poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Liczenie głosów pod lupą PiS

Liczenie głosów pod lupą PiS

Liczenie głosów pod lupą PiS
Data publikacji: 2015-10-18 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1545 29003

Czy głosy oddane na Kukiza, Korwina lub inny komitet wyborczy nie trafiły na sterty z głosami „za” PO lub PSL - to bezwzględnie mają sprawdzać osoby, które z ramienia PiS będą pracować w lokalach wyborczych.

Wyborcy w Szczecinie będą głosować w 201 lokalach. Każdy komitet wyborczy mógł zgłosić do pracy w lokalu wyborczym swojego reprezentanta (w razie zbyt dużej liczby chętnych, byłoby losowanie). Komplet kandydatów zgłosiły tylko dwa komitety wyborcze - PO i PiS (po 201 osób). Zjednoczona Lewica zgłosiła 199 osób, a pozostali gracze mniejszą liczbę. Zgłoszeń (wraz z tymi, które przysługują prezydentowi Szczecina - 1 osoba na jeden lokal) było ponad 1,5 tysiąca. Ale to nie wystarczyło do tego, by wszystkie komisje mogły pracować. Trzeba było uzupełnić składy o 129 wyborców.

W ten sposób 25 października w szczecińskich lokalach wyborczych będzie pracować 1645 osób. Każdy przewodniczący obwodowej komisji wyborczej za pracę w najbliższą niedzielę dostanie 200 zł diety, zastępca - 180 zł, a szeregowy członek - 160 zł.  

Komitety wyborcze mogą też zgłaszać mężów zaufania. Tego typu obserwatorami PiS obsadzi około 60 proc. lokali wyborczych w okręgu szczecińskim.

Przed wyborami prezydenckimi w maju br. PiS zorganizował Korpus Ochrony Wyborów. W jego skład weszły osoby, które partia zgłosiła do pracy w lokalach wyborczych. Przeszły one przeszkolenia. Wszystko po to, by w czasie głosowania i liczenia głosów nie dochodziło do żadnych nieprawidłowości. Ludzie ci mieli mieć na wszystko oko i w razie jakichkolwiek uchybień sygnalizować je.©℗

(masz)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

 

Komentarze

W dniu 25 Pazdziernika 2015 roku,,
Jesli Wybory zostana wystarczajaco dobrze przypilnowane, to widze wyrazne ZWYCIESTWO PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI, gdzie machlojkom, oszustom i roznego rodzaju wyborczym kombinatorom... postawmy STOP i Nasze Spoleczno-Obywatelskie - STANOWCZE NIE ! A wiec... PO prawie 70 latach tj. 44 latch Komunizmu i 26 latach PO-stkomunizmu... Nasze Wyborcze - NIE, NIE, NIE ! ! !
2015-10-18 22:18:25
@nn
Nowoczesna to zagranie służb reprezentujących antypolskie interesy. Sam petru był niepisany doradca Tuska i działać UW . Na listach Nowoczarodziei dużo byłych z Partii Oszustów. No i sam fakt bankierskich korzeni Rysia z jednej strony namawiał na franki a sam przewalułował kredyt na PLN. Ciągle promowanie jego w mediach... Toż to widać z kilometra ze tego dziada trzeba unikać i innych uświadamiać..Nie wierzycie to poszperajcie w necie o partii Rysia i o nim samym. Nie dajmy się znów zrobić w leminga tym którzy rozgrywają nas zza kulis swoimi marionetkami. Były wyboraca PO :)
2015-10-18 13:33:16
@nn
Ja też uważam, że bankster.pl to najlepsza alternatywa. Tego czego nam potrzeba, to jeszcze podatku katastralnego, bo w żadnym przypadku nie bankowego. "On przecież był by i tak przerzucony na klientów", a katastralny zapłacą właściciele i najemcy lokali, to co innego przecież :)
2015-10-18 11:47:18
nn
Jak Pislam wygra bedzie ok ale jak nie bedzie mogl rządzic sam albo przegra to jednak będzie larum ze "fałszujom wybory",sekta chorych ludzi i nic wiecej,Nowoczesna to jedyny rozsadny wybor w tym roku.
2015-10-18 08:45:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie