Piątek 24 września 2021r. 
REKLAMA

Liczenie głosów pod lupą PiS

Data publikacji: 2015-10-18 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:30
Liczenie głosów pod lupą PiS
 

Czy głosy oddane na Kukiza, Korwina lub inny komitet wyborczy nie trafiły na sterty z głosami „za” PO lub PSL - to bezwzględnie mają sprawdzać osoby, które z ramienia PiS będą pracować w lokalach wyborczych.

Wyborcy w Szczecinie będą głosować w 201 lokalach. Każdy komitet wyborczy mógł zgłosić do pracy w lokalu wyborczym swojego reprezentanta (w razie zbyt dużej liczby chętnych, byłoby losowanie). Komplet kandydatów zgłosiły tylko dwa komitety wyborcze - PO i PiS (po 201 osób). Zjednoczona Lewica zgłosiła 199 osób, a pozostali gracze mniejszą liczbę. Zgłoszeń (wraz z tymi, które przysługują prezydentowi Szczecina - 1 osoba na jeden lokal) było ponad 1,5 tysiąca. Ale to nie wystarczyło do tego, by wszystkie komisje mogły pracować. Trzeba było uzupełnić składy o 129 wyborców.

W ten sposób 25 października w szczecińskich lokalach wyborczych będzie pracować 1645 osób. Każdy przewodniczący obwodowej komisji wyborczej za pracę w najbliższą niedzielę dostanie 200 zł diety, zastępca - 180 zł, a szeregowy członek - 160 zł.  

Komitety wyborcze mogą też zgłaszać mężów zaufania. Tego typu obserwatorami PiS obsadzi około 60 proc. lokali wyborczych w okręgu szczecińskim.

Przed wyborami prezydenckimi w maju br. PiS zorganizował Korpus Ochrony Wyborów. W jego skład weszły osoby, które partia zgłosiła do pracy w lokalach wyborczych. Przeszły one przeszkolenia. Wszystko po to, by w czasie głosowania i liczenia głosów nie dochodziło do żadnych nieprawidłowości. Ludzie ci mieli mieć na wszystko oko i w razie jakichkolwiek uchybień sygnalizować je.©℗

(masz)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

W dniu 25 Pazdziernika 2015 roku,,
2015-10-18 22:18:25
Jesli Wybory zostana wystarczajaco dobrze przypilnowane, to widze wyrazne ZWYCIESTWO PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI, gdzie machlojkom, oszustom i roznego rodzaju wyborczym kombinatorom... postawmy STOP i Nasze Spoleczno-Obywatelskie - STANOWCZE NIE ! A wiec... PO prawie 70 latach tj. 44 latch Komunizmu i 26 latach PO-stkomunizmu... Nasze Wyborcze - NIE, NIE, NIE ! ! !
@nn
2015-10-18 13:33:16
Nowoczesna to zagranie służb reprezentujących antypolskie interesy. Sam petru był niepisany doradca Tuska i działać UW . Na listach Nowoczarodziei dużo byłych z Partii Oszustów. No i sam fakt bankierskich korzeni Rysia z jednej strony namawiał na franki a sam przewalułował kredyt na PLN. Ciągle promowanie jego w mediach... Toż to widać z kilometra ze tego dziada trzeba unikać i innych uświadamiać..Nie wierzycie to poszperajcie w necie o partii Rysia i o nim samym. Nie dajmy się znów zrobić w leminga tym którzy rozgrywają nas zza kulis swoimi marionetkami. Były wyboraca PO :)
@nn
2015-10-18 11:47:18
Ja też uważam, że bankster.pl to najlepsza alternatywa. Tego czego nam potrzeba, to jeszcze podatku katastralnego, bo w żadnym przypadku nie bankowego. "On przecież był by i tak przerzucony na klientów", a katastralny zapłacą właściciele i najemcy lokali, to co innego przecież :)
nn
2015-10-18 08:45:37
Jak Pislam wygra bedzie ok ale jak nie bedzie mogl rządzic sam albo przegra to jednak będzie larum ze "fałszujom wybory",sekta chorych ludzi i nic wiecej,Nowoczesna to jedyny rozsadny wybor w tym roku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ