sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jak fantaści, którzy nadają sobie tytuły baronów

Jak fantaści, którzy nadają sobie tytuły baronów

Jak fantaści, którzy nadają sobie tytuły baronów
Data publikacji: 2016-11-18 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 1446 173157

- To wygląda, jak życie w urojonym świecie. Czekam, kiedy zaczną robić sobie wizytówki ministrów, ambasadorów i różnych innych dyrektorów  - mówi poseł Leszek Dobrzyński z PiS. I dodaje: - Tak się tytułują, że stanowisk na pewno wystarczy dla całego klubu PO.

To komentarz posła Dobrzyńskiego do zaprezentowanego przez PO gabinetu cieni, który składa się nie tylko z ministrów, ale także z wiceszefów poszczególnych resortów.

- Nie słyszałem jeszcze o gabinecie cieni z wiceministrami. Rozumiem, że jest to twórczy wkład PO w rozwój parlamentaryzmu na świecie - mówi Michał Jach, poseł PiS.

Ironicznych komentarzy pod adresem inicjatywy opozycji nie brakuje wśród także wśród innych polityków partii rządzącej.

- Najbardziej podoba mi się to, że wszyscy tytułują się ministrami, wiceministrami, przewodniczącymi komitetów, itd. Czekam na kolejnych ambasadorów i dyrektorów - mówi poseł Dobrzyński. - Gdybym spotkał któregoś z tych ministrów i wiceministrów, zapytałbym o której godzinie rozpoczynają w poniedziałek urzędowanie - dodaje.

Z kolei poseł Jach wraca do historii: - Pamiętam gabinet cieni PO z 2006 roku, zdaje się, że zebrał się on raz i było to na potrzeby konferencji prasowej - mówi.

Leszek Dobrzyński porównuje rozbudowany poczet ministrów i wiceministrów PO do stowarzyszeń fantastów-arystokratów, którzy sami nadają sobie tytuły baronów i hrabiów. - To jest pełne urojenie - podkreśla. 

- Bardzo dobrze oceniam członków naszego rządu. Jednocześnie uważam, że konstruktywna krytyka jest pomocna w pracy każdego człowieka. Niestety, nie spodziewam się ze strony PO merytorycznej debaty - mówi poseł Jach. - Nie słyszałem jeszcze rzeczowej krytyki ze strony takich posłów, jak Sławomir Nitras czy Magdalena Kochan - dodaje.

A to właśnie ci politycy znaleźli się m.in. w gabinecie cieni PO: Nitras w randze wiceszefa MSZ, Kochan jako wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. W grupie posłów PO, którzy w razie wygrania przez ich obóz wyborów są gotowi przejąć władzę, są też inny działacze z naszego regionu. Stanisław Gawłowski został przedstawiony jako przewodniczący komitetu stałego, a Arkadiusz Marchewka jako minister cyfryzacji, innowacji i młodzieży. Norbert Obrycki jest w gabinecie cieni wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, a Piotr Zientarski - wiceministrem sprawiedliwości. Na czele gabinetu PO stoi Grzegorz Schetyna. ©℗

(masz)

 

 

 

 

Komentarze

pankracy
A ja czekam na jakikolwiek projekt ustawy posła Goblina, na realne efekty jego pracy.
2016-11-19 00:48:53
Gość58
Panie Dobrzyński, przecież wy po tych samych szkołach, więc po co takie opluwanie. Powiem tylko tyle "politycy zostawcie nas w spokoju!!!!...."
2016-11-18 21:24:19
AAA
Dobrzynski popatrz na swojego prezesa paranoika, ten to przebija wszystkich we wszystkim.
2016-11-18 18:32:58
Warzywo
Czy sama znajomość obsługi portali społecznościowych wystarczy do bycia ministrem cyfryzacji, a bycie tłumaczem niemieckiego ministrem gospodarki morskiej.
2016-11-18 18:11:55
v-1
Dobrzyński winien odpowiedzieć na pytanie: dlaczego na jego terenie PiS ma najgorsze w kraju wyniki? Odpowiedź prosta: taki jest tutaj "generał".
2016-11-18 17:16:42
dzisna
Niburski wyjątkowy nieudacznik i szkodnik dla miasta. Jest odpowiedzialny za Frygę, ale pali głupa, że to nie on. A Krzystek nie ogarnia. Dobrzyński-kłótliwa miernota i lizus. Chciałoby się do warszawki. PiS czy PO -jedno zło !
2016-11-18 17:10:56
cap kościelny
Tytuł "NACZELNIK" państwa radyyjomańkowego juz został przez PiS utworzony i wylansowany (nawet w Sejmie!).
2016-11-18 16:52:48
prezydent-elekt
Zostal z nich tylko cien .
2016-11-18 16:30:50
Gabinet z Krainy Cieni PO drugiej stronie Styksu.
.
2016-11-18 16:13:19
ccc
Dobrzyński ps Ponton lansuje swego asystenta Niburskiego, niedouczonego przew. komisji kultury, który nie ma zielonego pojęcia o kulturze, w tym osobistej. Czy sie różnią ci z PO od tych z PiS-u? Nobel za wskazanie różnicy.
2016-11-18 16:09:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy