Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Ilu chętnych do PiS

Data publikacji: 2016-01-14 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:40
Ilu chętnych do PiS
 

Czy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach ustawiała się do partii kolejka chętny po legitymacje? - W ciągu roku nie stwierdziłem jakiejś ekstra fali - mówi poseł Leszek Dobrzyński, prezes PiS w okręgu szczecińskim.

- Też się zastanawialiśmy, czy po naszych sukcesach wyborczych będzie dopływ osób, które będą chciały dołączyć do nas, kierując się na przykład względami kariery - przyznaje poseł Dobrzyński.

Na razie jednak jest spokojnie.

- Od dwóch lat liczba naszych członków w okręgu szczecińskim (obszar około połowy województwa - red.) utrzymuje się na poziomie 500 osób - mówi polityk.

Ale są osoby, które wracają.

- Mamy pojedyncze przypadki, że ktoś po wielu latach próbuje pojawiać się na naszych zebraniach. To jest normalne - podkreśla Dobrzyński.

Przy okazji sprawdzamy, czy o członkostwo w PiS ubiega się szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt? (Pojawiają się takie plotki.)

- Nie sądzę. Nie jest to potrzebne - odpowiada poseł.

Kilka lat temu, kiedy Jacyna-Witt była jeszcze radną sejmiku, zasiadała w tamtejszym klubie PiS. Z kolei w ostatnich miesiącach bardzo wspiera poczynania partii Jarosława Kaczyńskiego. Była też w szczecińskiej siedzibie PiS na ostatnim wieczorze wyborczym.

A jak wygląda rekrutacja do partii? Żeby zostać członkiem PiS trzeba się zwrócić do szefa danego komitetu lub do pełnomocnika formacji, czyli do Leszka Dobrzyńskiego, i wypełnić ankietę.

- Następnie kandydat przechodzi weryfikację. Nie prowadzimy nadmiernego śledztwa, ale chcemy wiedzieć, kim jest dana osoba, jaka jest jej przeszłość, jakie ma motywacje, co chce zrobić w partii - mówi Dobrzyński.

Decyzję o przyjęciu w szeregi PiS podejmuje pełnomocnik lub zarządy powiatowe partii.

Członkowie płacą miesięczne składki w wysokości 5 lub 10 zł. Niedługo wpłaty zostaną sprawdzone. Dlaczego?

- Będziemy weryfikować liczbę członków, bo przed nami wewnętrzne wybory - dodaje Dobrzyński. ©℗

(masz)

Fot.: Robert STACHNIK

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Majątkowa lustracja POlewactwa
2016-01-15 06:37:34
PIS powinien odciąć od lewej , wielkiej kasy swoich przeciwników politycznych z POlewactwa. Czy pan Wieczorek z SLD nadal bierze z kasy państwowej ENEI co miesiąc 23 tys złotych za doradzanie ? I te wszystkie agencje państwowe z ciepłymi posadkami. Jak towarzysze będą mieć mniej kasy to wezmą się za uczciwą pracę. Mam nadzieję.
Ciekawski,
2016-01-14 21:05:18
JACEK..., PZPR za Komuny mialo w calej Polsce ok. 2 miliony osob ktore daly wciagnac sie na czlonka ! Czyzbys wowczas byl jednym z Nich, ze tak teraz narzekasz...? A moze wstapiles kilka lat pozniej do PO-stkomunistow ??
Garagmel
2016-01-14 20:48:57
ZaPiSzę się, jak będą z tego jakieś realne profity. Jak za komuny, ch***a potrafisz, ale jesteś w partii? Hyc i już majstrem jesteś, albo inny brygadzista. "Swoim" nie pozwalali zginąć. Czyżby te czasy miały powrócić?
JACEK
2016-01-14 19:02:56
zaPiSywać sie będą oszołomy i karierowicze ALE... oszołomy pewnie już się dawno zaPiSały, a karierowicze to (mimo wszystko) ludzie myślący i nie chcą wiązać się z partią reżimową... stąd i chętnych niewielu....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ