Wybudujemy toalety w lokalach, w których dotąd ich nie ma, a do tchnięcia nowego ducha w centrum miasta wykorzystamy rządowy program Mieszkanie + - ogłosili kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Szczecina, radnych miejskich oraz sejmikowych.
- W przeciągu mojej kadencji w Szczecinie zostanie zlikwidowane 8 tysięcy kopciuchów i 6 tysięcy toalet (poza mieszkaniami - przypis AS), które trzeba zrobić, aby mieszkańcy żyli godnie - oświadczył mec. Bartłomiej Sochański walczący o fotel prezydenta. - Nie rozumiem, na czym polegają takie problemy w mieście w XXI wieku, że nie można wybudować boiska sportowego ani toalet. To jest coś nieprawdopodobnego.
Adwokat stwierdził, że pieniądze na renowację centrum będą pochodzić z czterech źródeł: z budżetu miasta, z budżetu państwa, ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz z projektów publiczno-prywatnych podejmowanych razem z lokatorami.
- Tematyka rewitalizacji poruszana jest od kilku lat- mówił Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Piotra Krzystka ds. mieszkaniowych i kandydat do rady miasta. - W moim pionie jest szczeciński TBS, które rewitalizację robi. Chciałbym przypomnieć o rewitalizacji 9 kamienic przy ul. Pocztowej, przy ul. Bohaterów Warszawy. To zaczyna się w tym roku i będzie robione kompleksowo. Chciałbym przypomnieć też o ul. Chodkiewicza czy zaczętej rewitalizacji kwartału 36 z miejscami podziemnymi. Mamy zrewitalizowany kwartał turzyński, ale samo centrum miasta wymaga ogromnych nakładów. Mamy konkretny pomysł, który zrodził się w Krynicy na Forum Ekonomicznym. Zarząd BGK zaproponował, aby w tych zniszczonych opuszczonych mieszkaniach stworzyć program Mieszkanie +.
W pierwszej kolejności dotyczyłoby to kilkudziesięciu lokali przy ulicach Edmunda Bałuki, Śląskiej, Jagiellońskiej.
- Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie tworzyć zarząd województwa, to będzie współpracowało z miastem. Dziś tej współpracy brakuje - ocenił mec. Zbigniew Bogucki, kandydat do sejmiku zachodniopomorskiego. - Marszałek ani nie współpracuje z rządem, ani nie widać tej współpracy, jeżeli chodzi o miasto. Aby zrewitalizować śródmieście, trzeba odprowadzić stąd ruch. Sposobem jest na to zachodnie obejście Szczecina, obwodnica śródmiejska, przekwalifikowanie "nadodrzanki" na drogę wojewódzką, aby móc skierować tam większe środki. ©℗
(as)
Fot. Mirosław Winconek
Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.
A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)
AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:
Miasto Szczecin:
Police:
Gmina Dobra:
Gmina Stargard:
Miasto Świnoujście:
Miasto Stargard:
Gmina Stepnica:
Gmina Stare Czarnowo:
Gmina Kołbaskowo:
Gmina Choszczno:
Gmina Dębno:
Gmina Goleniów:
Gmina Gryfice:
Gmina Gryfino:
Gmina Kamień Pomorski:
Gmina Kobylanka:
Gmina Łobez:
Gmina Myślibórz:
Gmina Nowe Warpno:
Gmina Nowogard:
Gmina Pyrzyce:
Miasto Kołobrzeg:
Miasto Koszalin: