piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jaki Teatr Letni?

Jaki Teatr Letni?

Jaki Teatr Letni?
Data publikacji: 2015-09-09 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:02
Wywietleń: 1496 19429

Co naprawdę decyduje o rozpoczęciu przebudowy Teatru Letniego w Szczecinie? Czy konieczność remontu obecnego obiektu i wzmocnienia skarpy, na jakiej jest posadowiony, czy rzeczywiście chodzi o inwestycję w szczecińską kulturę? Jak wydać miliony publicznych pieniędzy w budowę, aby nie zafundować miastu pustostanu generującego wyłącznie koszty? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi szukali w środe szczecińscy radni z komisji ds. kultury.

Nie 12 milionów, jak do tej pory była mowa, tylko co najmniej 13,2 mln złotych ma kosztować przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec. Miasto jest w trakcie procedury wyłaniania zespołu architektonicznego, któremu powierzy przygotowanie dokumentacji projektowej całej inwestycji. Mimo że nie dysponuje (!) badaniami geologicznymi skarpy, na jakiej ma być posadowiony nowy obiekt. To spora przeszkoda, bo bez uregulowania stosunków wodnych siedziska będą się zapadały, jak to się dzieje obecnie z ławkami starej widowni. Mało tego, już teraz widać jak skarpa parku Kasprowicza napiera na Amfiteatr: pękają ściany jego podscenium, ledwie kilka lat temu wyremontowanego za ok. 1,2 mln zł. Bez budowy muru oporowego, może się zmienić w ruinę. Jak się okazuje, remont zadaszenia nad sceną też jest potrzebą chwili. Pilną, skoro jego tkanina ma tylko 10-letni okres żywotności, a była zakładana w... 2000 r.

Co więcej, miasto chce na drodze konkursu do połowy grudnia br. wskazać projekt, według którego w przyszłym roku będzie opracowywana kompleksowa dokumentacja projektowa inwestycji, włącznie z pozwoleniem na budowę. Chociaż dla tego rejonu Szczecina nie ma jeszcze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. A bez niego... ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO
Mirosław WINCONEK

Komentarze

przebudowa
W tym roku faktycznie nic się w Teatrze Letnim nie dzieje, wg mnie z dwóch powodów: imprezy zabrała hala widowiskowo sportowa, a druga sprawa - stan obiektu, dosłownie ruina. A przypomnieć należy, że w ubiegłym roku imprez było bardzo dużo. I jestem pewien, że po przebudowie imprezy powrócą. ..
2015-09-13 07:09:55
rob
a moze niech stanie sie ruina i przyroda obejmie to miejasce w posiadanie a kase przeznaczyc na : wyasfaltowanie ulic w rejonie Henryka Poboznego i Szczerbocwej tam asafalt ma lat 40 a w niektrych miejscach chyba przedwojenny jeszcze, naprawe chodnikow, renowacje parku Zeromskiego , naprawy chodnikow Tetr letni komu jest potrzebny jesli w tym roku nic tam sie nie dzialo???
2015-09-10 08:20:58
Do ...... nędzy, kto znowu POtrzebuję nową brykę czy chałupę!
.
2015-09-09 20:26:53
stadion
A trybuny na stadionie mogą być na skarpie?
2015-09-09 17:48:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy