Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

PiS: Wyremontować „nadodrzankę”

Data publikacji: 2018-10-12 17:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
PiS: Wyremontować „nadodrzankę”
 

Jeśli zdobędziemy władzę, wyremontujemy "nadodrzankę", czyli szczecińskie ulice znajdujące się przy rzece - zadeklarowali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku zachodniopomorskiego oraz Rady Miasta Szczecin. Ponadto według nich więcej dróg powinno zyskać status wojewódzkich. 

- Szczecin i Police nie wykorzystują swoich szans, swojego położenia geograficznego - powiedział mec. Zbigniew Bogucki, kandydat do sejmiku. - Moglibyśmy być wielkim węzłem komunikacyjnym, ale nim nie jesteśmy. Żeby drogi odpowiadały wymaganiom dzisiejszych czasów, trzeba bardzo wiele zrobić. Tak jak sprawny organizm nie może działać bez sprawnego krwiobiegu, tak nasze województwo nie może działać bez dobrej siatki komunikacyjnej. Samorząd województwa musi mieć wizję i strategię rozwoju. Obecnie jej nie ma. Co więcej, niejako weksluje swoją odpowiedzialność na niższe szczeble, zdejmując kategorię dróg wojewódzkich, czyniąc je drogami powiatowymi. Są w naszym mieście i regionie drogi, które ewidentnie powinny być zaliczone do dróg wojewódzkich. Co oznacza większe finansowanie, większe możliwości, lepszą współpracę z rządem.

Zdaniem Małgorzaty Jacyny - Witt, jedynki na liście PiS do sejmiku, "nadodrzanka" (czyli ulice od Jana z Kolna w Szczecinie po Wojska Polskiego w Policach), którą dostarcza się towar, sprzęt i surowce do najważniejszych zakładów przemysłowych, nie znajduje się ani w priorytetach marszałka Olgierda Geblewicza ani w priorytetach prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Dlatego Jacyna - Witt zobowiązała się, że jeśli PiS będzie rządzić w sejmiku, zwróci się do prezydenta Krzystka o przekazanie tej arterii, i potem ją wyremontuje.

- Bez odpowiedniego remontu przedsiębiorstwa, które są nad wodą, nie będą miały możliwości dalszego rozwoju - spuentowała Jacyna-Witt.

- Budowa trasy nadodrzańskiej ma być przede wszystkim rekompensatą dla osób, które mieszkają w tych dzielnicach - stwierdził Dariusz Matecki, kandydat do rady miasta. - Chcielibyśmy, aby znajdujące się przy tej drodze kamienice, które są w opłakanym stanie, były rewitalizowane, żeby budowano nowe chodniki, nowe tereny zielone, nowe siłownie pod chmurką. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

niemożliwe
2018-10-12 21:13:12
Przyszly Marszałek trwoni pieniądze na muzeum morza Przyszly Presydent z wlasnej Partii buduje na wyspie grodzkiej i zmienia ciagle organizacje ruchu by oglupic kierowcow i tu tez sa marnowane pieniadze
to jest szok
2018-10-12 17:40:03
co sie dzieje wszystko sie da i wszystko bedzie zrobione - ale jeszcze przez tydzien ...... brak godnosci z każdej strony ....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA