprzednia, ale za to będzie - jak zapowiadają organizatorzy - o wiele bogatsza w różnorodne wydarzenia i atrakcje.

Z mocnymi akcentami na początek, czyli już w piątek (14 grudnia). Z Wielką Paradą Mikołajów, która z dawnej al. kwiatowej wystartuje o godz. 19. Z rozbłyskiem iluminacji na choince stojącej na pl. Lotników a sięgającej ponad 6 pięter - o godz. 19.45. Wreszcie z wieczornym seansem świątecznego kina - nieśmiertelnym „Kevin sam w domu" - w pobliskiej plenerowej hali namiotowej o godz. 20.

Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy będzie okazją zrobienia świątecznych zakupów. Na 70 drewnianych straganach znajdzie się asortyment dla każdego.

- Będzie można się zaopatrzyć m.in. pierogi, obwarzanki, ryby, przekąski, tradycyjnie wypiekane chleby, także naturalne wędliny i sery, miody, w tym pitne, również w regionalne piwa i wina oraz choinki - informuje Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora wydarzenia. - Na wszystkich będzie czekać grzane wino, gorąca czekolada, słodkie gofry, mini pączki, hiszpańskie churrosy, kołacze i polane czekoladą owoce. Nie zabraknie także okazji do skosztowania specjałów kuchni gruzińskiej i tureckich przysmaków. Odwiedzając jarmark będzie można zaopatrzyć się nie tylko w produkty spożywcze. To będzie także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego, jak choćby unikatowe wyroby rękodzieła i rzemiosła: od ręcznie malowanych bombek, przez naturalne kosmetyki, po drewniane zabawki i dziergane czapki oraz chusty.

Jarmark zapowiadany jest również jako moc atrakcji. Z rozświetloną megabombką i jemiołowym zakątkiem (al. kwiatowa), karuzelą wenecką (miejsce po pomniku bez gwiazdy) i halą namiotową (pl. Lotników), w której za dnia będą się odbywały m.in. warsztaty z robienia i dekorowania świątecznych pierników, liczne konkursy i animacje, a wieczorami zmieniać w salę kinową z leżakami, kocami i ogrzewaczami, a nade wszystko z bezpłatnymi sensami świątecznych przebojów filmowych, jak np. „Kevin Sam w domu”, „Grinch: świąt nie będzie”, „Listy do M.” czy „To właśnie miłość”.

Przez 10 dni trwania największego ze szczecińskich jarmarków nie zabraknie okazji do spotkania Mikołaja wraz z pomocnikami, ani też do wzięcia udziały w licznych animacjach i konkursach z nagrodami (strefa pl. Lotników).

Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 14 do 23 grudnia. W dni powszednie - od poniedziałku do czwartku - będzie czynny w godz. 12-20. Natomiast w weekendy (piątek do niedzieli włącznie) - od godz. 10 do 22. Godzinowy program weekendowych atrakcji będzie publikowany na bieżąco na stronie wydarzenia: www.kolorowaaleja.pl.

Organizatorem nadchodzącego Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Natomiast sponsorem - Szczecińska Energetyka Cieplna.

Arleta Nalewajko

Fot. Dariusz Gorajski

Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy Czekając na szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Komentarze

ehh
poduszki, pajda ze smalcem miód kiełbasa kompot rozrywka
2018-12-13 16:44:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie