poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ilu chętnych do PiS

Ilu chętnych do PiS

Ilu chętnych do PiS
Data publikacji: 2016-01-14 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3226 97235

Czy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach ustawiała się do partii kolejka chętny po legitymacje? - W ciągu roku nie stwierdziłem jakiejś ekstra fali - mówi poseł Leszek Dobrzyński, prezes PiS w okręgu szczecińskim.

- Też się zastanawialiśmy, czy po naszych sukcesach wyborczych będzie dopływ osób, które będą chciały dołączyć do nas, kierując się na przykład względami kariery - przyznaje poseł Dobrzyński.

Na razie jednak jest spokojnie.

- Od dwóch lat liczba naszych członków w okręgu szczecińskim (obszar około połowy województwa - red.) utrzymuje się na poziomie 500 osób - mówi polityk.

Ale są osoby, które wracają.

- Mamy pojedyncze przypadki, że ktoś po wielu latach próbuje pojawiać się na naszych zebraniach. To jest normalne - podkreśla Dobrzyński.

Przy okazji sprawdzamy, czy o członkostwo w PiS ubiega się szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt? (Pojawiają się takie plotki.)

- Nie sądzę. Nie jest to potrzebne - odpowiada poseł.

Kilka lat temu, kiedy Jacyna-Witt była jeszcze radną sejmiku, zasiadała w tamtejszym klubie PiS. Z kolei w ostatnich miesiącach bardzo wspiera poczynania partii Jarosława Kaczyńskiego. Była też w szczecińskiej siedzibie PiS na ostatnim wieczorze wyborczym.

A jak wygląda rekrutacja do partii? Żeby zostać członkiem PiS trzeba się zwrócić do szefa danego komitetu lub do pełnomocnika formacji, czyli do Leszka Dobrzyńskiego, i wypełnić ankietę.

- Następnie kandydat przechodzi weryfikację. Nie prowadzimy nadmiernego śledztwa, ale chcemy wiedzieć, kim jest dana osoba, jaka jest jej przeszłość, jakie ma motywacje, co chce zrobić w partii - mówi Dobrzyński.

Decyzję o przyjęciu w szeregi PiS podejmuje pełnomocnik lub zarządy powiatowe partii.

Członkowie płacą miesięczne składki w wysokości 5 lub 10 zł. Niedługo wpłaty zostaną sprawdzone. Dlaczego?

- Będziemy weryfikować liczbę członków, bo przed nami wewnętrzne wybory - dodaje Dobrzyński. ©℗

(masz)

Fot.: Robert STACHNIK

 

 

 

 

Komentarze

Majątkowa lustracja POlewactwa
PIS powinien odciąć od lewej , wielkiej kasy swoich przeciwników politycznych z POlewactwa. Czy pan Wieczorek z SLD nadal bierze z kasy państwowej ENEI co miesiąc 23 tys złotych za doradzanie ? I te wszystkie agencje państwowe z ciepłymi posadkami. Jak towarzysze będą mieć mniej kasy to wezmą się za uczciwą pracę. Mam nadzieję.
2016-01-15 06:37:34
Ciekawski,
JACEK..., PZPR za Komuny mialo w calej Polsce ok. 2 miliony osob ktore daly wciagnac sie na czlonka ! Czyzbys wowczas byl jednym z Nich, ze tak teraz narzekasz...? A moze wstapiles kilka lat pozniej do PO-stkomunistow ??
2016-01-14 21:05:18
Garagmel
ZaPiSzę się, jak będą z tego jakieś realne profity. Jak za komuny, ch***a potrafisz, ale jesteś w partii? Hyc i już majstrem jesteś, albo inny brygadzista. "Swoim" nie pozwalali zginąć. Czyżby te czasy miały powrócić?
2016-01-14 20:48:57
JACEK
zaPiSywać sie będą oszołomy i karierowicze ALE... oszołomy pewnie już się dawno zaPiSały, a karierowicze to (mimo wszystko) ludzie myślący i nie chcą wiązać się z partią reżimową... stąd i chętnych niewielu....
2016-01-14 19:02:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie