czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ilu chętnych do PiS

Ilu chętnych do PiS

Ilu chętnych do PiS
Data publikacji: 2016-01-14 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:15
Wywietleń: 2516 97235

Czy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach ustawiała się do partii kolejka chętny po legitymacje? - W ciągu roku nie stwierdziłem jakiejś ekstra fali - mówi poseł Leszek Dobrzyński, prezes PiS w okręgu szczecińskim.

- Też się zastanawialiśmy, czy po naszych sukcesach wyborczych będzie dopływ osób, które będą chciały dołączyć do nas, kierując się na przykład względami kariery - przyznaje poseł Dobrzyński.

Na razie jednak jest spokojnie.

- Od dwóch lat liczba naszych członków w okręgu szczecińskim (obszar około połowy województwa - red.) utrzymuje się na poziomie 500 osób - mówi polityk.

Ale są osoby, które wracają.

- Mamy pojedyncze przypadki, że ktoś po wielu latach próbuje pojawiać się na naszych zebraniach. To jest normalne - podkreśla Dobrzyński.

Przy okazji sprawdzamy, czy o członkostwo w PiS ubiega się szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt? (Pojawiają się takie plotki.)

- Nie sądzę. Nie jest to potrzebne - odpowiada poseł.

Kilka lat temu, kiedy Jacyna-Witt była jeszcze radną sejmiku, zasiadała w tamtejszym klubie PiS. Z kolei w ostatnich miesiącach bardzo wspiera poczynania partii Jarosława Kaczyńskiego. Była też w szczecińskiej siedzibie PiS na ostatnim wieczorze wyborczym.

A jak wygląda rekrutacja do partii? Żeby zostać członkiem PiS trzeba się zwrócić do szefa danego komitetu lub do pełnomocnika formacji, czyli do Leszka Dobrzyńskiego, i wypełnić ankietę.

- Następnie kandydat przechodzi weryfikację. Nie prowadzimy nadmiernego śledztwa, ale chcemy wiedzieć, kim jest dana osoba, jaka jest jej przeszłość, jakie ma motywacje, co chce zrobić w partii - mówi Dobrzyński.

Decyzję o przyjęciu w szeregi PiS podejmuje pełnomocnik lub zarządy powiatowe partii.

Członkowie płacą miesięczne składki w wysokości 5 lub 10 zł. Niedługo wpłaty zostaną sprawdzone. Dlaczego?

- Będziemy weryfikować liczbę członków, bo przed nami wewnętrzne wybory - dodaje Dobrzyński. ©℗

(masz)

Fot.: Robert STACHNIK

 

 

 

 

Komentarze

Majątkowa lustracja POlewactwa
PIS powinien odciąć od lewej , wielkiej kasy swoich przeciwników politycznych z POlewactwa. Czy pan Wieczorek z SLD nadal bierze z kasy państwowej ENEI co miesiąc 23 tys złotych za doradzanie ? I te wszystkie agencje państwowe z ciepłymi posadkami. Jak towarzysze będą mieć mniej kasy to wezmą się za uczciwą pracę. Mam nadzieję.
2016-01-15 06:37:34
Ciekawski,
JACEK..., PZPR za Komuny mialo w calej Polsce ok. 2 miliony osob ktore daly wciagnac sie na czlonka ! Czyzbys wowczas byl jednym z Nich, ze tak teraz narzekasz...? A moze wstapiles kilka lat pozniej do PO-stkomunistow ??
2016-01-14 21:05:18
Garagmel
ZaPiSzę się, jak będą z tego jakieś realne profity. Jak za komuny, ch***a potrafisz, ale jesteś w partii? Hyc i już majstrem jesteś, albo inny brygadzista. "Swoim" nie pozwalali zginąć. Czyżby te czasy miały powrócić?
2016-01-14 20:48:57
JACEK
zaPiSywać sie będą oszołomy i karierowicze ALE... oszołomy pewnie już się dawno zaPiSały, a karierowicze to (mimo wszystko) ludzie myślący i nie chcą wiązać się z partią reżimową... stąd i chętnych niewielu....
2016-01-14 19:02:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”